Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:30:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 czerwca 2007 00:00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
trochę mnie szokuje pozycja Janerki

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 czerwca 2007 05:40:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
czy ja wiem?

zobacz, że tylko bardzo niewiele ponad Janerką są: najlepsza ever płyta T.Love'u (zdecydowanie najlepsza), nie wiem czy najlepsza, ale na pewno najpopularniejsza płyta Edyty Bartosiewicz i płyta będąca jeżeli nie najmocniejszym, to w każdym razie bardzo mocnym punktem w dyskografii Raz dwa trzy.
No ja rozumiem, że Janerka jest artystą wyższej klasy od nich wszystkich - tyle że Bruhaha dalece NIE jest najwybitniejszą pozycją w jego dorobku. Dla mnie w każdym razie nie ma żadnego powodu, żeby miała być wyżej od tamtych trzech.

Jeżeli coś miałoby mnie szokować, to tak niska pozycja Nine Inch Nails. Że zespół ten nie jest popularny na forum, to wiem, ale uważam tę płytę za jedną z najważniejszych, jakie są. Gdybym miał zrobić zestawienie typu "x płyt tworzących historię rocka", z lat 90. byłyby tam dwie: Nevermind i Downward Spiral.

Ale co tam, wyniki tego roku wspaniałe! Jeszcze bardzo mi się podoba takie:
Cytat:
7 . Cranberries No Need To Argue ....... 46
8 . Soundgarden Superunknown ....... 43
9-10 . Portishead Dummy ....... 42,5
9-10 . Radiohead My Iron Lung ....... 42,5

Wiedziałem, że między tymi będzie spora konkurencja i bardzo się cieszę, że właśnie Cranberries ją wygrali!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 czerwca 2007 06:50:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
o ile mogę się zgodzić z tezą, że Downward Spiral ma jakieś miejsce w historii roka, to absolutnie nie rozumiem co w 10 tak dobrego roku robi mdły Cranberries z zorhisteryzowaną Dolores. NIN mnie kiedyś bardzo fascynował, a Downward Spiral to ich najlepsza płyta - najbardziej różnorodna i z niesamowytym mrocznym klimatem... problem polega na tym, że w ogóle mi się jej od dłuższego czasu nie chce słuchać... Moją ulubioną pozycją w dyskografii Reznora jest zdecydowanie Pretty Hate Machine - mechaniczna nawalanka :)

no i może za późno z tym wyskakuję, ale nigdy My Iron Lung Radiohead'a nie uważałem za płytę, sprawdziłem i słusznie - toć to zwykła EP-ka i co ona robi na 10 miejscu tego pojąć nie mogę - Pablo Honey ledwie się w 1993 na 20 załapało, a The Bends zapewne nie pobiją miejsca EP-ki z tego roku...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 czerwca 2007 07:27:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
najlepsza ever płyta T.Love'u

Płyta od której przestałem lubić ten zespół. :twisted:

Crazy pisze:
Bruhaha dalece NIE jest najwybitniejszą pozycją w jego dorobku

Co racja to racja.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 czerwca 2007 17:49:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pippin, to co lubiłeś? My marzyciele? :shock:

KoT - za obrazę damy z dużą głową policzymy się w wątku o Cranberries, gdzie nie dostałeś jeszcze właściwej riposty! ;-)

I kibicujemy Faithful Departed, może w przyszlym roku uda się im powtórzyć sukces No Need To Argue, chociaż konkurencja też spora.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 czerwca 2007 18:09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
KoT pisze:
no i może za późno z tym wyskakuję, ale nigdy My Iron Lung Radiohead'a nie uważałem za płytę, sprawdziłem i słusznie - toć to zwykła EP-ka i co ona robi na 10 miejscu tego pojąć nie mogę -
/.....JAK TO CO ROBI ?....powinna byc na 3...4 miejscu !!!
...dla mnie to najlepsza płyta Radiohead jest...poza tym jaka epka ?...doskonały czas ! płyt które trwają ponad 60 minut ja osobiście słuchać nie mogę... :cry:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 czerwca 2007 19:12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
Pippin, to co lubiłeś? My marzyciele?

Marzycieli też. A bardziej Warszawę, Kinga, Idą żołnierze, Wychowanie, Dzikość serca, Gwiazdkę, Pocisk miłości, Na bruku..... Miałem wrażenie że ten zespół jednak śpiewa "o czymś". A jak potem dostałem takie rzeczy jak cały tekst piosenki "To nie jest miłość" albo "Co za wakacje, upał jak fiut", to podziękowałem i wyszedłem, ot co.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 czerwca 2007 20:34:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:D - tego upału zupełnie nie pamiętam, ale płyta nie była zła, no - ale ja jakoś niespecjalnie zastanawiałem się czy T. Love śpiewa o czymś...
Teksty Staszczyka to nigdy nie były te teksty, które intrygowały, jeśli już to bawiły. I na Prymitywie spełniały tę funkcję dość dobrze - w sposób zamierzony, a czasem być może też w sposób niezamierzony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 czerwca 2007 22:03:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Cytat:
/.....JAK TO CO ROBI ?....powinna byc na 3...4 miejscu !!!
...dla mnie to najlepsza płyta Radiohead jest...poza tym jaka epka ?...doskonały czas ! płyt które trwają ponad 60 minut ja osobiście słuchać nie mogę... Crying or Very sad

to nie ja wymysliłem że to epka... epka to nie album tak jak singiel to nie album i maxi singiel to też nie album... to zespół to wydał jako EP-kę... we wszystkich oficjalnych zestawieniach My Iron Lung funkcjonyje jako EP-ka właśnie.

jak kogoś interesuje to szczegółowe wyjaśnienie co to jest Ep-ka tu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Extended_play

w skrócie to jest coś pomiędzy maxi-singlem i albumem

a w ogóle Radiohead wydał chyba 8 Ep-ek: Manic Hedgehog, Drill, Itch, My Iron Lung, No Surprises/Running from Demons, Airbag/How Am I Driving?, I Might Be Wrong: Live Recordings, COM LAG (2plus2isfive)

myślę że fenomen tej Ep-ki polega na tym, że po pierwsze można było ją kupić w polskich empikach, po drugie jej pierwsza wersja (bo były jeszcze dwie inne z 2000 r.) ma dość dużo utworów, bo 8...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 czerwca 2007 22:39:06 

Rejestracja:
pn, 15 maja 2006 16:22:51
Posty: 61
owszem My Iron Lung jest powszechnie uznawane jako EPka a nie pełnowymiarowy long
a tak wogóle to zapomniałem o jednej świtnej płycie z tego roku czyli Grant McLennan - Fireboy


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 czerwca 2007 20:48:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
elrond pisze:
płyt które trwają ponad 60 minut ja osobiście słuchać nie mogę...

dziwne, z tego co wiem lubisz elrondzie Czarną Metallikę a trwa ona trochę więcej niż 60 minut :wink: (nie wspominając o UT :wink: )

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 czerwca 2007 22:02:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Peregrin Took pisze:
Miałem wrażenie że ten zespół jednak śpiewa "o czymś". A jak potem dostałem takie rzeczy jak cały tekst piosenki "To nie jest miłość"

toś wyciągnął (chociaż czy to naprawdę jest tekst o niczym? nie sądzę)

na tej samej płycie występują teksty o czymś, w ogóle są tam dobre teksty - kolokwialnie i bardzo nienachalnie o Bogu: bardzo dobry tekst w swojej poetyce; mrożąca krew w żyłach historia z miejskiej dżungli a może jakichś zawszonych przedmieść: świetna Brutalna niedziela; z frywolną autoironią o swoim zespole: ja też chcę grać w T.Love!; albo o sobie samym: fajny Zły- gość -gmunt Staszczyk, myslę, że trzeba mieć niezłą fantazję, żeby popełnić taki tekst! ; no i wreszcie genialny ustęp o tym, co by było, gdybyś pewnego dnia nad ranem... :D :D :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 czerwca 2007 00:22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Co do T.Love to bym się wpełni z Pippinem zgodził. To była ich pierwsza od dłuższego czasu płyta, która mi sie nie spodobała. I nawet bardzo dobry Bóg tego nie uratował.
Co do My Iron Lung Radiohead - to po prostu dobra płyta jest i dlatego i warta głosu, choc u mnie się nie załapała. A EP-ki juz wczesniej były głosowane chyba?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 czerwca 2007 06:48:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
marecki pisze:
Co do My Iron Lung Radiohead - to po prostu dobra płyta jest

ejno właśnie nie ! - to Ep-ka jest :)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 czerwca 2007 20:36:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Głosy na EPki były uwzględniane, bo przecież na nich właśnie pojawia się częstokroć prawdziwie premierowy materiał.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group