Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:11:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 sierpnia 2010 18:21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Mogę tu napisać o Made in Poland? Zespół nie ma na forum zbyt wielu entuzjastów, więc wątek o nich pewnie nie powstanie. Ja na pewno takiego nie założę, bo słabo znam ich twórczość i też nie jestem entuzjastą. Jakiś czas temu kupiłem składankę "Obraz we mgle". Geniuszu w niej nie dostrzegłem, ale wzbudziła we mnie na tyle pozytywne uczucia, że spróbuję się nimi podzielić.

W składance najważniejsze jest, że zawiera cały pierwszy album zespołu. Oprócz tego znajdują się na niej nagrania singlowe. "Ja myślę" i "Obraz we mgle" to dwie strony pierwszego wydawnictwa Made in Poland z 1984. Jest to typowa zimna fala. Wokalista śpiewa raczej łagodnie. Wolna melodia wpada w ucho choć tło jest trochę niepokojące. Nastrój w smutnych tekstach dobrze się buduje, zwłaszcza w "Ja myślę". "To tylko kobieta" to być może nagranie będące częścią składanki "Sztuka latania". Te trzy poprzedzają zasadniczy album, a po jego zakończeniu następują trzy kolejne "Nieskazitelna twarz" i "Jedna kropla deszczu" to singiel z 1986. Nie wiem, skąd pochodzi "Ucieczka". Być może nie została wydana i jest to jakieś archiwalne nagranie z Polskiego Radia. Tych końcowych piosenek nie za bardzo lubię słuchać. Kiedy zgrałem album na komputer w ogóle przenosiłem je z końca playlisty, żeby kończyła się "Ostatnią piosenką". Razi mnie sposób śpiewania Jolanty Anny. Słaba produkcja utrudnia wychwycenie czegoś ciekawego.

Debiutancki album nie byłby pewnie na składance najważniejszy, gdyby nie był najlepszy. Wcześniej znałem tylko piosenkę "Siódmy wyraz". To jeden z najbardziej wzruszających spośród znanych mi utworów. W trąbce i gitarze jest mnóstwo energii i przy słuchaniu zaczynam myśleć optymistycznie. Pozytywny nastrój dominuje na tej płycie. Teksty wyrażają nadzieję. Może tylko "Wspomnienie świata" i smutne disco "Pięść i strach" nie dorównują pozostałym optymizmem, ale nie da się ich użyć do popychania do samobójstwa. Charekterystycznym elementem brzmienia jest trąbka. Niektórzy znają "Martwy kabaret". Nie powinni sobie wyobrażać, że album brzmi podobnie. Mało mechanicznych rytmów. Raczej chwytliwe piosenki. Z czym mogą się kojarzyć? Duran Duran? Spandau Ballet? Miejscami na pewno z U2. Przesadna piosenkowość razi tylko miejscami. Byłoby lepiej na pewno, gdyby nie raziła w ogóle. Ja w każdym razie jestem zadowolony. Do dziwnego sposobu śpiewania się przyzwyczaiłem.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 sierpnia 2010 19:07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Mikosz pisze:
Nie wiem, skąd pochodzi "Ucieczka". Być może nie została wydana i jest to jakieś archiwalne nagranie z Polskiego Radia.

składanka ''Przeboje na Trójkę'', 1987.
bardzo lubię 'Martwy Kabaret'', oba koncerty z Jarocina to niezła rzecz, Grażyński był w swoim czasie jednym z ciekawszych polskich gitarzystów, bardzo lubię te jego mgliste partie. **** - bo na ***** to zasługuje Variete :)
dzięki za odświeżenie wątku, teraz mi się przypomniało, że miałem tu napisać o Kirku Brandonie, ale chyba się na to nie zanosi na razie, może kiedyś :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 sierpnia 2010 07:42:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Mikosz pisze:
mogę tu napisać o Made in Poland?

A proszę. Chociaż ja sto lat temu miałem o nich pisać w wątku "Z Jarocina", w związku z premierą "Martwego Kabaretu"... i tyle napisałem... :|

Mikosz pisze:
Zespół nie ma na forum zbyt wielu entuzjastów

Trochę ma. Ci wszyscy zimnofalowcy z lat osiemdziesiątych (Marecki, Erkej, Budyń, Pet, czy ja) pewnie coś by z siebie wydusili. :wink:
Mikosz pisze:
zawiera cały pierwszy album zespołu

Tak, tylko że... ten pierwszy album to już nie było to Made In Poland, które wszyscy polubili niestety. Wokalistka zamiast wokalisty, jakieś plastikowe aranżacje, mniej ciekawe utwory. Zdecydowanie lepiej posłuchać "Martwego Kabaretu".
Chociaż potem doczytałem do końca i widzę, że ten trochę newromanticowy Made In Poland Ci podchodzi. Ja pozostanę przy starej odsłonie. Zimno, chłód, beznadzieja. "Martwy Kabaret" - ****1/2.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 sierpnia 2010 08:25:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Peregrin Took pisze:
Wokalistka zamiast wokalisty

chyba nie, na płycie śpiewa Rozzy, z kobietą nagrali chyba tylko trzy utwory, potem był epizod z Gawlińskim, Rozzy wrócił i nagrali płytę. za to basista gra inny, chociaż na okładce jest napisane, iż partie basu nagrał Pawłowski.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 sierpnia 2010 08:28:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Fakt, on wrócił... Cholera, coraz częściej mi pamięć szwankuje. :?
PS
Mikosz pisze:
Razi mnie sposób śpiewania Jolanty Anny.

Jolanty Anny Pulchnej! :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 sierpnia 2010 08:32:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Właśnie. Hilczer śpiewa u mnie. Na okładce na basie gra w czterech utworach Jacek Łach, a w następnych czterech Kuba Smaczniak.

"Martwy kabaret" właściwie mi się nie podoba. Utwory "Ja myślę", "Obraz we mgle" i "To tylko kobieta" wolę w wersjach studyjnych. Koncertowe w ogóle nie zwróciły mojej uwagi. Zazwyczej lubię zimną falę, ale jej siłą zwykle chyba są intensywne emocje. Tym razem słyszę tylko monotonne bicie w bęben i świszczące gitary, a żadnych emocji. Aranżacji prawie żadnej nie słyszę. Są odpychające jęki w "Papierze z pieczątką". "Jedną kroplę deszczu" udało mi się polubić po poznaniu dużo słabszej wersji śpiewanej przez wokalistkę. Najbardziej jednak z tych nagrań archiwalnych podoba mi się rozpoczęcie "Krzesanym".

Na RYM znalazłem, że moja ocena tej płyty to 3 i pół. Prawdopodobnie zawyżyłem im za to, że grają post-punk. Na pewno nie lubię "Martwego kabaretu" tak bardzo jak inne płyty tak samo ocenione.

"Made in Poland" to mocne cztery gwiazdki.

Brakuje mi jednego albumu do pełnej dyskografii. Może sobie kupię i będę miał z głowy.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 października 2010 13:18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
tak sobie pomyślałem, że fanów Pop Group (pozdro Azbest i Pilot !) może to zainteresować:
http://www.screenagers.pl/index.php?ser ... show&id=32

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 lutego 2014 15:01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Ozywie temat. Ostatni plyta Belgrado oraz ich pierwszy "profesjonalny" teledysk: https://www.youtube.com/watch?v=IMtx8mizzck
Jak ktos lubi nowosci to nowy polski zespol z Plocka: http://schrottersburg.pl/
Polecam

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 lutego 2015 15:21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
https://www.youtube.com/watch?v=tUSw_2jkDjM

Gang of Four (w jednym słusznym składzie) robi rozpieprz w Jugosławii. Jest moc.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 lutego 2015 22:44:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Dobre!

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 lutego 2015 14:25:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Obrazek

Chciałem tylko napisać, że nowe Pop Group jest totalnie obłędne. Napiszę wkrótce kilka słów na temat, może kogoś namówię. Chyba napiszę, bo nigdy nic nie wiadomo.

Tutaj zajawka dźwiękowa, która tnie mnie na talarki:
https://www.youtube.com/watch?v=bAL4nhHDKz0

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 marca 2015 15:47:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Czy Prazeodym już nabył?

http://www.krytykapolityczna.pl/wydawni ... -1978-1984

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 marca 2015 15:48:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Prazeodym od dłuższego czasu jest posiadaczem oryginalnej wersji językowej 8-)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 marca 2015 15:51:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tak czułem. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 kwietnia 2015 14:59:37 

Rejestracja:
czw, 23 czerwca 2011 09:03:09
Posty: 905
Skąd: Kraków
Obrazek

dzisiaj pojawiam się w tym wątku , bo chcę napisać o albumie "A-Z" Colina Newmana z 1980 roku! :D

w tym roku jak wiadomo "Wire" po raz pierwszy się rozpadło , więc Colin Newman , by zapełnić próżnie w wykonywanym zawodzie artysty , nagrał swój pierwszy album solowy!,
nastrojowo album jest pełen ciemnych barw , raczej klaustrofobia dźwiękowa niż przestrzeń pełna wygody , atmosfera którą opisuje doskonale ujawnia się w już pierwszym utworze na tej płycie , czyli "I've Waited Ages",
dla mnie ta kompozycja doskonale korzysta z muzyki granej przez bardziej ambitnych krautrockowych wykonawców,
choć nie cały czas album tkwi w artystycznym mroku , bo w niektórych momentach blisko mu do klimatów początkowego The Cure , bo tak kojarzą się mi utwory "& Jury" i "Inventory" szczególnie!,
takie Image" i "Seconds to Last" natomiast to dla mnie znakomite przykłady wczesnego gothic rocka,
ogólnie ujmując wczesny "post punk" miał w sobie naprawdę dużo kreatywności i jest dla mnie muzyką,która przywróciła do muzyki kreatywność form i dźwięków.

****/***** tej płycie należy się na pewno! 8-)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group