Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:26:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Czujesz Bluesa?
TAK! 68%  68%  [ 28 ]
Niestety nie, ale popracuję nad tym!;) 32%  32%  [ 13 ]
Liczba głosów : 41
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 29 maja 2017 22:17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Ten gość:

https://www.youtube.com/watch?v=n9tth0Ubt5w

Będzie tu:

31.05.2017 Alligator - Poznań
https://www.facebook.com/events/1758499491146446/

01.06.2017 Zakład - Leszno
https://www.facebook.com/events/232142460607403/

:D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 sierpnia 2018 19:26:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Pojechałem kupić płytę Mob Rules i może jakiś inny Black Sabbath w wersji deluxe (2CD), z racji nielichych przecen w jednej z sieci handlowych. Już trzymałem tę płytę, wraz z jedynką, w rękach, ale kiedy zobaczyłem, że to remastery wykonane w 2009 roku, coś mnie przyhamowało.

Przypomniałem sobie, że brzmienie pierwszych wydań CD jest dla mnie (generalnie) znacznie ciekawsze i jednak odłożyłem na półkę. Chwilę pochodziłem w tę i z powrotem i ostatecznie odkupiłem dwie płyty, które lat temu kilka sprzedałem i żałowałem, do wczoraj. Jedna z nich to SBB z Opola (1974) i o niej może kiedy indziej. Druga zaś, to koncert BB Kinga z Japonii (1971)... Ja pierdolę. Gra tam 8 gości, którzy mają TAKI DRIVE, że natychmiast tracę nad sobą kontrolę.

Nie wyobrażam sobie co by było, gdybym miał prawo jazdy i np. zapuścił tę płytę w samochodzie. Są bez reszty skomunikowani, całkowicie swobodni i wypuszczają na zewnątrz wibrację mającą w sobie coś ze zwierzęcej dzikości, a jednocześnie łapią się na akcentach z taką precyzją, jakby grali jakieś dzieło symfoniczne! W ogóle to jest w pewnym sensie OGROM. Coś WIELKIEGO i oszałamiającego - całokształt tego wydawnictwa pozostaje dla mnie wręcz onieśmielający, choć niby powinienem mieć luz - nie jestem muzykiem i skąd w głowie takie coś...?

Rany, czuję się jak ćpun BB Kingowy aberracyjny. Niemal nie potrafię obecnie słuchać czegokolwiek innego i zaczynam kolejnych jego koncertówek szukać jak pies, który wie, że kot jest tuż za drzewem. Jak zwykle najbaczniejszą uwagę zwróciłem na bębniarza i przyznaję - klękam przed Sonnym Freemanem.

Mam dziwne wrażenie, że na hi-hacie jedzie na maksa w przód, a na werblu jest z kolei matematycznie precyzyjny, a dodatkowo, ta jego zatraceńcza jazda nie nosi NAJMNIEJSZYCH śladów kanciastości, czy bałaganiarstwa. A przecież jej rdzeniem jest - myślę sobie - impulsywność!

Co ciekawe: bębny w miksie są dokładnie takie jak lubię. Niektórzy pewnie powiedzieliby: "za cicho", albo nawet, że są bardziej wyczuwalne niż słyszalne. Mnie to, że dopiero jak się na nich bardziej skoncentrować, odkrywają swoje atuty i dźwięków ZNACZĄCO przybywa, zdecydowanie odpowiada. Diabelnie angażujące, a jednak - ani na chwilę - ekstrawertyczne czy jednoznaczne. Jego artykulacja ma też przyciągającą miękkość i subtelność, trzymającą się wciąż jak najdalej od sidemańskiej "ładności"…

Absolutnie nie do wiary. Jak wszystko na tej płycie. A przepraszam! Poza jej kształtem, otóż jest ona - o dziwo - okrągła. Dokładnie tak jak inne albumy, które stoją obok na półce.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 sierpnia 2018 20:42:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
To konkret!

Ja się swego czasu zachwyciłem tym nagraniem, które znalazłem na youtubie:

phpBB [video]


to prawie z tego samego czasu, choć zupełnie o co innego chodzi - u Ciebie ten DRIVE jest pomiędzy muzykami, tutaj ja go czuję pomiędzy BB Kingiem a słuchaczami, a są to więźniowie... No ale musiał to być niezwykle mocny okres w twórczości Króla.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 sierpnia 2018 21:16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Czuję, myślę, bardzo podobnie. Jak to ostatnio usłyszałem od Witka - gruby żwir. Chciałbym tylko poznać listę muzyków, którzy tam grali i trochę mi nie idzie :x. Ogromnie mnie to ciekawi na ile ten skład, który poznałem wczoraj był stały, a na ile nie.

Edit: no i pięknie. Z tego co widzę - po przestudiowaniu składów na płytach koncertowych z okresu, który mnie w tej chwili interesuje - że składy były raczej płynne, ale Sonny Freeman bębnił u BBiego niezmiennie przez 15 lat :faja:. Taka wiadomosć mi w zupełności wystarczy.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 września 2019 13:55:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Żałuję, że mój przenośny odtwarzacz przestał przyjmować empetrójki - chętnie bym posłuchał Alabama Shakes w przejazdach.
Brittany Howard fajnie śpiewa, grają też niczego sobie - i mimo, że to taka muzyka raczej czarna, to jawi mi się popem, który potrafi człowiekowi umilić życie tu czy tam.

Mam tylko nadzieję, że basista nie jest moim alter egiem... :) (klawo jak cholera ego!)

A chcecie wiedzieć jak na to trafiłem? Kliknąłem na artykuł, gdzie JARBOE przedstawiła 12 czy 13 swoich ulubionych płyt :P .

phpBB [video]

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 września 2019 18:42:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
a na tegorocznej Rawie: JAMES BLOOD ULMER MEMPHIS BLOOD BLUES BAND FEAT. VERNON REID!
Chcę! :)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 05 września 2019 13:43:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
antiwitek pisze:
mimo, że to taka muzyka raczej czarna, to jawi mi się popem, który potrafi człowiekowi umilić życie tu czy tam

prawda, i jedno (czarna), i drugie (popem)
Bardzo mi się podoba śpiewanie, choć czarność czarnością, a najbliższe skojarzenie wokalistyczne, jakie miałem, to była Linda Perry.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 05 września 2019 16:46:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ja tego nie słyszę :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 września 2019 19:07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Mi ta popowość jednak wadzi, dość poważnie. Generalnie mój mózg ostatnio coraz częściej i głośniej wypluwa z siebie komunikat: za dużo melodii! :shock:. Coś mnie też swędzi przy przysłuchiwaniu się perkusiście. Groove pozorny? Ale nie przeczę, że wokalistka ma wiele zalet i zaskakuje. No i sorry, ale Ty JESTEŚ tym basistą.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 września 2019 21:11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
MAQ pisze:
Generalnie mój mózg ostatnio coraz częściej i głośniej wypluwa z siebie komunikat: za dużo melodii!

Może powinieneś się leczyć? :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 września 2019 05:27:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
As Tomasz Gwinciński will say:

Cytat:
miałem wątpliwości, że może ja jestem pojebany, może to jest coś okropnego, co ja sobie w ogóle wyobrażam, może sam siebie oszukuję, sam siebie omamiam i jestem jakimś kurwa onanistą, po czym włączam sobie znów i mówię: „nie nie, rewelacja”.


:faja:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group