Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:53:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 listopada 2010 12:41:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Kupiłem sobie ostatnią płytę. Na razie wrażenie jest tak silne, że nie mogę odgwiazdkować, bo wychodzi pięć. Moje oczekiwania zostały w pełni spełnione.

"Z uśmiechem dziecka kamień" to tytuł rozpoczynającego utworu. Opowiada o stworzeniu świata. Pod względem zarówno muzycznym jak i tekstowym uderza w piosence niesamowicie pogodny nastrój. Tak jak na bardzo lubianym przeze mnie "Suficie" można i na "Skądokąd" trafić na duży ładunek nadziei - nie tylko że się zinterpretuje tekst, to wychodzi, że on jest o nadziei, ale raczej tak, że ta nadzieja się udziela. Obok nadziei jest może jeszcze jakiś spokój. Są smutniejsze utwory, np. "Dalej niż sięga myśl", bujający rytmem spokrewnionym z bossa novą czy czymś takim, ale te smutne też jakoś tak koją. W rytmicznym, falującym, kojarzącym się z łódką "Już" też jest trochę smutku, bo tekst leci tak: "Twych strun niechaj dotknie smutek mój", ale też smutek ten raczej kojarzy się z pięknem i nadzieją niż z depresją i strachem. Strach ("zapisany zgodnie z planem") to jeszcze Raz Dwa Trzy zdarzało się wywołać, choć nie na tej płycie, ale z depresją to chyba nigdy nie mieli nic wspólnego.

Formy muzyczne mogę chyba uznać za pewne rozwinięcie tych wypracowanych w okresie "Trudno nie wierzyć w nic". Bardziej mi się podobają póki co niż na tamtej płycie. Jest mniej więcej jak w "Jestem tylko przechodniem" - jeden charakterystyczny motyw i długie pracowanie na rytmie. Może tylko nie ma aż tak mocnych motywów jak ten z "Jestem tylko przechodniem". Najdłuższa piosenka ma ponad 8 minut i się nie dłuży. Trąbka drga coraz to inaczej. Kilka oddalonych w czasie drgnięć tworzy razem muzykę. Historia ciągle tak samo opowiadana logicznie się jednak rozwija.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 listopada 2010 13:30:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Mikosz pisze:
Najdłuższa piosenka ma ponad 8 minut i się nie dłuży.


Ta piosenka jest spoko, ale jak razu pewnego dokładnie wsłuchałem się w tekst, to jej cały urok gdzieś prysł. Zabrakło jakiejś wyraźnej puenty, zamknięcia tekstu, czy może zwieńczenia całego obrazu. Świetnie jest oddany upalny dzień, ale czegoś wyraźnie brak.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 listopada 2010 13:53:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Mikosz pisze:
z depresją to chyba nigdy nie mieli nic wspólnego


chyba, że u początków: http://www.youtube.com/watch?v=pt3g8HPw ... re=related

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 listopada 2010 14:17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
"Człowiek z liściem" to klimaty żoliborsko-ochockie a nie zielonogórskie :)

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 listopada 2010 14:21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ej, pomyłka!!! :D

Chodziło mi o to: http://www.youtube.com/watch?v=DJUILsdwVt8 :(
Ale może być też to: http://artris.wrzuta.pl/audio/7mBfpOwq1 ... iedzy_nami (ładniejsze).

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 grudnia 2010 19:39:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Mikosz pisze:
ostatnią płytę. Na razie wrażenie jest tak silne, że nie mogę odgwiazdkować, bo wychodzi pięć.
Ostatnią koncertową płytę Raz dwa trzy też bym tak ocenił...
W tym roku A.Nowak z zespołem Raz Dwa Trzy obchodzili swoje dwudziestolecie a zaprzyjaźniony z nimi zespół waglewskiego 25-lecie. I to nie jest ostatni zespół, który w tym roku świętował dwudziestopięciolecie... Razem nawet zagrali w tym roku w lipcu w LUBlinie na festiwalu INNE BRZMIENIA min utwór:One world

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group