Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 00:57:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 czerwca 2010 18:49:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
pilot kameleon pisze:
Oj Panowie i Panie mierzymy się z legendą sceny a oni z legendarnym studiem

...hmmmmmm...25 lat nagrywam płyty ale tego "legendarnego" studia żem na oczy nie widział a co gorsza nawet żem o nim nigdy nie słyszał... :shock: :oops: :roll:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 czerwca 2010 19:03:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
elrond pisze:
pilot kameleon napisał:

To nie mój cytat. Wkleiłem tylko informację ze strony Studio Vintage.

A o tym studiu ostatnio słyszałem kilka razy, choć żadnych nagrań jeszcze niestety nie znam.

elrond pisze:
"legendarnego"

Muszą się jakoś reklamować, nie? :D

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 czerwca 2010 19:53:13 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 18:35:01
Posty: 781
pilot kameleon pisze:
Pierwsze podejście i niestety rozczarowanie. Kompletnie mi się nie podoba.

Bardzo słaby ten album, a szkoda, bo lubię ten zespół.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 czerwca 2010 11:42:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22881
mi się płyta bardzo podoba

http://www.tvp.info/informacje/ludzie/k ... ty/2020621

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 lipca 2010 22:46:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22881
kupiłem i dalej moge napisać to, co wyżej. Ja wiem, muzyka mało złożona, brzydkie teksty i brzydkie tematy, ale dla mnie - git, najlepsza płyta Apteki od czasów "Mendy".

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 października 2010 12:18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Apteka, Carpe Diem 2, Kraków, 21.10.2010

Ćwierćwiecze istnienia Apteki uczczone zostało nie tylko premierową płytą, ale również jubileuszową trasą koncertową. Postanowiłem wybrać się na ten koncert przede wszystkim dlatego, że nie widziałem ich podczas klubowego występu prawie trzy lata. Off był fajny, ale tam grali w pełnym słońcu, repertuar był nietypowy, więc z chęcią wybrałem się na regularny koncert.
Przed Apteką grał jakiś support. Kto? Nie wiem, bo rozmawiałem ze znajomymi i do sali, gdzie odbywał się koncert nawet nie zerknąłem. Kodym i spółka zaczęli chwilę po 21. Bez opóźnienia, jak fajnie! I zaczęli od mendowego „Kosmosu”. Później prezentowana była przede wszystkim „Menda”, ale bez płytowego porządku. Przez pierwsze 20 minut raczej nie byłem zadowolony. Obecna sekcja wydaje mi się drewniana, gra wyuczone partie, ale nie potrafi dać nic od siebie. Widać, że Kodym musi ich „kontrolować”, wskazywać swobodniejsze fragmenty. Nie ma między nimi porozumienia. Taki gitarzysta powinien mieć lepszy skład. Natomiast lider gra bezbłędnie, z polotem, swobodnie. Całe szczęście po 20-30 minutach wszystko zaczęło się docierać. wtedy dałem się wciągnąć w ten aptekarki szoł bez reszty. Zespół zaprezentował chyba całą „Mendę” oraz największe hity z „Narkotyków”, „Korowód” i „Ujarane całe miasta” z „UCM” oraz ze chyba ze trzy kawałki z „Apteki”. Jeśli pominąć krótką przyśpiewkę a capella o Murzynku Bambo, to nie usłyszeliśmy nic z nowej płyty. Podstawowy program zamknęła fenomenalna improwizacja, która opierała się na transowym graniu pełnym delay’owych i kaczkowych solówek lidera. I dla mnie był to najlepszy fragment koncertu. Aż żal, że nie pociągnęli tego dalej. Na wymuszony bis składała się „Synteza” i powtórzone „Diabły” oraz „Chłopcy i dziewczyny”. Te powtórki trochę zasmuciły. Jak to? Jubileusz? I trzeba bis opierać na powtórkach?

Hasłem wieczoru były słowa dotyczące krakowskiego artysty Turnaua. Jak kto bardzo chce wiedzieć, niech napisze priwa, bo cenzuralne nie były.

Ponoć za chwilę ukaże się dwupłytowy „debeściak”, a w planach wydawniczych również nagrana na nowo „Menda”. Debeściaka rozumiem, ale nowa „Menda”? Po co?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 października 2010 07:48:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
pilot kameleon pisze:
Ponoć za chwilę ukaże się dwupłytowy „debeściak”,



Już się ukazał. W piątek był widziany w MM.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 października 2010 15:31:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
pilot kameleon pisze:
w planach wydawniczych również nagrana na nowo „Menda”
:| "Spiralę" można było od biedy zrozumieć - starsze płyty były wtedy trudno dostępne. Ale coś takiego?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 listopada 2010 02:52:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Widziałem Aptekę (z Heinrichem Himmlerem na garach)!
Przed nimi zagrały dwa zespoły: Antybiotyk i The Lolipops. Antybiotyk zagrał przyzwoite transowe utwory z kiepskim wokalem.
Lizaki to całkiem przyjemne "amerykańskie" rokendrolowe granie z panią na wokalu. Trochę przypominali Pixies. Ciekawostka: dłuższą chwilę ustawiali brzmienie klawisza a zagrali na nim dwie partie. W dodatku niekonieczne. Warto zajrzeć na ich stronę http://www.thelollipops.pl - jest EPka do ściągnięcia.
Występ Apteki podobny do tego opisyanego przez PK - na poczatek "Kosmos" z koszmarnie sztywną sekcją rytmiczną. Gdy to usłyszałem mina mi zrzedła - tak będą grać? Na szczęście szybko się rozkręcili i już w trzecim kawałku jakoś zabrzmieli.
A jak zespół już się rozbujał to umarł wzmaczniacz basowy -> przerwa techniczna.
Grali głównie sprawdzony repertuar: z ostatniej płyty jeden kawałek, z "Apteki" dwa. Oprócz tego prawie cała "Menda" i reszta klasyków.
Nowa wersja "Korowodu" płaska na płycie, na żywo się broni. Sekcja rytmiczna na pewno nie dorównuje tej z Deriglasoffem, ale radzi sobie. Obecnie w brzmieniu Apteki cięzar został przeniesiony z psychodelii na ciężar właśnie.
Kodym za to w formie: wywija cudne kosmiczne solówy. A konferansjerka jak na jego możliwości była całkiem grzeczna.
Świetny koncert. Może mało było w tym psychodelii, ale Apteka zagrała z niezłym wykopem. Na koniec odlotowa "Synteza" z gitarową improwizacją Kodyma.
A potem bis: "System"... i drugi raz "manda" i "Chłopcy i dziewczyny". Fajne kawałki i dobrze zagrane, ale słabe to było.
Zostałem na bisy jak głupi i uciekł mi ostatni autobus. Musiałem odczekac na nocy, a i tak wsiadłem do niewłasciwego. Skończyło się na tym, że musiałem drałowac po nocy przez las.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2011 19:30:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
http://muzyka.dlastudenta.pl/artykul/Wa ... 60497.html

w ubiegłym roku miałem okazję pogadać chwilę z kodymem, zaiste zakręcony jegomość, ale bardzo sympatyczny (choć w słowach i opiniach dość niewybredny). wrzucam właściwie z kronikarskiego obowiązku, bo nikt wcześniej chyba tego nie wrzucił (a i jest wzmianka o armii, ale chyba nie w takim kontekście, jaki byłby pożądany).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2011 20:20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
..Jędrzej chyba wogóle kolegów nie ma..

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2011 11:12:04 
WuKa pisze:
..Jędrzej chyba wogóle kolegów nie ma..

dziwny komentarz :roll:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 kwietnia 2011 09:40:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
riänt pisze:
WuKa napisał:
..Jędrzej chyba wogóle kolegów nie ma..

dziwny komentarz

..ale dlaczego? :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 września 2011 20:55:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4702
http://www.hennwill.com/2010/08/off-fes ... pteka.html

może kogoś (nawet wiem kogo :wink: ) to zaciekawi.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 września 2011 13:02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Prazeodym pisze:
może kogoś (nawet wiem kogo) to zaciekawi.

:D
Dzięki za namiar.

Pippin też tam był. Tego koncertu słuchaliśmy ramię w ramię! :)

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group