Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 11:51:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2008 23:05:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Różnica między The Stranglers, a The Police jest taka, że The Police gra w oryginalnym składzie, natomiast w The Stranglers została dziś tylko połowa składu z końcówki lat 70 (basista i klawiszowiec). Z drugiej jednak strony The Stranglers cały czas nagrywa nowe płyty, a o dwóch ostatnich słyszałem wiele pozytywnych opinii (przedostatniej TR dał 4 i pół gwiazdki)...szkoda, że nie grają tego nowego materiału bo słyszałem u znajomego kilka nowych utworów i były całkiem niezłe.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2008 23:11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
czękuje powiedział wokalista i skończyli znakomite No More heroes

i teraz Owsiak charczy niech ktoś go stamtąd zabierze do szpitala!!! :cry:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2008 23:17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
No i zaczęły się bisy: znakomita wersja Hanging Around. Coś mi się wydaję, że teraz zagrają London Lady :wink:
EDIT: Chyba jednak przestraszyli się Owsiaka i zwiali :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 sierpnia 2008 12:08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Przenieśmy się do roku 1978...
Obrazek
Live (X Cert)
Płyta ta była pierwszą koncertówką The Stranglers i jedyną wydaną w ich postpunkowym okresie twórczości. Nagrywano ją w 1978 r. na różnych koncertach - choć właściwie nie słychać jakiś większych różnic w brzmieniu poszczególnych utworów. Myślę, że płyta dobrze oddaje klimat tamtych czasów - słychać dużo stosunkowo długich rozmów muzyków z publicznością. Pewną wadą jest natomiast dobór utworów. Ktoś kto dobierał te utwory - zapewne z przekory - nie umieścił tu większości singlowych przebojów, za to umieściły rzeczy które wcześniej lądowały na stronach B simngli. Czyli nie ma np. "Peaches", ale za to jest rokendrolowe "Go Buddy" Go. Zamiast "Something Better Change" jest "Straighten Out" - utwór z EP-ki wydanej w 1977 (na EP-ce tej ukazało się też "Hanging Around" , "Grip" i właśnie "Something..."). Nie ma nawet hymnu "No More Heroes", a ze świeżo wydanej płyty "Black and White" są tylko 3 utwory (albo właściwie 2 - gdyż "Do You Wanna" i "Death and Nigt and Blood" są połączone i tworzą jedną muzyczną całość).
Podsumowując - myślę, że jeśli traktować tą płytę jako klimatyczną ciekawostkę zasługuje ona spokojnie na **** :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=X0UvR3jKmRc
Aha - na CD jako bonus dodano koncertową wersję "Peasant in the big shitty" wydaną w tamtym okresie na singlu (Liberty Records.str. B - "Choosey Susie"). Jest ona starsza niż właściwa zawartośc albumu - nagrano ją bowiem 10 grudnia 1976 na koncercie w "The Nashville" (tak podaje informacja wydrukowana na singlu).
EDIT: Nieco pomieszałem co zauważył jeden z użytkowników wysyłając mi PW. Nie ma tu żadnego utworu, który ukazał się na stronie B - London Lady, Go Buddy Go i Straighten Out były na tzw. podwójnych stronach A, Hanging Around było singlem nie przeznaczonym do sprzedaży, a dla radiowców, zaś 5 minuts ukazało się na oddzielnym singlu, ale nie na żadnym albumie. Natomiast płytka z koncertową wersją "Peasant..." była specjalnym singlem sprzedawanym jedynie w pakiecie z pierwszym albumem Stranglersów.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 września 2008 08:53:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22882
po tym, jak wybraliśmy "Golden brown" na pierwszy taniec, naszła mnie ochota na poznanie większej dawki Stranglersów (kiedyś próbowałem, ale wtedy mi nie weszlo, a była to płyta "The raven"). Gdzieś w zapomnianych zakamarkach mojego komputera znalazłem single Stranglersów i sobie słucham. Na razie na mój ulubiony numer wyrasta "Nuclear device"... Zaś moja pierwsza myśl jest taka:
tak jak płyta z singlami Killing Joke zdemolowała dla mnie mit o oryginalności i odkrywczości czerwonej Siekiery, tak Stranglersi niszczą podobny mit o Klausie Mitfochu. Kiedyś czytałem, że inspirowali się Stranglersami, wychodzi na to, że nawet w moich ulubionych kawałkach. Lepiej jednak nie słuchać zagranicznych kapel :?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 września 2008 09:01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Budyń pisze:
Stranglersi niszczą podobny mit o Klausie Mitfochu


Miałem podobne odczucia poznając wczesnych Strangersów!

Edit: O, nawet je wówczas zwerbalizowałem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 września 2008 13:23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Budyń pisze:
tak jak płyta z singlami Killing Joke zdemolowała dla mnie mit o oryginalności i odkrywczości czerwonej Siekiery, tak Stranglersi niszczą podobny mit o Klausie Mitfochu.


A to jakiś problem?
Kiedy mi się coś podoba, mam gdzieś tego odkrywczość albo wtórność.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 września 2008 19:38:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
o, Piotrek :D :piwo:
(tzn. odkrywczości nie mam gdzieś, ale wtórność całkiem często)

Poza tym Klaus Mittfoch dla mnie bije na głowę wszystich Stranglersów, których słyszałem (a przecież bardzo lubię), więc nie widzę problemu :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 września 2008 20:10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
A czy Budyń albo ja napisaliśmy, że już się nam Klaus nie podoba?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 września 2008 20:20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
"niszczą mit" zabrzmiało jakoś złowieszczo ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 września 2008 03:29:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
Poza tym Klaus Mittfoch dla mnie bije na głowę wszystich Stranglersów, których słyszałem
......ja tam wolę Stranglers

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 września 2008 08:51:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
Klaus Mittfoch dla mnie bije na głowę wszystich Stranglersów, których słyszałem (a przecież bardzo lubię)

... jak i w ogóle większość muzyki jaką słyszałem. :piwo:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 listopada 2008 20:16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
Najnowsza solowa płyta Cornwella jest udostępniona przez twórcę za darmo w sieci. Na razie posłuchałem pierwszych kilku utworów - mają szorstkie garażowe brzmienie, ale zupełnie nie-Stranglersowskie. To dobrze, że ktoś z takim dorobkiem artystycznym na starość nie odcina kuponów od dawnej twórczości.
http://www.hooverdamdownload.com/

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 stycznia 2009 13:16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Obrazek

Festiwal Poza Kontrolą 1986: Out of Control - Jean Jacques Burnell voc • Wojciech Konikiewicz keyb • Paweł Kuczyński bg • Zbyszek Krzywański g • Sławek Ciesielski dr - (skład okazjonalny; występ poza konkursem)

Zdjęcie i informacja stąd.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 stycznia 2009 14:32:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
......Stranglers w okresie LaFolie i Feline był według mnie ewidentnie pod wpływem zespołu Can

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group