Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 14:57:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 12:41:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Ja osobiście spotkałem się bardzo często z wymiennym używaniem terminów "stoner metal" i "sludge metal", jak i z częstym określaniem, m.in. Baroness, mianem "stoner metalu". Wróżka Wikipedia podpowiada:
Cytat:
Due to the similarities between stoner and sludge metal, there is often a crossover between the two genres. This hybrid has traits of both styles but generally avoids stoner metal's positive atmosphere and its usage of psychedelia. Bands such as Bongzilla, Weedeater, High on Fire and Electric Wizard have been reported to fuse both styles.
No ale jak Wam wadzi, to można usunąć przecie...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 13:31:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
Neurosis - Pain of mind

Obrazek

Nie planuję gwiazdkować płyt Neurosis, do wszystkich mam stosunek jakośtam emocjonalny i nieobiektywny. Pain of mind - jak wczoraj napisałem w wątku tegosłuchalnym - udało mi się zdobyć reedycję z Alternative Tentacles z 1994, wyszło w 1987 i było długogrającym debiutem Neurotyków. Zupełnie innym od reszty (bo wydane 3 lata później The word as law powoli kierowało ich już w nieco inne rejony, ale o tym innym razem) ale mnie może nie rzucającym o glebę ale na pewno usadzającym mocniej w fotelu. Brutalny, brudny, agresywny hardcore ale już w niektórych momentach bardzo neurotycznie połamany. Mój osobisty faworyt to Dominoes Fall tak cudnie wyrzygany przez edwardsona ( http://pl.youtube.com/watch?v=39ZNk5AEdSU - nic nie widać ani nie słychać, ale mi to osobiście nie przeszkadza). Nie jest to płyta która w jakimś dużym stopniu obrazuje muzykę asymetryczną, ale pokazuje inspiracje (Amebix !) panów którzy potem stworzyli coś naprawdę dobrego. Świetna płyta na imprezy (tylko krzesła i stoły lepiej gdzieś przestawić).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 14:03:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Stoner/sludge -> dla mnie to wyłącznie przylepianie nowych etykietek na starym towarze. Stonerowe zespoły spokojnie mógłby załapać się do szufladki rock/hard rock. "Sludge" to rejony doomowe itd. Podobnie z wszystkimi "postami-". Może lepiej ograniczyć się do opisu muzyki np. "ciężka i połamana"? A jeśli już maja zostać etykietki to chyba lepiej ten stoner wyrzucić - mylący bo ty terminem to zazwyczaj co innego sie oznacza niż zespoły które tu się pojawiają.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 14:11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Stoner wyleciał ostatecznie. A może coś o jakichś płytach, Mości Azbeście? Ktoś się pokusi o Kobonga?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 14:38:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Mam zamiar coś stuknąć, ale na razie chce skończyć ten przeklęty "Lód". Zamarzłem w połowie i nie mam teraz głowy do wypisywania referatów.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 15:29:50 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
ja lubię jesu
http://www.myspace.com/officialjesu
a ten wątek będę musiał gruntownie przesłuchać:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 lutego 2009 00:54:20 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
^ ja też
polecam jeszcze:
rosetta - w stylu ISIS i CoL
spylacopa - projekt muzyków ISIS,The Dillinger Escape Plan,Made Out of Babies

tak w ogóle, to w tym stylu modne są projekty poboczne
brylują w tym goście z Neurosis (tribes of neurot; a storm of light; culper ring; harvestman; blood and time; shrinebuilder; solowe płyty) penetrując klimaty ambientu, folku i psychodelii
świetne!
ISIS też kombinują na boku (głównie lider): Old Man Gloom; Zozobra; MGR; Mamiffer...

ze spokojniejszego (post-rockowego) grania:
god is an astronaut - świetni na żywo

no i mojego ukochanego Jakuba:
JAKOB - trio z Nowej Zelandii (mój nr.2, po Mogwai, w tym stylu)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 lutego 2009 13:10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Rosetta będzie grała 17 czerwca we wrocławskim Firleju, zaś A Storm Of Light wystąpi w ramach festiwalu Asymmetry, w tym samym Firleju, 19.04 wraz z Amen Ra, Tephra i Kingdom.

Co do Rosetty, to naprawdę kawał dobrego grania - na Last.fm można posłuchać, jeżeli ktoś korzysta.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 lutego 2009 13:23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Ja z tych klimatów kiedyś zapuściłem sobie Neurosis... I nie porwało mnie.. Chyba nie moja bajka ;)

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 12:32:18 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
^ A czego słuchałeś?
nie lubię ich 2 pierwszych płyt, ale od "Souls At Zero" to zupełnie inny zespół...

np. stones from the sky - mogę słuchać godzinami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 12:45:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
The Eye Of Every Storm kilka razy i chyba jeszcze coś. Gdzieś mam zgrane kilka ich płyt, pewnie jeszcze sobie posłucham.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 15:02:00 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
^ to akurat ich słabsza płyta (IMO)
najczęściej słucham "Souls At Zero", "Through Silver In Blood" i "A Sun That Never Sets"



V nie napisałem, że to najsłabsza, tylko słabsza (a to różnica)


Ostatnio zmieniony pn, 09 lutego 2009 09:05:34 przez rajza, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lutego 2009 08:24:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
rajza pisze:
^ to akurat ich słabsza płyta (IMO)


Dla mnie to akurat ulubiona ich płyta i nie zgodzę się z tym, że jest najsłabaszą. Fakt, że odbiega od klimatów z którymi są najbardziej kojarzeni, ale żeby było to słabe? Nieeeee....

Zdrówka życzę

PS:
rajza pisze:
nie napisałem, że to najsłabsza, tylko słabsza (a to różnica)


Fakt. Nadinterpretacja z mojej strony :)

PPS: Sugeruję, żeby odpisywać POD, a nie NAD kolejnym postem edytując swoją wcześniejszą wypowiedź, bo w przeciwnym razie struktura dyskusji się sypie ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lutego 2009 10:40:54 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
OK
nie chciałech ino marnować cennego miejsca na jedno zdaniowego posta :)
wracając do tematu:
okładka nowej płyty ISIS, na której będzie się udzielał niejaki Adam Jones z Tool
Obrazek
namalował to wokalista A.Turner
ciekawe, czy se też ucho obetnie...
a swoją drogą, malujący lider - to dziwnie znajome, nie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lutego 2009 11:08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
holy tears - singiel promujący tę płytę nie powalił mnie, zresztą jak cała twórczość isis.
wczoraj za to miałem okazję i przyjemność być na koncercie guantanamo party program. bardzo fajne granie, neurotycznie i walcowato dość, plus wokal mi osobiście kojarzący się z converge. pewnie niedługo jakieś demo będzie. uldorowi też się chyba podobało.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group