Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:55:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 13:26:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
K.T.W.S.G. pisze:
ale jak ja słyszę ten jego głos, to wyobrażam sobie czarne swetry i żyletki nachylone nad żeliwną wanną z brudnordzawymi zaciekami


K.T.W.S.G. pisze:
Jaki Elf?


...??????????????????????????????.....Jeff jest Elfem z pieknego zielonego lasu!...i porównanie go z tym pozerskim "artystą jednej piosenki" jest wyjątkowo obraźliwe...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony ndz, 03 czerwca 2007 13:28:26 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 13:26:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
tak fajnie się kłócicie, też bym chętnie z kimś powalczył ale znam tylko 1 piosenkę jeffa :)

a święta trójca wokalistów to: morrison, patton, mercury :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 14:24:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
K.T.W.S.G. pisze:
ale jak ja słyszę ten jego głos, to wyobrażam sobie czarne swetry i żyletki nachylone nad żeliwną wanną z brudnordzawymi zaciekami

z tym to mi się kojarzy kurt jak już :wink:
natomiast jeff to tristan :D błąka sie po zielonym lesie z tęsknym wzrokiem szukając ukochanej. jesli nie elf i nie tristan to istny tolkienowski Beren!!!! bohater miłosnej baśni!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 14:37:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
no właśnie, a czy u Berena bardziej smutek czy pasja życia?

chyba - jak Witek zasugerował - jedno i drugie!

Grace pożyczyłem Jaśkowi, ciekaw jestem, jak mu się podoba, bo mi trochę brakuje? ;-)

Ale odświeżam sobie pamięć wykonaniami z Olympii. Niektóre może trochę przeszarżowane, w niektórych za to tym większy czad kipi (Eternal Life!!!!!!!!). bardzo piękne też otwierające koncertówkę Lover You Should Have Come Over. Rzadko o tym utworze mówimy, a wydaje mi się on niezwykle piękny... delikatny, a jednocześnie z mocą. Ostatnio zwróciem też uwagę na jego nietypowy rytm, chyba 6/8 to jest?

Zastanawia mnie jedna rzecz, o której Kacper pisał. Nie chcę o wokalu dlużej z Kacprem rozmawiać, bo do niczego nie dojdziemy, nie podoba się i już.
Ale pojawił się w Twoim poście jakiś "midwestowy roczek" czy coś takiego. Nie bardzo się znam na muzyce amerykańskiego midwestu, mam jednak wrażenie, że ma to malo wspólnego z Buckleyem.

Być może wymyśliłeś takie porównanie na podstawie piosenki Last Goodbye, której pliiis kiss me porównałeś swoją drogą z pieniem Kayah. Całkiem możliwe, że akurat tu pasuje, ale to moim zdaniem piosenka zupełnie niereprezentatywna dla płyty Grace! Nie dość, że zdecydowanie najsłabsza (powiedziałbym w ogóle, że zwyczajnie kiepska), to zupełnie inna od reszty.
Grace mi się definiuje przez utwory niezwykle subtelne, często ciche, i moim zdaniem MAGICZNE, jak Mojo Pin czy Lilac Wine a przede wszystkim Dream Brother - skontrastowane z nagłymi wybuchami energii, czy to w refrenach tychże utworów, czy w miejscach takich jak zakończenie utworu Grace (TOTAL :shock: :shock: :shock: ) albo Eternal Life.
Last Goodbye zupełnie do tego nie pasuje, jest "zwykly", pal już licho czy dobry czy nie, ale zupełnie bez tej nuty magicznej. Fajnie się zaczyna, bardzo dobra gitara - i nagle bum, spłaszcza się i tak w sumie zostaje do końca.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 stycznia 2008 17:36:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Rozmawiałem dziś z Olą Ka. o odbiorze śpiewu Jeffa Buckleya, i w sumie co wyraża ten jego rozdzierający krzyk czy jęk.

Przypomniały mi się więc wątki, które były poruszone i tu:

Crazy pisze:
Z muzyki Jeffa, z jego śpiewania, bije niesamowita wprost pasja życia!! Oczywiście, nie jest to "wesołe", może nawet bywać smutne (chociaż na pewno nie smutne w sposób depresyjny czy apatyczny!), ale przede wszystkim jest w tym wielka energia do życia, miłość do życia.


Gero pisze:
z jego śpiewania bije wręcz niesamowity ból życia


antiwitek pisze:
Panowie, wszak jedno drugiego nie wyklucza chyba?


natalia pisze:
jeff to tristan błąka sie po zielonym lesie z tęsknym wzrokiem szukając ukochanej. jesli nie elf i nie tristan to istny tolkienowski Beren!!!! bohater miłosnej baśni!


Ból - tak. Ale z czego bierze się ten ból? Moim zdaniem z intensywności przeżywania życia! Cechą śpiewu Jeffa NIE jest siła, ale tym bardziej nie jest nią depresja, a już SKRAJNIE NIE JEST nią apatia. Apatia jest słowem, które przez pełne zaprzeczenie chyba najlepiej dla mnie oddaje to, co wyraża Buckley swoją muzyką! (dlatego, co podkreślałem, uważam go za tylko pozornie podobnego, ale tak naprawdę skrajnie różnego od Thoma Yorke'a z Radiohead).

W duszy Jeffa czasem coś kipi, gotuje się, czasem płonie. Z pewnością takie coś musi boleć ;-) Ale takie rzeczy wynikają dla mnie właśnie z pasji, z zachłanności, z jaką Jeff (a w każdym razie podmiot liryczny jego piosenek ;-)) POŻERA kzdy moment i przejaw życia. Tak jak to odbieram.
Tylko - hehe - oczywiście nie znam tekstów... nawet próbowałem poczytać, ale szybko mi się znudziło, nie mogłem się połapać, o co tam chodzi, i pozostałem na poziomie odbioru czysto emocjonalnego, tego jak ja słyszę odbicie jego duszy w głosie, niezależnie od treści słów.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 stycznia 2008 20:14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
Ból - tak. Ale z czego bierze się ten ból? Moim zdaniem z intensywności przeżywania życia! Cechą śpiewu Jeffa NIE jest siła, ale tym bardziej nie jest nią depresja, a już SKRAJNIE NIE JEST nią apatia. Apatia jest słowem, które przez pełne zaprzeczenie chyba najlepiej dla mnie oddaje to, co wyraża Buckley swoją muzyką! (dlatego, co podkreślałem, uważam go za tylko pozornie podobnego, ale tak naprawdę skrajnie różnego od Thoma Yorke'a z Radiohead).
...całkowita zgoda ! :piwo: :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 stycznia 2009 13:52:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
http://muzyka.onet.pl/10174,1525499,wywiady.html

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 stycznia 2009 14:30:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
myślałem, że znalazłeś jakiś nowy wywiad z Jeffem ;-)

a to też czytałem dzisiaj... pies Justina Timberlake'a itp.. :roll: ... swoją drogą nie do końca skumałem informację - czy jego wersja Hallellujah na jakąś brytyjską listę nagle wskoczyła?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 stycznia 2009 14:32:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Crazy pisze:
czy jego wersja Hallellujah na jakąś brytyjską listę nagle wskoczyła?

tak i dotarła przed świętami na miejsce drugie, wyżej był ten sam utwór w wykonaniu jakiejś pani od ichniejszego Idola czy innego Tańca ...

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 stycznia 2009 23:42:38 

Rejestracja:
sob, 17 stycznia 2009 22:28:03
Posty: 20
Skąd: Lublin
Kiedyś lubiłam muzykę Jeffa Buckleya. Ostatnio przestałam lubić. Do tego stopnia przestałam lubić, że musiałam wyłączyć w trakcie piosenki. Chyba sie starzeję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lipca 2010 21:21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Ostatnio widziałem jakiś wywiad z Nelly Furtado i zapytana jakie 3 płyty wzięłaby na bezludną wyspę odpowiedziała m.in., że Grace :D

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2011 22:10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
5. Złota płyta: Jeff Buckley „Grace”
Obrazek

Oddano 9 głosów. Dwa razy na pierwszym miejscu znalazło się„Mojo Pin” i „Last Goodbye”.

1. Mojo Pin … 69
2. Grace … 62
3. Dream Brother … 59

---------------------------
4. Hallelujah … 58
5. So Real … 53
6. Last Goodbye … 50
7. Corpus Christi Carol … 44
8. Eternal Life … 35
9. Lilac Wine … 33
10. Lover, You Should've Come Over … 32

Przebieg głosowania można prześledzić tutaj.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 marca 2019 10:06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Może kogoś to zainteresuje:

http://www.bbc.com/culture/story/20190316-the-day-that-made-jeff-buckley

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lipca 2019 23:35:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Mnie by mogło zainteresować, ale link się nie otwiera!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group