Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:58:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 września 2013 12:06:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
poprzednio jako azbest23 pisze:
W pewnym momencie Trzaska rzuca "Ładny temat - rozpiszesz mi go?"


:D :D

to się chyba nazywa sarkazm

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 września 2013 15:55:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Adrian pisze:
film na ****+
O! W końcu jakaś odmienna opinia. Napiszesz coś więcej?
pilot kameleon pisze:
widziałem zakończone aukcje za około 120-130 pln
Gdybym to przewidział zgarnąłbym kilka egzemplarzy :twisted:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 września 2013 09:32:13 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 17:01:35
Posty: 227
pilot kameleon pisze:
ciekawostka. kto sobie zamówił knigę, teraz może ją odsprzedać z konkretnym zyskiem. widziałem zakończone aukcje za około 120-130 pln.


ktoś sobie zażyczył 490 zł - przecież to jakieś chore :?
wkrótce ma ukazać się autobiografia Tymańskiego przygotowana razem z Rafałem Księżykiem. zawartość pewnie będzie podobna, za to cena normalniejsza...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 września 2013 21:15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Obrazek


Wydawnictwo Literackie
Wydanie: pierwsze
Data premiery: listopad 2013
Format: 145x205 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 520
ISBN: 978-83-08-05258-7


Wydawnictwo Literackie pisze:
Artystyczny rewolucjonista, błazen i sowizdrzał. Wywrotowiec i buddysta. Odpowiedzialny ojciec i wieczny smarkacz. Karateka, kontrabasista, kompozytor i spiritus movens yassu - najważniejszego nurtu w muzyce polskiej ostatnich dziesięcioleci. W polskiej kulturze nie ma drugiej postaci tak pełnej sprzeczności jak Ryszard "Tymon" Tymański.

Rafałowi Księżykowi udało się skłonić Tymona do wspomnień, które zaczynają się od wątków bolszewickich w biografiach przodków, a kończą w drugiej dekadzie XXI wieku. Muzyk barwnie opowiada o swoim dzieciństwie i rodzinie, nałogowym słuchaniu płyt, wyzwalającej przygodzie z Totartem i odejściu lidera tego ruchu Zbigniewa Sajnoga do sekty Niebo. Prowadzi czytelnika przez kolejne lata swojej działalności artystycznej i opowiada o fascynujących ludziach, z którymi współpracował (Lester Bowie, Leszek Możdżer, Mikołaj Trzaska, Jacek Olter).
Ze wspomnień Tymona, który sam określa siebie mianem Mr. Chaos, wyłania się zaskakująco spójna biografia, w której muzyka przeplata się z opowieściami o legalnych i nielegalnych używkach, małżeństwach i związkach na odległość, narodzinach synów i poszukiwaniach duchowych na odosobnieniach buddyjskich.

„ADHD” jest trzecią po "Desperado" Tomasza Stańki i "Kryzysie w Babilonie" Roberta Brylewskiego książką biograficzną przygotowaną przez Rafała Księżyka. O pierwszej mówiono, że wyznacza nową jakość w polskim dziennikarstwie muzycznym. O drugiej - że to jedyne w swoim rodzaju spojrzenie na polską scenę rockową lat 80. i 90. W „ADHA” jest i jazz, i rock, ale to zaledwie składniki w życiorysie nieokiełznanego artysty. Książka powstawała w okresie wypełnionym intensywną pracą nad musicalem "Polskie gówno", co najlepiej świadczy o tym, jakimi zasobami twórczej energii dysponuje Tymański.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 października 2013 13:56:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
książka już jest.
w sobotę byłem na targach książki (pierwszy i ostatni raz) i nabyłem.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 listopada 2013 11:12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Cytat:
książka już jest.
w sobotę byłem na targach książki (pierwszy i ostatni raz) i nabyłem.

przeczytałem już. i pożyczyłem też wywiad ze stańko, bo do tej pory jakoś się miłałem z nim.

recenzja by się przydała chyba jakaś. bo znów wartościowa rzecz, aczkolwiek zastrzeżenia też się pojawią. drobne, ale jednak.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 stycznia 2014 01:40:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Ampacity + Mikołaj Trzaska 28.12.2013 Gdynia, "Ucho"

Lepiej późno niż nigdy.

Na wieść, że w ramach festiwalu "Metropolia Jest Okey" Mikołaj Trzaska zagra z Ampacity, solidnie się obśliniłem. Ampacity wydali świetny debiut, a Trzaska to wiadomo. A od dawna nie grał z żadnym "elektrycznym" składem.

Akcja jest kilkudniowa, a występy odbywają się w kilku miejscach
tego dnia w "Uchu" zagrali:
Olo Walicki + Wilk
Niski Szum + Romek Puchowski
Popsysze Combo Band
Etamski + Enchanted Hunters
Mikołaj Trzaska + Ampacity

Widziałem tylko ostatni utwór Popsyszy z Guzikiem na wokalu (w Homosapiens coś ponoć dłubią) i było fajnie. Za to Etamski + Enchanted Hunters było zdecydowanie Etam.

O debiucie Ampacity pisaliśmy już na milach http://67mil.blogspot.com/search/label/Ampacity wiec nie będę się rozwodził co grają. Musze jednak dodać, że ich muzyka wyewoluowała troszkę od tego czasu. Elementy te same, ale mniej słychać tych kosmicznych wibracji, więcej natomiast Kyussowskiego stonera czy wręcz tradycyjnego hard-rocka. Świetnie spasowało się to z partiami saksofonu Trzaski. Połączenie nieszablonowe, a bardzo przyjemne. Początek występu w jego wykonaniu (free do jakiego zdążył nas przyzwyczaić) mógł być mylący bo później grał już bardziej przystępniej. Co prawda był troszkę za słabo nagłośniony i chwilami zdarzało mu się ginąc pod gitarami.
Wyborny koncert (a na koniec byłem jednym ze szczęśliwców oblanych przez Trzaskę wodą :).

Ale nie wierzcie mi na słowo:
pełen występ (tylko dźwięk)
http://www.youtube.com/watch?v=vfeZ1jCZFnM ostatni utwór (dźwięk i obraz - w tym tłumie widać tył mej głowy!)

Dla tych co nie byli - panowie planują wejście do studia, a występ został zarejestrowany więc może też...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 stycznia 2014 08:40:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Sobie myślałem, że na Ampacity chętnie bym poszedł, a jeszcze z Trzaską? Fajnie by było, żeby to nie był pojedynczy wyskok - i może, skoro mają w planie studio, nie będzie :) . Choć trochę szkoda, że element stoner przeważa nad space. Ale dzięki za relkę!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 marca 2014 09:45:42 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Wczoraj Tymon Tymański zagrał w warszawskiej Hydrozagadce.
Byłem pierwszy raz na koncercie Tymona ever i muszę powiedzieć, że jestem pod głębokim wrażeniem. Przede wszystkim dał mi po głowie kunszt wykonawczy całego czteroosobowego zespołu, ciepła relacja z publicznością (żartobliwa i jak to u Tymona lekko skandalizująca momentami), ciekawe aranżacje niektórych wcześniej znanych mi utworów np. z płyty i filmu Wesele, ale również Kur. Oddzielnego podkreślenia wymaga rewelacyjne wykonanie kilku coverów, na czele z przeszło dwudziestominutową wersją When The Music's Over Doorsów oraz Heart Shaped Box Nirvany. Poszedłem na koncert przygnieciony całym dniem, ale obecność na tym występie dodała mi dużo dobrej energii i przywróciła uśmiech na zmęczoną facjatę. Nadmienię, że W Hydrozagadce było tak na oko ze 150 - 200 osób (w szczytowym momencie), co skłoniło mnie, po raz kolejny w ostatnim okresie, do smutnej refleksji nad kondycją polskiego rynku muzycznego i upodobaniami publiczności...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 marca 2014 10:30:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Erkej pisze:
W Hydrozagadce było tak na oko ze 150 - 200 osób

Pamiętam krakowskie koncerty z frekwencją 50 osób.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 marca 2014 21:04:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
I jak tam Erkeju, poszedłeś w jakieś nagrania? :)
Mnie Tymon kiedyś zdziwił dużym zaangażowaniem w granie koncertu - ale było to już dawno temu, w sumie widziałem go dwa razy i zawsze z Brylewskim :wink: .

Ale wszedłem tu, żeby co innego napisać. Bo w międzyczasie, dzięki uprzejmości różnych miłych osób, przeczytałem obie te yassowe książki, przy okazji poznając trochę muzyki. I muszę powiedzieć, że najbliższą mi się stała rzecz chyba całkiem niepopularna... Mianowicie płyta "The Moon Music" wydaną przez skład o nazwie Tomasz Gwinciński & NonLinear Ensamble. Wypełnia ją 11 utworów, które powstały przy okazji kolejnych pełni księżyca - od grudnia 2000 do października 2001. Tak naprawdę nie jest to wcale yass, tylko jakaś minimalistyczno - kameralno - może i improwizowana muzyka... Instrumenty smyczkowe, jakieś inne struny, trochę głosów, dziwnych dźwięków, w jednym numerze nawet wdzięcznie brzmi rozgrywka pingpongowa! No i ten mocny blask księżyca.
Świetna rzecz.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 listopada 2014 09:59:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Słucham od kilku dni nowej płyty Tymona & The Transistors "Rock'n'Roll" i bardzo mi się podoba. Płyta w całości z kowerami, są piosenki Dylana, Stonsów, Bitelsów, Joy Division, nie chce mi się wymieniać wszystkich - płyty można posłuchać na deezerach czy spotify. Polecam i biegnę do sklepu :)

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 listopada 2014 22:43:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
wokr pisze:
Słucham od kilku dni nowej płyty Tymona & The Transistors "Rock'n'Roll" i bardzo mi się podoba. Płyta w całości z kowerami, są piosenki Dylana, Stonsów, Bitelsów, Joy Division, nie chce mi się wymieniać wszystkich - płyty można posłuchać na deezerach czy spotify. Polecam i biegnę do sklepu

Ja stanę po drugiej strony. Płyta słaba, niepotrzebna, radiowo-chujowa. Odsłuchałem raz w całaości. Możliwe, że będzie jeszcze drugie podejście, ale podejrzewam, że ono nic nie zmieni. Czyżby to było sławne polskie gówno? I pisze to wielki wielbiciel twórczości Tymona......

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 listopada 2014 18:13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Hahaha, byłem pewien, że tak napiszesz, ale mi się podoba "Bigos Heart" jakby co :D
Lubię ładne piosenki - tak mam 8-)

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 lutego 2015 17:38:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
antiwitek pisze:
Sobie myślałem, że na Ampacity chętnie bym poszedł, a jeszcze z Trzaską? Fajnie by było, żeby to nie był pojedynczy wyskok
I nie był...

Ampacity + Mikołaj Trzaska 13.02.2014, Gdańsk

Jako zakąskę rzucono publice na pożarcie duo Krzysztof "Arszyn" Topolski i Tomasz Duda. Perkusja, saks + odrobina elektroniki. Muzyka improwizowana, trochę trwało zanim się rozkręcili, ale gdy złapali właściwe obroty było całkiem ogniście, a i chwilami nieźle pobujali. Chętnie jeszcze kiedyś bym ich posłuchał.

Po przerwie na scenę wkroczyli Ampacity i Trzaska. Od ostatniego koncertu zespół rozrósł się do sekstetu, więc scena musiała pomieścić aż siedem osób. Część materiału znanego, część nowego, ale tym razem repertuar zdecydowanie pozaziemski - space rock jak na debiucie, a może i jeszcze przestrzenniej (dwa klawisze było nie było). Muzycy byli znacznie lepiej zgrani niż na debiutanckim koncercie. Wszystko miało swoje miejsce i zgrało się jak należy. W trakcie koncertu Trzaska dostał nawet czas by wyżyć się w solo. I to dosłownie solo - reszta zespołu przestała grać i siedząc na scenie patrzyła i słuchała.

A jak było? W trzech słowach: koncert życia. Kompletny kosmos i pełna psychodelia.

Widziałem na sali kamery liczę więc, że zapis ujrzy (w tej czy innej formie) światło dzienne. A tymczasem muszą wystarczyć zdjęcia:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.784581898256039.1073741891.162232187157683&type=1

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group