Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:21:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 07:55:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
brus li pisze:
a tak swoją drogą może ktoś by założył wątek dziewię(ć?)dziesiona



No to niech ja będe tym, który "pierwszy rzuci chłamem" ;)

Póki co swobodne impresje, mające na celu odświeżenie pamięci i przywrócenie ducha "ciemnej strony mocy" tamtych lat.


Obrazek
DR ALBAN - "It's my life" - mój sąsiad przez ścianę był wielkim miłosnikiem tego kawałka. Wyszedł z założenia, że wszyscy powinni go kochać równie mocno jak on, a jeśli ktoś go nie pokochał do tej pory, to tylko dlatego, że jeszcze go nie usłyszał. W trosce o tych nieuświadomionych wystawiał swoje olbrzymie kolumny w okna i puszczał ten numer na cały regulator na przemian z "Biełyje rosy". Kojarzycie francuski film "Nienawiść" i scenę, w której jeden gość urząda pokaz didżejski dla całego osiedla? Ten sam klimat, tylko zamiast Francji Polska, a zamiast HH, Dr Alban. Nie zatłukłem sąsiada tylko dlatego, że miał solidne zamki w drzwiach.


Obrazek

2 UNLIMITED - "No Limit" - rewelacyjny bit! Noga sama rwie się do tańca! Kawałek wykonywany przez nas namiętnie podczas wycieczki klasowej do Zakopanego w I klasie szkoły średniej. Słowa "No no, no no no no, no no no no, no no there's no limit!" były swietnym akompaniamentem do otwierania kolejnych browarów :rabbit:

Obrazek

EAST 17 - "It's Alright" - kapela uwieczniona przez U2 w kawałku "Miss Sarajevo":

Is there a time for first communion
A time for East 17
Is there a time to turn the mecca
Is there a time to be a beauty queen


Z nimi kojarzy mi się tak śmieszna kwestia. Jak wiadomo w pierwszej połowie lat 90-tych szczytem marzeń każdego nastoletniego eleganta było posiadanie "skejtowych" spodni o nazwie Lenar. Takoż było i w moim przypadku. Chodziłem jak struty, ponieważ przy swoim słusznym wzroście nie byłem w stanie dostać takowych portków w swoim rozmiarze = wszystkie były przykrótkie i wyglądałem nie jak elegant, tylko jak Tomek Sawyer. Smutek mój trwałby pewnie do dzisiaj, gdyby nie to, że dane mi było ujrzeć teledysk East 17 do kawałka "It's alright" właśnie. Na wideoklipie owym, wszyscy młodzieńcy (bo to, jakby kto nie pamiętał, bojsbend był) podskakują rytmicznie, w takich przydużych szarawarach. Obejrzałem ja te ich kreacje i pomyślałem se: "I co? Znajde takie wielgachne lenary, kupie je sobie i będę wyglądał jak te miglance z dyskoteki w remizie? A w życiu!"... I kupiłem sobie ogrodniczki :)

Obrazek

SPICE GIRLS - "Wannabe" - ten kawałek będzie mi się nieodmiennie kojarzył z kursem na prawo jazdy. Tak się bowiem złożyło, że chadzałem na jazdy szkoleniowe wieczorami, natomiast mój instruktor miał w zwyczaju słuchanie radia Zet, które o tej porze nadawało tzw. "Komputerową Listę Przebojów". No i przez szereg tygodni, kiedy jeździłem po zmroku Uniakiem po mieście, byłem zmuszony wysłuchiwać po wielokroć ww kawałka, który przez cały ten okres utrzymywał się w pierwszej trójce tej listy... Po trzecim tygodniu już go polubiłem. :mruganie:


Obrazek

MR PRESIDENT - "Coco Jumbo - niekwestionowany hit lata '96. Śpiewany przeze mnie i moich kumpli na nuty rozmaite przez bity miesiąc podczas gościnnego pobytu na obozie harcerskim w Jeziorowskich (pomiędzy Bałamutowem, a Starymi Juchami). Oczywista im kto był bardziej nietrzeźwy, tym wył ów przebój z większym zaangażowaniem. Rekordzista w tej materii śpiewał dwie linijki refrenu bez przerwy podczas oczekiwania na pociąg w Giżycku, w trasie z Giżycka do S.J. i w trakcie siedmiokilometrowego marszu ze S.J. do Jeziorowskich... w sumie jakieś cztery godziny pod rząd :biegaskacze

Obrazek

ALEXIA - "Uh La La La" - kolejny hit lata! Tym razem jednak chodzi o lato '97. I znowu przebój do wspólnego śpiewania! Areną naszych występów tej pamiętnej kanikuły była Ustka. Okoliczni załoganci nie za bardzo wiedzieli co mają z nami zrobić, kiedy podczas koncertu, który odbył sie w okolicznym Domu Kultury, na któym to wystąpiły Parafraza i Alians domagaliśmy się wielkimi głosami od kazdej z kapel, żeby wykonała ów szlagier.

Z mojej strony to na razie tyle. Czekam na wasze głosy i opinie w tej materii :mruganie:

Zdrówka życzę

PS: Ciekawym co powie K.T.W.S.G. skoro już na osiemdziesione reagował mocno alergicznie? :szydera

PPS: I jeszcze parę fotek dla podbudzenia szarych komórek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

8)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony pn, 30 lipca 2007 11:22:47 przez Pet, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 09:31:02 
Całe szczęście ze był jeszcze death metal, Armia, i parę innych fajnych spraw :)
choć przy No limit się o zgrozo bawiłem (wtedy właśnie uznałem że można się bawić, przy tym czego nie da się słuchać; z wiekiem mi to jednak przeszło ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 09:35:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
3bajki pisze:
wtedy właśnie uznałem że można się bawić, przy tym czego nie da się słuchać; z wiekiem mi to jednak przeszło



Ja mam tak cały czas! Przy sajko, pankroku czy innych hardkorach, to ja się mogę bawić na koncercie, kiedy muzyka jest grana na żywca, bo puszczana z płyt traci wiele ze swej mocy i witalności ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 09:47:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Pet, to za świeże wspomnienia...:D
np lato 96 i
"Puc mi ap,puc mi dałn". Ale napiszę tylko,że następny hit Mr. President "Dżodżo akszon..." latem 97r śpiewaliśmy z kumplami kończąc "...giw mi big erakszon" :twisted:

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 09:49:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Meriadok Brandybuck pisze:
Pet, to za świeże wspomnienia...


Trudno. Dokonajmy samooczyszczenia przy dźwiękach "Blue dabadiba" i miejmy to z głowy ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 10:02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
ok :D

to wrzucę do pieca (niepamięci, niech się święci, cuuuud)

wielkie otwarcie 90ny


lato bodajże 94, pan wąsaty król pól namiotowych i dyskotek nadmorskich

Obrazek


a wcześniej, gdy Kurt Kombajn rządził w sercach okrytych kraciastymi koszulami, gdzie indziej panoszyło się tych dwóch wesołków plus trzeci z włochami, ale go nie widać na fotce

Obrazek

jeden potem dostał "za torerancje" po mordzie u Ruskich

Obrazek

a tu chyba kontrowersyjny typ, nie wiem czy dziewiędziesiona czy jednak klassyk

Obrazek

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 10:10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Meriadok Brandybuck pisze:
jeden potem dostał "za torerancje" po mordzie u Ruskich



To to był ten łysol z Right Said Fred? :shock: Nie skojarzyłem... Widocznie dostał w papę za to, że był "too sexy".

A Scatman John tez był dobry! Jakże ja bym chciał umiec tak szybko nawijac paszczą :dancer

A to pamiętacie?

Obrazek

:pinkelephant

Zdrówka życzę

PS: Z kontrowersyjnych typów, to przypomniał mi sie jeszcze ten "gość"

Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony pn, 30 lipca 2007 10:57:51 przez Pet, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 10:11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Meriadok Brandybuck pisze:
nie wiem czy dziewiędziesiona czy jednak klassyk

Moja pamięć powiada: 1991. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 10:19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
macarena jak najbardziej - obowiązkowo na każdym sylwestrze do dzisiaj. :D
ale reszty "artystów" w ogóle nie jarzę. W OGÓLE.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 10:22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
natalia pisze:
ale reszty "artystów" w ogóle nie jarzę. W OGÓLE.


Nawet nie wiesz jak się mylisz... :lol: Daj mi chwilę, żeby m znalazł odpowiednie sznurki ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 10:27:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
natalia, nie miałaś MTV i VIVY?

wizualizacja i natrętność dzięki masowości mediów przenośnych, to była podstawowa cecha 90siony

ha, to jedziemy dalej, trochę z wyższej półki

mroczne Brytyjczyki

Obrazek


chyba najbardziej misie kojarzy z 90sioną

Obrazek


i jeszcze śpiewająca sztuka mięsa:

Obrazek

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 10:29:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja miałem i MTV, i Vivę, ale nie spędzałem przed nimi długich godzin. I pierwszych dwóch zdjęć, Kuzynie, nie kojarzę. :(

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 10:33:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
no nie szpanuj kuzyn żeś taki był offtelewizyjny, ale co mi tam, podpowiem:

to jeśli chodzi o jednorożca:

Obrazek

a to mroczne Brytole:

Obrazek

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 10:34:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Dr Alban: http://www.youtube.com/watch?v=pWnNz3eozBw

2 Unlimited: http://www.youtube.com/watch?v=dFW62ifL66I

East 17: http://www.youtube.com/watch?v=Ul_hcxlA5KU (tego faktycznie możesz nie kojarzyć, bo to nie było AŻ tak popularne jak konkurencja ;))

Spice Girls... nieeeee nooo. Natalia, nie uwierzę, że nie znasz Spajsetek ;). Nawet nie chce mi się linku szukac (po raz drugi, bo zamieściłem go już w PIOSENCE DNIA ;))

Mr President: http://www.youtube.com/watch?v=xSO7eXhRTwU

Alexia: http://www.youtube.com/watch?v=Gbr1Z-oBu3Y

Haddaway: (teledysk "alternatywny" z gościnnym udziałem J. Carreya i kolegów) ;) http://www.youtube.com/watch?v=bfu0xAkEVOQ

Army of Lovers: http://www.youtube.com/watch?v=vYT2aWavXlc

Scatman John: http://www.youtube.com/watch?v=Ai6Xd6a-2HY

No i oczywiście Right Said Fred: http://www.youtube.com/watch?v=ipZDG6__Zfc

Czy cały czas będziesz się upierała, że nic z tego nie jest Ci znane poza Macareną? ;)

Zdrówka życzę

PS: Własnie sobie uświadomiłem, ze jeden z gości z RSF jest zajebiście podobny do mojego dyrektora... ma nawet identyczną wadę wymowy :shock:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony pn, 30 lipca 2007 10:39:42 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 lipca 2007 10:36:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
I pierwszych dwóch zdjęć, Kuzynie, nie kojarzę


Protidżi + Retuuuuuuuuurn tu inosent! ENIGMA! - Siadaj Peregrinie! Pała z 9-dziesiony :D

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group