Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:55:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 października 2010 22:27:05 
Tym razem coś dla ludzi, naprawdę. Tym razem jeśli słychać jakieś szumy czy trzaski, to jako dodatek, tło. Tym razem rządzą prawdziwe instrumenty – fortepian, smyczki i gitara (bynajmniej nie elektryczna). Tym razem to już z pewnością muzyka (nawet u Osso Bucco tym razem nie można o tym wątpić).
Dosłuchać się można trip-hopu, niemal relaksacyjnego ambientu, nawet smyczkowych tafli Góreckiego, a jednak jest w miarę spójne. W miarę, bo jednak pewne pękniecie wzdłuż granicy jasnego i ciemnego jest, nawet je podświadomie oddałem okładką (myśl porządkująca drepcze inną ścieżką, zresztą całkiem sprawnie, jak mi się zdaje).
Dobre do przyjmowania w skupieniu i jako tło. Refleksyjne i melancholijne. Ale, uwaga! to wciąż minimal!

Obrazek
Obrazek

JWE2 (ok. 56min / 73MB)

  1. Brouillard (Marsen Jules)
  2. Fripées (Ibakusha)
  3. Through Her Isolate Divide (Off The Sky)
  4. Spr.M (Lezrod)
  5. De La Gouache Dans Le Ciel (Muhr)
  6. Serenade (Marsen Jules)
  7. Couer Saignant (Marsen Jules)
  8. Four Walls (Osso Bucco)
  9. Lofty Gomez (Silent Q)
  10. The Glassmoon (Konrad Bayer)
  11. A Sheltered Life (Marsen Jules)
Drobna uwaga: utwór nr 5 składa się tak naprawdę z trzech prawie różnych. Prawie, bo dwa brzegowe (u mnie) są tak naprawdę krótkimi wariacjami na temat utworu zasadniczego (coś jak z „Wieje wiatr” i „Groźniakiem”), którego tytuł zachowałem. W oryginale te dwa dodatki nawet nie sąsiadują chyba z „De La Guache Dans Le Ciel”, mają jakieś inne tytuły i w ogóle są ułożone w innej kolejności. Ale ja wiem lepiej.
Z kolei utwór nr 10 to połączone dwie równorzędne części jednego utworu, występujące w oryginale jeden po drugim.

Miłego słuchania!

EDIT: I jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałem: przyjąłem, że w przypadku remiksów (tutaj chyba utwór ostatni - nie chce mi się za bardzo sprawdzać), podaję autora remiksu właśnie, nie - oryginału. Zbyt często w tych kręgach remiksowanie kończy się stworzeniem czegoś niemal zupełnie nowego, w czym trudno rozpoznać pierwowzór.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 października 2010 14:25:07 
Obrazek
Obrazek

Numer trzeci, ale to od tego się wszystko zaczęło. Chociaż nie, zaczęło się od tego (stąd wziąłem 1 kawałek) i tego (a stąd aż 4, hehehe...), potem (no, jeszcze był ważny wpis Boskiego o Jahtari) to już poszło z górki. Ogółem minimal dub, przy czym do pierwszego z tych słów wielkiej tu wagi nie przywiązuję - liczy się tak naprawdę brzmienie, oł brzmienie. Brzmi więc ów dub elegancko i prawdziwie, co - o łatwo przychodzący na myśl a fałszywy paradoksie! - wynika z syntetyczności dźwięków. Na sztuczność-eśmy się tu po prostu zgodzili i z otwartą przyłbicą nie udajemy, że nie. To szczera podstawa, ale łatwiej pewnie wskazywać jasne dubowe wyróżniki - zarządzanie przestrzenią, prawe rytmy itp. - no dub, no, zresztą niezaprzeczalny (z wyjątkiem może końcówki, ale jak się wsłuchać to i to nie). Eh... jakoś mi, kurde, zupełnie nie idzie pisanie o muzyce ostatnio, więc może po prostu przejdę do konkretów:

  1. City dwellers (Segue)
  2. Direct dub (Fenin)
  3. Dub culture (Echo_TM)
  4. Klovharu (Boskey)
  5. Anon (Segue)
  6. D1 (Itoa)
  7. Lluvia (Mondfabrik)
  8. Old growth dub (Segue)
  9. Subdued thoughts (X-Ceed)
  10. Treepee (Echo_TM)
przy czym kawałek trzeci to tak naprawdę dwie z trzech i pół części (intro + 3 wariacje na ten sam temat) Ep-ki o tamtymż właśnie tytule.

Oto JWE3 (ok. 55min / 76MB)

P.S. Segue rządzi, a i Boskey naprawdę nie od parady (chociaż jednak Itoa tu nieco lepsze).

P.P.S. Okładka obiektywnie odrobinę nieadekwatna, ale robiłem ją dla siebie. Projekt pochodzi jeszcze z czasów liceum i po prostu nadarzyła się okazja, by wreszcie użyć.

P.P.P.S. Jeśli komuś za dwa tygodnie, albo może i później będzie czegoś brakowało, to niech da znać. Materiału jest jeszcze na przynajmniej sześć odcinków.

P.P.P.P.S. Chyba poproszę moderatora o podrzucenie jeżów do tego azbestowego wątku.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group