Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:12:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 20 kwietnia 2022 16:52:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
ostatnio znów wracam, słucham całych płyt, choć chyba zostanę przy podejściu piosenkowym. Dobrze, że spojrzałem w ten watek, bo nie mogłem sobie przypomnieć, kiedy i czemu słuchałem sporo "Nuclear device", a tu się znalazła odpowiedź. Tymczasem wrzucam bardzo fajny koncert sprzed niecałego miesiąca. Sporo z nowej płyty i te rzeczy jak najbardziej dają radę. Potem może jeszcze się tu wreszcie porządniej wpiszę.

phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 sierpnia 2022 09:07:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kurczę, do albumu "Feline" w wydaniu z 2001 dołączone są świetne bonusy! Zwykle wyłączam kompakt wtedy, kiedy kończy się program płyty, ale tu przestałem to robić, bo 7 dodanych utworów zaczęło mi się jawić jako Olimp muzyki The Stranglers. Minimalizm, hipnoza, wizja artystyczna plus dwa utwory w wersji z koncertu. Polecam sprawdzić :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 grudnia 2022 22:25:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Hugh Cornwell wydał dwa miesiące temu płytę solową, która została tak bardzo niezauwa-kochanka, że aż mi się go żal zrobiło i muszę tu zalynkować

numer "Lasagna", gupkowaty ale ile radości: "Mo-ni-ka! Po-lo-nia!" (a może jednak "Bo-lo-gna"? trudno orzec, nawet w sieci tekstów nima)
https://www.youtube.com/watch?v=o_jxkHydKC8

a tu najlepszy numer, aż mnie przeszyło to, że - po rozstaniu - "spotkamy się dopiero na tamtym świecie"

way to go, Hju:

phpBB [video]

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 grudnia 2022 00:31:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Gero pisze:
a może jednak "Bo-lo-gna"

chyba tak, ale i tak fajne

faza na Stranglers mi nie mija, a swoją drogą chyba gwiazdkowanie nigdy nie zostało ukończone. Tych późniejszych płyt nikt nie słuchał już?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 grudnia 2022 07:35:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja nie słuchałem. Ale za to obejrzałem ostatnio dokument "Punk in London" (jest na Netflixie, jakby co) nakręcony w gorącym 1977 roku przez niemiecką ekipę. Wystąpienie Stranglersów (a konkretnie jednego Stranglersa) jest tam jednym z najbardziej... hmmm... niech będzie, że "barwnych" momentów w całym filmie. :D
Gorąco polecam. Tym bardziej, że obecnie, byłoby nie do pomyślenia, żeby jakakolwiek kapela zdecydowała się na taką wypowiedź. Przy niej blednie nawet pokazanie gołej dupy do kamery przez Jimmy'ego Purseya.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 grudnia 2022 21:11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
sprawdzę, natomiast posłuchanie tej ostatniej polecam, jest zdecydowanie powyżej półki "setna słaba płyta kapeli, która na koncertach gra tylko rzeczy sprzed 30 lat"

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 grudnia 2022 13:21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
W trakcie prac nad wspomnianą wyżej ostatnią płytą, zmarł oryginalny klawiszowiec, Dave Greenfield, uczczony dopisanym i nagranym na nią utworem

phpBB [video]


Tymczasem w wieku 84 lat zmarł oryginalny perkusista, Jet Black, który kilka lat temu zdecydował się na emeryturę.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Ostatnio zmieniony pt, 09 grudnia 2022 15:02:09 przez Budyń, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 grudnia 2022 13:29:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
natomiast posłuchanie tej ostatniej polecam, jest zdecydowanie powyżej półki "setna słaba płyta kapeli, która na koncertach gra tylko rzeczy sprzed 30 lat"


Akurat tej ostatniej posłuchałem kiedy się ukazała. I zaskakująco mi się podobała, jak na płytę zespołu, którego rzeczy sprzed 30 lat mulą mnie mocniej niż ciepłe Królewskie. :)
Chyba nawet ze trzy i pół gwiazdki jej przyznałem. Aż muszę sprawdzić na RYM-ie

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 maja 2023 08:01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
na YT pojawiły się ostatnio dwa koncerty

z Osaki, z 1979 roku - niestety tylko audio i jakość właśnie taka, jakiej sie spodziewamy, ale jest:

phpBB [video]


i z Sidney, dosłownie sprzed kilku dni, jakość tym razem profesjonalna, krótko i bardzo konkretnie. Muszę napisać, że uważam obecny skład za optymalny, wszyscy muzyki "zastępczy" znakomicie wypełniają miejsce po nieżyjących lub tylko nieobecnych wielkich poprzednikach

phpBB [video]


Natomiast co do wątku tych wszystkich płyt "pomiędzy", trochę sobie ich słuchałem i myślę, że co prawda dużo jest tam czegoś, co nazwałbym "syndromem późnego Kultu", niemniej np. płyta "About time" z 1995 jest bardzo przyzwoita, na płycie "Coup de grace" z 1998 numery są nierówne, ale kilka daje radę, natomiast przedziela je słabiutka "Written in red", którą bym potraktował trochę jak odpowiednik Kultowego "Poligono industrial" - płyta powstała tylko dlatego, że dwóch, niespecjalnie długo związanych z kapela muzyków, napisało nowe kawałki i bardzo chciało je nagrać.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 maja 2023 21:03:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
spojrzałem sobie na stronę Stranglersów i z lektury widzę, że ta ostatnia płyta po wszystkim okazuje się statystycznie (lista brytyjska) równać popularnością do największych ich osiągnięć; tymczasem słucham sobie płyty "Norfolk Coast" z 2005 roku, której nie wiem czemu nie ma na Spotify i okazuje się, że to kolejna perełka ukryta w tej dość przeciętnej późnej dyskografii. Tu chyba kopa dało im dołączenie Warne'a.

phpBB [video]


phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 czerwca 2023 08:13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Obecnie jestem na etapie odkrywania płyt z Paulem Robertsem, które są chyba nierówne. Pierwsza byłaby fajna, gdy ktokolwiek wierzył (łącznie z zespołem i nowymi muzykami), ze dadzą radę bez Cornwella. Druga jest dla mnie najlepsza rzeczą, jaką Stranglers nagrali od czasu "Aural sculpture", a może i "Feline", tu już jest wiara w siebie i jakiś zupełnie nowy oddech. Co ciekawe, bardziej, niż jak Stranglers, ta płyta brzmi jak... Faith No More w takim eleganckim wydaniu. Posłuchajcie sami:
phpBB [video]

Potem było już chyba trochę gorzej, aż do wspomnianej już przeze mnie płyty "Norfolk Coast", wydanej dekadę później. Ale uważne przesłuchania jeszcze przede mną.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 czerwca 2023 22:48:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Budyń pisze:
ta płyta brzmi jak... Faith No More w takim eleganckim wydaniu


Rzeczywiście. A za to piosenki z wokalem Cornwella obecnie brzmią mi jak Fontaines D.C.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group