Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:38:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 491 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 czerwca 2013 10:33:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Obrazek

Frank Lisciandro, Jim Morrison. Święto przyjaciół [Poznań, 1999]

A wpadło mi ostatnio w łapy takie coś. Mam potrzebę czytania biografii muzycznych ostatnio, więc niczym pogardzić nie mogę. Ale książki o The Doors to jednak inna para kaloszy. Napisano ich tak wiele, każda kolejna nie wnosi właściwie nic nowego. Ta podobno miała. Chodziło o to, by wypowiedzieli się w niej przyjaciele Morrisona. No i to robią, aczkolwiek niewiele z tego wynika. Opowieści o trasach, pijaństwach czy jakiś fragmentach dnia codziennego raczej nie porywają. I czyta się to średnio. Jedno co uderza: wszyscy zainteresowani mówią, że Jim Morrison od około 1967 roku nie lubił swoich kolegów z zespołu. Książki nie można jednak spisać na straty, gdyż wypełniono ją sporą ilością świetnych zdjęć. A że format spory, to ogląda się to z wielką przyjemnością. Zatem: do oglądania tak, do czytania niekoniecznie. ;)

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 lipca 2013 23:22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dziś filmowy wieczór z The Doors, szczególnie dla Asi, która obejrzała po kolei najpierw ten paradokumentalny, co niedawno był w kinach, a potem The Doors Olivera Stone'a. Ale ja też co i raz zerkałem, a przede wszystkim słuchałem. Mnóstwo wspaniałej muzyki. O innych aspektach jakoś nie mam ochoty pisać (ciągłe upojenie, orgie etc., film Stone'a jest jednak mocno karykaturalny pod tym względem, nawet jeżeli robi wrażenie), ale tyle, ile się można nasłuchać, to naprawdę jest "feast of friends".

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 sierpnia 2013 11:38:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Dawna dyskusja :)

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 sierpnia 2013 14:55:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Dzyń dobrze napisał :wink:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 sierpnia 2013 19:34:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
no co Ty, głupoty straszne :mrgreen:

mi się najbardziej podoba nawias z postu piotrpanka, he he.

no i echa już wtedy odwiecznej dyskusji o biektywności

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 sierpnia 2013 20:19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
mi się najbardziej podoba nawias z postu piotrpanka, he he.


:D Radość Jego Dni dopiero teraz to przeczytała i jest okrutnie zbulwersowana teraz.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 sierpnia 2013 20:48:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Cytat:
Radość Jego Dni dopiero teraz to przeczytała i jest okrutnie zbulwersowana teraz.


A to ci dopiero! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 sierpnia 2013 10:25:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ty, to jak z próbkami dopingowymi Armstronga i innych! Człowiek coś weźmie/ napisze, a dopiero wiele lat później znajdują, że jest winny!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 stycznia 2014 10:58:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Z tych koncertowych wydawnictw Doors. Widziałem, że ukazało się ich w ostatnich latach sporo i wciąż myślałem, że warto by któregoś posłuchać. No i wczoraj padło na "Live in Detroit" - koncert z 1970 roku.

Fajne, że jest to taka całość od początku do końca, dwa cd, więc chyba nic nie cięli. Koncert dość przewrotnie przez zespół prowadzony :) . Dżimek lubił się drażnić z publicznością, prowokować ją wprost, albo przetrzymywaniem. I po tym programie widać, że traktował koncert z jednej stronie poważnie i artystycznie, a z drugiej dość imprezowo.

Tu jest tak, że najpierw rzecz się rozkręca, a służą temu fragmenty różnych hitów serwowane z początku, potem kilka pewniaków w całości. Wreszcie dochodzimy do prawie osiemnastominutowego "When the Music's Over", po którym lecą fragmenty mi nieznane, możliwe że w jakimś stopniu improwizowane. To bardzo fajny fragment koncertu.

Natomiast potem robi się (to już druga płyta) ni to próba ni impreza. Zespół zapodaje różne rokenrole, blusy, a przy okazji dwudziestominutową wersję "Light My Fire", ciekawie niemrawe wydanie "Been Down So Long". I kiedy wydaje się, że już całkiem rozmienili się na drobne i nie będą w stanie się zebrać, to na koniec rąbią siedemnastominutowego Enda, w którym fragment z matką, ojcem zastąpiono fragmentami "Celebration Of The Lizard" - wypada to świetnie, więc ze sceny schodzą jednak w glorii :) .

Ciekawa rzecz, aż posprawdzałbym te inne koncerty.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 stycznia 2014 12:17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Kiedyś zrobiłem sobie taki maraton - po kolei słuchałem (a nawet oglądałem) koncerty Doorsów i The Who z Isle of Wight 1970 - grali wtedy w takiej kolejności. Przyznam, że pod koniec setu Doorsów już czekałem na The Who (hehe, brzmi jakbym tam był), bo miałem wrażenie, że jest jakiś rozwleczony i mało konkretny. Ciekawe jak teraz bym ocenił. Chętnie bym sobie sprawdził jakiś taki występ, bo oficjalne koncertówki bardzo lubię.

Cytat:
po którym lecą fragmenty mi nieznane, możliwe że w jakimś stopniu improwizowane


Zerknąłem na wiki na setlistę i widze, że nawet dla fanów Curtisa Mayfielda coś się znalazło :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 stycznia 2014 12:57:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hehe, jak sam przejrzałem set listę wcześniej, z czasami utworów, to sobie pomyślałem "co to ma być w ogóle?" :) .

PS. Dobra, sprawdziłem następny materiał :) . Live at the Aquarius Theatre: The First Performance (July 21, 1969). Co tu gadać: słabszy niż Detroit, jakoś niemrawo grają. Repertuar trochę podobny, ale numery w krótszych wersjach, a "Who Do You Love" im za pierwszym razem nie wchodzi i muszą zaczynać jeszcze raz :) .

Ale mimo wszystko jest ciekawie, bo w takim wydaniu jeszcze wyraźniej widać, czym Doorsi różnili się od innych hipisowskich kapel. To chyba rzeczywiście był zespół wilgotnych żywiołów, a nie ognia. Temperament jakiś flegmatyczno - melancholijny, wiecie 8-) . A Dżymek śpiewa tu niekiedy bardziej jak crooner niż rockman. Nienawidzę croonerów, ale jemu jest nawet do twarzy :) .

Ciekawe jaki będzie drugi występ :faja: .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2014 11:26:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
https://31.media.tumblr.com/81c8050b2af1177b467ccbf7cdf5aa5c/tumblr_mmbx9dnFr11rdcbbpo1_500.jpg

Ciekawe, czy wygrał mecz... :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2014 15:54:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ciekawe czy zawiązał buta! :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2014 21:09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
ale czy to nie fotomontaż? przecież on ma adidasy!!! :shock:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2014 21:15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
dziwne byłoby gdyby miał juniorki :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 491 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group