Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 06:26:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 sierpnia 2009 22:58:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
No to napisałem o tych Tidesach i Enablers :oops:

Słucham sobie jednego z wielu ostatnich zakupów, czyli debiutu Neurosis, chwalonej przez Cytza "Pain of Mind" w wersji wzbogaconej o dodatkowy krążek zawierający nagrania demo i koncertowe, innymi słowy dokumentujący początki grupy. Wersja, którą posiadam, może nie jest tak lanserska jak Cytzowa z Alternative Tentacles, opatrzona jest bowiem logo Neurot Recordings, wytwórni założonej przez członków zespołu, i ma zmienioną w stosunku do wydania z Alternative Tentacles okładkę.

Obrazek

Co można powiedzieć o tej płycie? Jest nudna, wtórna, prezentuje niczym nie wyróżniającą się mieszankę hardcore'a i crustu, nie ma nic wspólnego z brzmieniami, jakie sprawiły, że zespół Neurosis zwrócił na siebie uwagę i pozostawiana jest w tyle już choćby przez taką Nauseę. Fakt faktem, drugi krążek wypada ciekawiej od podstawowego materiału, jednak, bądźmy ze sobą szczerzy, jak całość zachwyca, jak nie zachwyca?

Trzy gwiazdki.

Albo nie. Za ten drugi krążek niech będzie w sumie to trzy i pół. Trzy i pół gwiazdki.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 sierpnia 2009 23:30:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Ukazała się reedycja "Through Silver In Blood" Neurosis. Zremasterowana edycja z kartonikiem. Nakładem, a jak by inaczej, Neurot Recordings.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 19:41:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
O Neumie słów kilka tu było. Zespół jest obecnie w stanie zawieszenia i nic nie wskazuje na to, by miał się z niego wyrwać. Szkoda, bo czekałem na trzeci album oraz możliwość udania się na koncert. Dobrze, że zawsze można wrócić do "Weather".

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 21:02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Skąd informacje o zawieszeniu działalności przez Neumę? Tzn jasne, od dłuższego czasu nie koncertują ani nic, ale nigdy nie zostało to chyba postawione wprost.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 21:18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Uldor pisze:
Skąd informacje o zawieszeniu działalności przez Neumę?

Zadałem kiedyś pytanie Maćkowi. Jakiś czas temu mi odpowiedział.

Edit: Myślę, że nie ujawniam tutaj jakiejś tajemnicy. Wiem jednak, że kilka osób w tym miejscu z pewnością zachodziło w głowę o co chodzi. Ja też. No a teraz już wszystko jasne.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 21:55:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
No to szkoda. Zwłaszcza, że to, co Miechowicz robi z Kostasem nie jest specjalnie godne uwagi, jak wieść gminna niesie :wink: .

http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=325972#p325972

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 11:46:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Ja żem był w stosownym wątku pisze:
10.11 w warszawskiej Proximie zagra ISIS.

Ktoś się wybiera? :)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 września 2009 13:45:28 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 09:39:10
Posty: 1497
ISIS wydaje 5 płytę z serii live:
Obrazek
to wykonany w całości "Oceanic" (w Londynie, w 2006).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 września 2009 21:11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Nazwa Greymachine kilka razy pojawiała się już na forum. W dużym skrócie - projekt muzyków Godflesh, Ice i Isis *.
Obrazek
Debiutancki album "Disconnected" do odsłuchania w całości:
http://greymachine-disconnected.com/
Przyjemny :D basowo-noisowy walec. Jak dla mnie ****.

*) i ponad 30 innych zespołów/projektów - robiłem im profil na Rate Your Music. Straszne to było.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 października 2009 22:01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Jest coraz więcej szczegółów odnośnie line-upu Asymmetry II, wystąpić mają: Jesu, Electric Wizard, Esoteric, Mouth of Architect, Yakuza, Helen Money, Altar of Plagues, Year of No Light, Time To Burn, Tesseract, Khuda, Black Shape of Nexus, a dalej kilku headlinerów pozostaje nieznanych.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 października 2009 19:04:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Od wczoraj mam u siebie wersję deluks "Blue Record" Baroness.

Obrazek
* * * * 1/2

Po kwietniowym koncercie kwartetu z Savannah w ramach festiwalu Asymmetry we wrocławskim Firleju, zostałem utwierdzony w przekonaniu o klasie Baroness, a co za tym idzie, wymagania wobec zespołu wzrosły. Może i „Red Album” nie był specjalnie odkrywczy, nie wywołał muzycznej rewolucji, jednak zespół zaprezentował się od najlepszej strony i umocnił swoją pozycję jako kapeli nowatorskiej, szukającej swojego unikalnego brzmienia i stylu, oraz – co, biorąc pod uwagę fakt, że mówimy o brzmieniach z okolic sludge metalu, najważniejsze – pokazał, że obca mu jest postawa Neuroklonów. Broń Boże nie przekreślam dorobku Neurosis i zespołów, dla których prekursorzy sludge’u byli wzorem (bo do tej grupy z całą pewnością należy też Baroness), jednak, co dobitnie było widać w trakcie tegorocznej edycji Asymmetry, ilość zespołów, które nie starają się wnieść do tworzonej przez siebie muzyki jakiejkolwiek cząstki siebie, za to ślepo zapatrzone są w grupę Scotta Kelly’ego, jest przytłaczająca.

Nowa płyta Baroness, „Blue Record” to bardzo wyraźny krok naprzód względem poprzedniego wydawnictwa. Muzycy nie zerwali wprawdzie z tym, co było, tak radykalnie, jak zrobili to w pierwszej połowie ubiegłego wieku futuryści, jednak różnice widoczne są gołym okiem - wprawdzie wokal dalej brzmi agresywnie, muzyka jest cudownie pokomplikowana, a czasem pobrzmiewają w tym wszystkim jakieś post-rockowe echa, to często wszystkie te elementy, które składają się na styl wypracowany przez Baroness na poprzednich wydawnictwach, dominowane są przez psychodeliczno-stonerową atmosferę w takim stopniu, że zaczyna wydawać się, jakby „Red Album” z „Blue Recordem” na dobrą sprawę były pozbawione punktów wspólnych. A to, oczywiście, nie prawda. Może i zespół zrezygnował z części energii, jaką posiadał poprzedni krążek, na rzecz klimatu, ale nie jest to jakikolwiek zarzut – to nowa jakość w twórczości grupy, która od 2003 roku udowadnia, że progresywne granie nie musi równać się masturbacji gryfów i dwudziestominutowych solówkach.

Ten materiał z całą pewnością obroni się na koncercie. O czym, miejmy nadzieję, zgodnie z zapowiedziami zespołu, polska publiczność będzie miała okazję przekonać się już w grudniu.

"Blue Record" jest do przesłuchania w całości na MySpace zespołu.

Warto się pospieszyć - "Blue Record" ukazał się w dwóch wersjach: podstawowej i deluxe, poszerzonej o dodatkowy dysk z fragmentem koncertu Baroness z tegorocznego Roadburn Festival (na krążku znajdują się znane z "Red Album" : "The Birthing", "Isak", "Rays on Pinion", "Wanderlust" i "Grad").

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 października 2009 16:12:26 

Rejestracja:
pn, 09 lutego 2009 23:27:33
Posty: 11
Echoes of Yul - 11 listopada wystąpią w Firleju przed DALEKiem - cudowna wiadomość!

Wejście chyba 15plnów, tak więc cena miła. Ploty głoszą, że organizatorzy zaprosili jeszcze GPP, ale zespół zawiesił działalność. Podpytam gościa, który odpowiada za organizacje im koncertów, czy coś wie więcej na ten temat.

No i ruszyła tez nowa strona Asymmetry Fest. Tylko nie mogę znaleźć linka, który tam prowadził :(

edit:
zanalzłem: http://asymmetryfestival.pl/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 października 2009 17:55:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Jak GPP zawiesiło działalność?!! :shock: :shock: :shock:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 października 2009 12:20:38 

Rejestracja:
pn, 09 lutego 2009 23:27:33
Posty: 11
no właśnie coś mi tu nie pasuje, bo na ich myspace ani słowa o tym...

za to ciekawe rzeczy są na ich blogu :idea:

z innej beczki - skoro mowa tu o neurosis i innych sławach - znacie SAVAGE REPUBLIC? w listopadzie będą we Wrocławiu!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 listopada 2009 14:59:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Obrazek
Maqama - Maqamat ****1/2
Członkowie warszawskiej Maqamy nie poddali się modzie na muzykę łatwą i przyjemną – słychać to już od pierwszych dźwięków ich debiutu. Transowe gitarowe pasaże i skomplikowane partie bębnów, akcentujący, nadający wszystkiemu głębi bas – w tym klimacie utrzymany jest cały materiał. Elementy psychodelii wprowadzają pojawiające się w niektórych utworach instrumenty ludowe: arabska lutnia oud czy lira korbowa. Ta druga pod koniec świetnego, motorycznego „Uciekaj” wprowadza atmosferę przywodzącą na myśl drugą płytę Neumy, z którą w czasie, gdy nagrano „Weather” grał Tomasz Krzemiński, basista Maqamy.

Nad płytą unosi się duch podań bliskowschodnich – za równo średniowiecznych („maqama” jest arabskim gatunkiem literackim, rodzajem poematu łotrzykowskiego, który silnie rozwinął się w renesansowej Hiszpanii pod nazwą novela picaresca), jak i tych Lovecraftowskich, pióra Abdula Alhazreda.

Choć z początku teksty autorstwa Kamila Haidara mogą wydawać się odrobinę banalne, nabierają głębi po osadzeniu ich w konkretnym kontekście: płytę dedykowano Nojoud Mohammed Ali z Jemenu – ośmioletniej dziewczynce, wydanej przez rodziców za mąż za trzydziestolatka, który bił ją i zmuszał do kontaktów seksualnych. Mohammad Ali Al-Ahdal zgodził się na ślub córki z Faezem Alim Thameurem po wielokrotnych groźbach z jego strony (wcześniej najstarsza córka Al.-Ahdala została porwana i zmuszona do wyjścia za swego oprawcę.) Nojoud uciekła od Thameura. Po tym, jak rodzina nie chciała jej pomóc, sama poszła do sądu. Małżeństwo zostało anulowane w kwietniu ubiegłego roku.

Szerzej o sprawie Nojoud
http://fakty.interia.pl/swiat/news/koniec-horroru-8-letniej-zony,1094932,

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group