Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 06:29:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 491 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 lutego 2005 00:35:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
doors 4+
strange 4
łejting 4
soft parada 3+
morison hotel 5-
la woman 5 -najlepsza

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 marca 2005 23:06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
tak zupełnie na wszelki wypadek... jakby jakiś skrypt usuwał automatycznie po tygodniu... albo gdyby jakiś zapóźniony forumowicz chciał się wypowiedzieć na temat najlepszego zespołu ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 marca 2005 22:13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nie znam się, żeby jakieś gwiazdki wstawiać, więc tylko skojarzenia, bo - uwaga - moi koledzy z roku przy doorsach się rozbierali CAŁKOWICIE! a gdy płyta się kończyła i zalegała cisza, oni wpadali w popłoch. :oops:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 marca 2005 22:28:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
OO skad ja to znam :oops: :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 marca 2005 20:11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
a co z coverami the Doors? tak rzucam temat a propos 'take it as it comes' baj Ramones - od maleńkości lubiłem tę piosenkę, a tu choć wersja odmieniona podoba mi się - choć oczywiście w inny sposób niż oryginał.
to chyba podobnie jak z 'Riders on the storm' baj Voo Voo - bez rywalizowania z oryginałem, bez silenie się na dublowanie arcydzieła - po prostu fajnie i ciekawie.
ale z coverów Dorsów jakie znam i tak największe wrażenie zrobiło na mnie 'nie dotykając ziemi' z drugiego wydania Triodante... też to jest coś innego, ale jaki czad - słuchałem tego często kilka razy pod rząd. Ta waltornia, ta jazda, ten klimat!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 marca 2005 09:57:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 22:30:02
Posty: 205
Oglądaliscie film "The Doors" ? Co sądzicie o nim ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 marca 2005 10:10:53 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Kiedy go obejrzałem w kinie, zrobił na mnie wrażenie.... Wtedy, gdy był wyświetlany, bardzo silnie fascynowałem się Morrisonem, więc tak bliskie odwzorowanie jego postaci wywoływało we mnie emocje...
Dziś, z perspektywy czasu, uważam, że film był chyba ciut przejaskrawiony, filmowy Morrison trochę zbyt egzaltowany....
Jednakowoż zawsze ostatnia scena na cmentarzu w Paryżu z adagio w tle, ze strzałkami prowadzącymi do grobu z napisem JIM, wywołuje we mnie dreszczyk...
Po latach odwiedziliśmy miejsce spoczynku Morrisona razem z Katrinix. Zobaczyliśmy mały, skromny, raczej zaniedbany grób, bez popiersia, które jeszcze widać w filmie... Smutne...

Doors to piękna muzyka....
Kiedyś może wreszcie ocenię poszczególne płyty.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 marca 2005 12:43:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 22:30:02
Posty: 205
Też nie potrafię ocenić poszczególnych płyt.
Muzyka podoba mi się...

W szkole podstawowej nauczycielka od polskiego kazała nam opisać jakiś film. A że akurat w ten dzień brat przyniósł do domu The Doors, to oglądnęłam i opisałam. Dostałam bdb, ale nauczycielka spytała czy był to przypadkowy film, czy mój ulubiony... hehe

_________________
" Pożądasz nie tego, co widzisz, lecz tego, co sobie wyobrażasz "


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 marca 2005 17:08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Kijana pisze:
glądaliscie film "The Doors" ? Co sądzicie o nim ?


Kicz, ale robi wrazenie ;-) Ale jednak kicz i przejaskrawienie...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 21:07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
obejrzałam ten film wkrótce po premierze europejskiej - 3 dzień po?- będąc w Paryżu. tam wszystkie filmy niefrancuskie dubbingują, a ja fr. ni w ząb, więc szukałam kina z wersjami oryginalnymi. Z angielskim z kolei trochę lepiej, ale nie idealnie, więc można powiedzieć, że mój odbiór był połowiczny. Taki sobie. Wyadaje mi się, że w kolejce po bilety do tego kina wszyscy jarali wiadomo co. :D Grób natomiast już wtedy nie wygladał tak jak w filmie - żadnego popiersia a ni wielu kwiatów. z trudnością go odnalazłam i nikogo przy nim nie było.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 22:23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
w pierwszej klasie liceum kiedy byliśmy był szał na Doorsów
ten szał zbiegł się w czasie z filmem, nie jestem pewien do jakiego stopnia był nim wywoałny, ale podejrzewam, że związek był znaczny

i wtedy film mnie zachwycał

co by nie mówić w mało którym filmie tak dobra muzyka ;-)
i ten dekadencki klimat, w sam raz dla licealisty przezywajacego okres burz i naporów

nieco później film mnie zemdlił; właśnie tym dekadentyzmem; rzygać mi się chciało, szczególnie na scenie party u Warhola, ale w ogóle nieraz

a teraz wydaje mi się niezły... fajna ilustracja do muzyki... na pewno pokazuje jakąś tam prawdę o tamtych czasach (raczej tę nieprzyjemną prawdę)... na pewno trochę przegina... wizualnie bardzo frapujący, klimat wciągający...

w skali, którą tu stosuję, czyli 1-5 gwaizdek, z rozszerzeniem do sześciu w szczególnych przypadkach, dałbym *** 1/2, czyli tak dobry z plusem

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 23:50:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
a teraz wydaje mi się niezły... fajna ilustracja do muzyki...


Zgadzam się! Muzyki tyle i właśnie tak - świetnie zilustrowanej muzyki!

Crazy pisze:
i ten dekadencki klimat, w sam raz dla licealisty przezywajacego okres burz i naporów


Co do dekadenckiego klimatu - wydaje mi się, że gdy się jest licealistą/ką, to odbiera się ten klimat jako bardziej dekadencki, niż jest on naprawdę. I stąd zbyt duży zachwyt najpierw i zbyt wielki niesmak później. Właściwe proporcje odzyskuje się, kiedy jest się już człowiekiem (relatywnie) dorosłym i ogląda się film ten zrobiony przez człowieka dorosłego o dorosłych ludziach ;-).

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 marca 2005 23:56:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
chyba właśnie dokładnie tak to ze mną było ;-)

ślicznie wykorzystana piosenka Love Street, nie? Zresztą jaka to w ogle śliczna piosenka!

I pamiętam jeszcze jak Jim śpiewa bodajże Moonlight Drive na plaży, tak to smiesznie brzmi, ale fajnie

Oczywiście End na pustyni to jeden z najpiękniejszych momentów. Ale to jest jeszcze w tej naiwnej wierze unurzane, że narkotyki poprowadzą cię do absolutu... ryzyk fizyk metafizyk...

I podobało :? mi się, jak Jim już nie był w stanie śpiewać równo Touch me, tylko coś zawodził tragicznie...

I jeszcze jak zaspiewał prowokacyjnie "girl we couldn't get much HIGHER" prosto do kamery.

Duzo udanych momentów w tym filmie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 marca 2005 00:48:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
"Love Street", "The End" i scena z "Touch me" - tak!
I jeszcze "Strange days" - po party u Warhola (jeśli dobrze pamiętam):

Strange eyes fill strange rooms
Voices will signal their tired end
The hostess is grinning
Her guests sleep from sinning
Hear me talk of sin and you know this is it

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 marca 2005 07:04:34 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Z tym "higher" w trakcie wykonania telewizyjnego utworu "Light my fire" to jest prawdziwa historia... Proszono Morrisona, aby nie używał tego słowa podczas występu. Obiecał, że nie użyje... I użył go z premedytacją.... :wink: Mam ten występ w oryginalnym telewizyjnym wykonaniu na kasecie vidjo nagrany. W filmie "The Doors" ta sytuacja została jednak bardzo mocno przekoloryzowana.


Ostatnio zmieniony czw, 24 marca 2005 10:06:43 przez Erkej, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 491 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group