Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 02:52:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1297 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 87  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 czerwca 2005 03:05:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Kamik pisze:
początek "Biednego, Chudego i Złego" z ANIMALS ("Sheep")...

faktycznie!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 czerwca 2005 18:17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Money - bardzo lubię Dark Side w sumie od tej płyty zacząłem słuchać Floydów więc duży sentyment został, ale Money chyba stosunkowo najszybciej mi się znudziło. Time, Great Gig i Us & Them to dla mnie kolosy do tej pory.

Utwory Pink Floyd - oj trudno straszliwie coś wybrać. Z jednej strony za duzo płyt itp a z drugiej jednak kolosy musiałyby sie załapać. No ale popróbujem:

Set The Controls for The Heart Of The Sun
Careful With That Exe, Eugene
Atom Heart Mother
Echoes
One Of These Days
Time
Us & Them
Comfortably Numb
Hey You
Sorrow

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2005 23:51:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..moje ulubione;
1. Set the controls of the heart of the sun ( wersja live z Ummagumma)
2. Astronomy domine ( live Ummagumma)
3. Careful with that axe Eugene ( live ummagumma)
4. Childhood's end
5. The Gnome
6. Grantchester meadows
7. One of this days
8. Cymbaline
9. Echoes
10. Matilda mother

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 02 lipca 2005 18:45:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
oooooo, trzeba je wszyskie zagrać w Karkonoszach!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 02 lipca 2005 19:05:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Kamik pisze:
8. It Would Be So Nice
9. Embryo

Dzyniu, na jakich wydawnictwach znajdują się te utwory?
Ten drugi znalazłem na składance o nazwie WORKS. Czy tylko tam się ukazał?



o, to bardzo dobre pytanie

niestety teraz nie jest się chyba w stanie tych utworów znaleźć łatwo :(

It Would be So Nice(Wright)/ Julia Dream(Waters) - jest to przedostatni singiel Floyd z lat 60-tych, potem był jeszcze Point Me at The Sky/ Careful with that Axe Eugene i zespół przestał wydawać single aż do czasów "The Wall"; niestety trzy pierwsze spośród w/w nagrań mozna usłyszeć legalnie tylko na płytce "The Early Singles" dołączonej do siedmiopłytowego boxu "Shine On" - ja kiedyś to sobie przegrałem ale jakoś nie mam, a bardzo bym chciał...

Embryo (Waters) - piękna piosenka o ostatnich chwilach dziecka w łonie matki, bez zgody zespołu została wydana na jakiejś składance i tę wersjęrzeczywiście można usłyszeć na Works ALE TA WERSJA JEST SŁABA; za dawnych czasów kupiłem sobie kasetę The Embryo, która okazała się bootlegowym zapisem sesji Pink Floyd dla BBC - i tutaj wersja Ębryo jest genialna (szybsza i nieco zorientalizowana); z tego samego wydawnictwa pochodzi też absolutnie rewelacyjna wersja Let There be More Light z ognistym solem Gilmoura, o które trudno byłoby go podejrzewać (przynajmniej w 1968); pozostaje mi tylko liczyć na to że zespół pozwoli to wszystko opublikować, bo i ta kaseta zostałapożyczona i nie wróciła...

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 02 lipca 2005 21:06:54 
DZIĘKI!



elrond pisze:
1. Set the controls of the heart of the sun ( wersja live z Ummagumma)
2. Astronomy domine ( live Ummagumma)
3. Careful with that axe Eugene ( live ummagumma)
4. Childhood's end
5. The Gnome
6. Grantchester meadows
7. One of this days
8. Cymbaline
9. Echoes
10. Matilda mother

Dzyń pisze:
oooooo, trzeba je wszyskie zagrać w Karkonoszach!

...ech... czemu szanse na moje pojawienie się tam są tak małe?...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 02 lipca 2005 22:29:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Mialem kiedys (na kasecie - podwójny pirat...)butleg Floydów gdzie bylo koncertowe wykonanie Atom Hearth Mother, tam tez chyba bylo Embryo...
Set the controls, jak moglem nie wymienic - kiedy bylem maly, ale juz mialem odlot na Floydow, kiedys wlaczylem radio i uslyszalem te muzyke, czekalem by dowiedziec sie co to gra?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 02 lipca 2005 22:40:18 
marecki pisze:
Set The Controls for The Heart Of The Sun
Careful With That Exe, Eugene
Atom Heart Mother
Echoes
One Of These Days


elrond pisze:
1. Set the controls of the heart of the sun ( wersja live z Ummagumma)
3. Careful with that axe Eugene ( live ummagumma)
7. One of this days
9. Echoes


antiwitek pisze:
Set the controls, jak moglem nie wymienic


O ile "Set the Controls for the Heart of the Sun" jeszcze na bardzo upartego mógłbym nazwać piosenką, to pozostałych już chyba nie...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 02 lipca 2005 22:48:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Ja swoj niespieszny powrot do posiadania nagran Floydow jakis czas temu zaczalem od Live at Pampei (dvd) - jakos nie moglem sobie odmowic, bo odkad uslyszalem o tym filmie chcialem go zobaczyc. No i bardzo zadowolony jestem - zaczyna sie i konczy od Echos... Najbardziej podobaja mi sie te fragmenty gdzie oni po prostu w tym starozytnym amfiteatrze graja.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 lipca 2005 22:04:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Dzyń pisze:
oooooo, trzeba je wszyskie zagrać w Karkonoszach!

:piwo: :piwo: :piwo:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 lipca 2005 09:59:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Kamik pisze:
O ile "Set the Controls for the Heart of the Sun" jeszcze na bardzo upartego mógłbym nazwać piosenką, to pozostałych już chyba nie...
dlatego ja napisałem o utworach :)

Karkonosze !!!!!!!!!!!

Pompeje !!!!!!!!!!!!

Embryo zasadniczo było często grane na koncertach na przełomie lat 60/70 więc znajduje się na wielu bootlegach z tamtego okresu. Sam mam na kasetach zgrany bootleg "From Underground To The Moon", na którym rzeczony utwór występuje (tam też pierwsze podobno wykonanie Dark Side sporo przed płytą). Pełne Early Singles mam też na kasecie, postaram się wziąść do Poznania w najbliższy weekend

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 lipca 2005 11:16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
ale ta wersja "Embryo" z koncertów to też nie to - mówię wam, tylko BBC rules!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 lipca 2005 13:59:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
marecki pisze:
Momentary – **** – kiedyś ją bardziej ceniłem ale nadal bardzo lubię. Nawiązując do poprzedniczki to chyba najlepsza płyta solowa Gilmoura (choć w rzeczywistości nie znam pozostałych)



DAVID GILMOUR**
best song; "So Far Away"
best moment: refren "So far Away"

Płyta nagrana jako oddech między "Animals" a "The wall", z muzykami z którymi Gilmour grał przed wstąpieniem do Floyd - płyta jest mało ważna, surowa, niedopracowana i mało potrzebna - głównie długie sola (desery bez obiadu) i mało wykwintne melodie; wyróźnia się tutaj bardzo "So far Away" - chyba ostatnia pastoralna piosenka z kręgu Floyd, bardzo piękna oraz cover Unicorn "There's No Way Out of Here"; moja rada - nie kupować

ABOUT FACE***i 1/4
best song: "Out of the blue"
best moment: początek "Murder"
UWAGA! w opracowaniach na temat Floyd często stawia się te dwie płyty na równi i olewa, a to wielki błąd; "About Face" w niczym nie przypomina "David Gilmour", aranżacje są zarazem rozbuchane i subtelne (choć niestety słychać, że to lata osiemdziesiąte), a całośc zdradza wysokie ambicje autora. Umiejętności nie do końca owe ambicje usprawiedliwiają, płyta jest bardzo nierówna i kilka utworów (m.in. chwalony zwykle "All Lovers Are Derranged" (Gilmour/Townshend z the Who) nadaje się prosto do śmieci (czyli na płytę "Momentary..." :wink: ). Niech jednak te minusy nie przysłonią nam... plusów. Mimo wszystko to właśnie jest najlepsza płyta solowa Gilmoura - "Out of the Blue" bije na głowę cokolwiek z "The Final Cut", podobnie jak zakańczający album "Near the End" (bardziej ponury niż "The Wall"!). Poza tym jest jeszcze kilka innych przepięknych fragmentów, świetnie (po raz ostatni w życiu tego gościa aż tak wysoko, czysto i ujmująco) zaśpiewanych, choć czasem te melodie toną w głupich syntezatorach - takie czasy, panie... Dotyczy to głównie piosenek "Love on the Air" oraz "Murder". ten ostatni numer jest dla mnie wyjątkowy - słuchałem tej płyty przez jakieś dwa tygodnie w 1995, a potem musiałem oddać, ale ta melodia nie prawdopodobnie powracała później do mych głów przez lata późniejsze - świetnie napisana piosenka musi... Moja rada: kupić, acz warto wstępnie przesłuchać w MediaMarkcie, bo mogę ja się nie znać, a płyta droźsza niż Floyd, nie wiedzieć czemu

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 lipca 2005 14:04:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Pewnie kupię ale najpierw przesłucham :wink: a 'Momentary' i tak lubię, a co.

Jest też do nabycia solowe DVD Gilmoura. Warto?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 lipca 2005 16:28:04 
Miałem taką myśl, żeby wyróżnić sensownie kolejne okresy w historii Floydów i jakieś głosowanie urządzić, ale ją zarzuciłem, bo z tym podziałem miałbym kłopoty... bo na przykład ANIMALS to z THE DARK SIDE OF THE MOON i WISH YOU WERE HERE, czy z THE WALL i THE FINAL CUT?... w sumie można by wsadzić jednocześnie do obu okresów... ale takie OBSCURED BY CLOUDS to już zupełnie nie wiem gdzie, bo nie znam...


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1297 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 87  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group