Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:34:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 11 listopada 2019 09:09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4374
Skąd: z lasu



na stronie sklepu fan pl. jest dostępny album pt ,,Body manifest''' De Press na cd, a na allegro na winyli=u, troszkę ceny wysokie, może w epiku będzie dostępny kto wie

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 listopada 2019 09:06:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Muzzy'84 pisze:
może w epiku będzie dostępny kto wie


Może i będzie, ale akurat empik ma zawsze najwyższe ceny.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 14 listopada 2019 23:38:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Ta płyta taka bardziej "norweska", niż "polska", kto odróżnia te dwa wcielenia, załapie, o czym mówię. Skład też tym razem norweski i płyta na norweski rynek. Sporo tu tej zimnej/nowej fali z pierwszych płyt, trochę punka a kawałki po polsku, których jest mniej, już w klimacie folk-punkowo-cepeliowym, choć nie wszystkie na szczęście, "Uwazuj uwazuj" się broni. O ile "56" prawie nie słuchałem, to do tej płyty będę na pewno wracał, już kilka dni mi towarzyszy.

edit: co ciekawe, to jest pierwsza płyta nagrana przez norweskie wcielenie od 2006 roku.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 17 listopada 2019 10:55:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Z tymi cenami.. Od razu gdy Muzzy napisał - pobiegłem na fan.pl i.. What?? 88 zyli za kompakt. Ale w tym kontekście, co Budyń napisał, to już jasne. Miałem norweskie wydania Holy Toy i De Press - kosztowały mniej więcej tyle. Ale sprawdziłem wczoraj - promocja: 54 zł i trochę groszy. Wyhaczyłem też H2O - album z kowerami - za 25 zł. Bądźmy czujni.

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 listopada 2019 12:42:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
XmrowekX pisze:
Wyhaczyłem też H2O - album z kowerami - za 25 zł


Zupełnie z innej beczki: niestety nie ma na nim najmniej oczywistego coveru, granego przez H2O (niestety chyba tylko na koncertach), czyli "Wonderwall" Oasis. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 stycznia 2021 17:55:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4374
Skąd: z lasu



W końcu udało się zakupić po wielu perypetiach album ,,Body manifest. Jestem dziś po 2 odsłuchach. Nawet miło się słucha. Kupiłem przez fan.pl, trochę spuścili z ceny, z przesyłka w paczkomacie wyszło 68 zł. na allegro trochę tanio, ja akurat musiałem czekać bo sprowadzili z zagranicy stąd ta cena wyszła. Na pewno do niej dziś wrócę.

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 lipca 2021 20:02:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Jakoś zupełnie bez promocji i zaistnienia przeszła płyta wydana rok temu przez gminę Jabłonka, gdzie Andrzej Dziubek oddaje hołd Orawie. Chyba tego nigdzie nie można ani kupić, ani posłuchać, jest tylko jeden numer na YT, do tego podpisany bardzo enigmatycznie...
phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lipca 2021 14:15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ależ Dziubek ma charakterystyczny wokal! Do poznania na końcu świata :wink:
A utwór sympatyczny.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 marca 2023 21:57:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
najpierw był kawąłek "Straty wojenne Polski" i to już było trochę za wiele nawet dla mnie (w kategorii piosenek na zamówienie), teraz są "reparacje", które czekają na premierę wersji polskojęzycznej, ale mają już wersję angielską. I tu artystycznie jest ciekawie, natomiast ja nie wiem, czy to, co te dzieci zapewne myślały podczas zdjęć, by sprawiło artyście przyjemność ;)

phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 marca 2023 17:14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4374
Skąd: z lasu

Może być ciekawa ;) chętnie posłucham



_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 maja 2023 07:23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
a tu ciekawostka, znaleziona przypadkiem
phpBB [video]

jest tu np zupełnie inna od znanej, a według mnie równie ciekawa wersja "Marmuru"

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 lipca 2023 00:02:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Wyszła biografia Dziubka, wydana i napisana przez tego samego gościa, który z De Press robi te ostatnie koszmarki propagandowo-historyczne na zamówienie, ale ponoć sama w sobie ciekawa - jutro dam szansę.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 sierpnia 2023 00:48:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
przeczytałem biografię Dziubka i tak na szybko od razu kilka uwag, które potem pewnie dadzą podstawę recenzji. Z jednej strony jego historia ucieczki i aklimatyzacji w Norwegii, a potem takich półpartyzanckich kontaktów z Polską jest fascynująca i czyta się świetnie. Ale... od pewnego momentu to zaczyna wyglądać jak serial, któremu w połowie produkcji obcięli budżet i akcja zaplanowana na 10 odcinków musi się zmieścić w pięciu, może nawet w trzech... I tak już od historii Holy Toy (a może nawet dziejów De Press po nagraniu pierwszej płyty!) mam poczucie, że jest trochę po łebkach, a potem ta galopada przybiera takie tempo, że Dziubek omawia kolejne płyty i w ogóle nie ma informacji, że od pewnego momentu to są płyty reaktywowanego De Press, a nie Holy Toy. Czytelnik niekumający może się w ogóle nie kapnąć, że od pewnego momemntu to znowu jest De Press, nie ma więc też nic o motywach reaktywacji zespołu po kilku latach przerwy, funkcjonowaniu równolegle składów w Polsce i Norwegii. W ogóle Dziubek trochę zlewa z kim gra, mam wrażenie, a od pewnego momentu brak w ogóle niektórych płyt, właściwie po "Żre nas konsumpcja: już nic w tej opowieści nie ma, jakby się miejsce na dysku kończyło. Tylko na koniec nagle wzmianka, że jest nagrana nowa, tegoroczna płyta, która polski wydawca odrzucił przez politykę. Ale nawet ten watek nie został pociągnięty. Nie ma więc też nic o bardzo fajnej, pierwszej od wielu lat płycie z norweskim składem "Body manifest", co więcej ta płyta (i chyba nie tylko ta) w ogóle nie pojawia się w dyskografii na końcu książki. O ile jednak dyskografia, choć niepełna, to jakaś jest, to brakuje bardzo jakiegoś kalendarium. Podsumowując książka zostawia jednak niedosyt i tak naprawdę przydałaby się druga, bardziej skupiona na sprawach muzycznych.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group