Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 19:09:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 20:33:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..dla mnie najlepszy jest RED

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 20:39:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
U mnie na drugim - trzecim, ale gdybym spróbował wysilić sie na obiektywizm to pewnie na pierwszym. Frippowi w końcu udało się ubrać swoją muzykę w przystępną formę (no może z wyjątkiem Providence).

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 20:39:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Hm, offtopogenny ten 94 rok :wink: . Ale powiem - Pilocie, nie znam po prostu "Vrooom" - tyle. Natomiast co do lepszości "Thrak" dla zasady się nie zgodzę, do mnie ta płyta po prostu nie trafia. Zdecydowanie wolę trójkę z lat osiemdziesiątych, by nie cofać się jeszcze wcześniej!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 20:54:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
elrond pisze:
..dla mnie najlepszy jest RED

Dla mnie najlepsze są koncertówki.
Nowy Testament King Crimson, czyli The ProjeKcts jest na samej górze, tuż za nim The Great Deceiver (tu jest cały koncert z Providence, którego improwizowany ułamek znalazł się na Red)., czyli tzw. Stary Testament.

Koniec offtopa :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 czerwca 2007 21:36:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Offtop: reaktywacja
Gdyby na THRAK zostawić tylko utwory instrumentalne dałbym mu *****. W wersji obecnej ****. A koncertówki KC to dobra rzecz.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 02 czerwca 2007 03:13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
panek pisze:
Crazy - ten Namysłowski to na pewno ten rok? Dostępne mi źródła przesuwają to o jakieś 4 lata w przód.

o nie! jedno, że moja kaseta mówi 1994, drugie, że kupiłem ją w 1994, trzecie, że w 1994 byłem na dwóch koncertach Namysłowskiego z Góralami :D

ale powiedzcie mi, że Raz dwa trzy cztery nie jest z tego roku...!! POWIEDZCIE MI!! Chyba będę musiał jeszcze raz zmienić dziesiątkę :shock:

elrond pisze:
tych płyt nigdy nie słyszałem


pablak pisze:
ja też


Przyznam, że bardzo bym był ciekaw opinii, chociaż elsea może mieć rację, że by sięnie spodobały... ale kto wie?

O płycie Loreeny McKennit bardzo ciekawie ostatnio napisał Igor.

O Cranberries też jest nowy wątek, tak jak pisałem - nie jest to żadna wielka sztuka, po prostu piosenki, ale moim zdaniem bardzo udane na calej dlugości frontu :-)

O Wildhoney sporo pisano tu, ja tam nie wiem, czy metal, ale dla mnie na pewno lepsze od 95% wszystkich innych rzeczy, które nazywają metalem. Sporo w tym wprawdzie patosu, który mógłby się elrondowi nie spodobać, dla mnie jednak więcej piękna.

O Wydafcy cóż ja mogę napisać więcej niż w tym poście. Dla mnie po prostu płyta, na której cały zespół Kult był w zdecydowanie najlepszej formie pod każdym względem, a do tego niezwykle osobiste skojarzenia, stąd aż numer jeden w jednym z dwóch najlepszych dla mnie roków w ogóle.

Prymityw ma trochę klimat zbliżony do Wydafcy, tylko trochę poziomem odstaje ;-) Ale jest tam kilka piosenek naprawdę dobrych. I też - T.Love nigdy indziej nie był w takiej formie.

I wreszcie Downward Spiral. Miał kiedyś być wątek, ale wszystkiego naraz się nie udało zrobić, no i nie ma. Analogia wprost proporcjonalna do Triodante, o której elsea wspomniała, jest uderzająca: nie dość że jedno do nieba, drugie do piekła, to jeszcze oba ruchem kolistym (kręgi Dantego, a tu spiralnie w dół). A jak spiralnie w dół, to dochodzi i zawrót głowy... Ja bym nie powiedział, że ta płyta jest Zła. Ona tylko opowiada (i tekstem, i muzyką!) o strasznym spustoszeniu duchowym...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Ostatnio zmieniony sob, 02 czerwca 2007 03:17:27 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 16:02:25 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 21:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
1. HOUK - Transmission into your heart
2. ARMIA - Triodante
3. ZIYO - Tetris
4. T. LOVE - I love you
5. IZRAEL - Życie jak muzyka
6.CHŁOPCY Z PLACU BRONI - Piosenki dla dzieci od lat 5 d0 155
7.ACID DRINKERS - Infernal connection
8.TOMASZ ŻÓŁTKO - Klatka skandalu
9. KOBRANOCKA - Niech popłyną łzy
10.WILKI - Acousticus Rockus

VOO VOO - Zapłacono, IRA - Znamię, ILLUSION - 2, R. PRZEMYK - Tylko kobieta.
Na razie tak.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 16:14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 lutego 2006 20:14:26
Posty: 446
Skąd: Gdańsk
1.Acid Drinkers - Infernal Connection
2.Illusion - 2
3.Armia - Triodante
4.Kult - Muj Wydafca
5.Acid Drinkers - Fishdick

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 16:39:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
chopaki, a Wy nie słuchacie zagranicznej muzyki w ogóle? :D

Piotrek, chcialbym, żebyś dzisiaj jeszcze nie zamykał wątku, ok? Szykuje mi się jeszcze jedna zmiana... (a nawet dwie, ale jedna zasadnicza)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 16:44:37 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 21:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
Ja mało, bo ajm not inglisz men. Ale może mię zachęcicie, ale podmuch polskości na forum poniekąd uważam za konieczny...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 16:53:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Dla mnie rok 1994 jest zdecydowanie najlepszym rokiem w polskiej muzyce rockowej. Triodante, Wydafca, Izrael, 2 razy T.Love, Ho, Sen, Raz dwa trzy!
Rok temu miałem polskie na pierwszym drugim i trzecim, ale cały rok był znacznie słabszy, a drugie miejsce zajmowała Antonina Krzysztoń, więc mało rockowe ;-)

Ale dlaczego nieznajomość angielskiego przeszkadza w sluchaniu?!

Elsea nie kuma nic z niemieckiego, a Rammsteina slucha jak mało kto!

Mi jakoś też nie przeszkadza nieznajomość francuskiego w zachywcaniu się piosenką Jacquesa Brela "Amsterdam" albo nieznajomość hiszpańskiego w tym, żeby porywały mnie piosenki z filmu Vengo.

A czy elrond zna włoski??? ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 17:02:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
A czy elrond zna włoski???
...każdy zna włoski :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 17:10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
<amore> ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 17:12:00 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 21:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
Dobrze Crazy zachęca...To wina braku czasu i "kultu" muzyki. Przy nawróceniu tak mocno zrozumiałem (czy to dobre słowo?), że muzyka powinna mieć pozytywny przekaz, że bardzo dużo kaset z muzyką metalową zagraniczną pokasowałem (w tym mój ulubiony G'N'R)...Trochę żałuję, ale nadal chciałbym słuchać dobrych słów, choć do Gunsów wracam...Taki podział był u mnie jak byłem młodszy w szkole Gunsi kontra Queen...

Aaaaa to offtop, jak jest po włosku przepraszam?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 17:58:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
tak kończę sobie szukanie płyt na rok 1994 i jestem nieco zaskoczony, że nikt nie wspomniał o tych albumech:

Prong - cleansing z wyśmienitymi numerami - Broken Peace i Snap Your Fingers, Snap Your Neck - dla mnie klasyczny album grupy
Senser - stacked up z singlowymi Age of Panic i The Key - kapitalne połączenie samplerów, mocnych gitar i nawijacza
Bush - sixteen stone - Everything Zen, czy Litle Things, Comedown, Glycerine - chyba pierwszy album post-grunge
Machine Head - burn my eyes - debiutancka płyta kolejnegó (wtedy) nowego zespoołu ze stajni roadrunnera

nie mówię, że ktoś mógłby coś z tych rzecy wrzucić sobie do 10 (np oko dla urozmaicenia coś po angielsku ;) ), ale w zestawieniach szerokich powinno się to znaleźć...

ja tu się na pewno wpiszę niedługo...

pozdro...
KoT


Ostatnio zmieniony ndz, 03 czerwca 2007 18:16:06 przez KoT, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 286 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group