Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 18:47:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lipca 2008 10:34:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Kto mi tu wątek KISSowy odchudza co? :twisted:
A tak serio to cieszę się, że u trafiło :wink:
Jakoś nie mogłem znaleźć tego wątku wczoraj....

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 00:25:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
azbest23 pisze:
Joy Division czy Killing Joke?


po paru latach na forum i szokach wywołanych przez wątki panka od roku 1980, nadal nie oswoiłem się z myślą, że taki wybór może być dla kogoś pojedynkiem na szczycie, czymś, co w ogóle da się porównać z pojedynkiem choćby Bluesa z Akwalungiem... no ale przynajmniej wiem już dobrze, że takie zjawisko występuje ;-)

jak dla mnie Joy Division

Sula pisze:
Breakout - Blues

mówisz... ja chyba jedna pozostanę przy Aqualungu, ale z malutką przewagą

Armstronga wolę od Elvisa, choć Elvisa bardzo lubię... ale Armstronga wręcz ogromnie lubię!

Lennon-Morrison... jako muzyk ogólnie (kompozytor zwłaszcza) raczej Lennon, jako wokalista chyba Morison, choć niewyraźnie

Waits- Dylan - nie wiem, z tendencją do Dylana jednak

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 01:06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
nadal nie oswoiłem się z myślą, że taki wybór może być dla kogoś pojedynkiem na szczycie, czymś, co w ogóle da się porównać z pojedynkiem choćby Bluesa z Akwalungiem.
...nie bardzo rozumiem...dlaczego niby nie da się porównać ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 01:14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
a dla mnie, uwierzyłbyś Crazy, nie wiem czy wiesz, pojedynkiem na szczycie, o wiele bardziej absorbującym niż Blues i Aqualung, byłoby starcie Headquarters i Message from the Country... jak to mi się zmienia, jak wiruje...


:mrgreen:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 01:18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
wszystko się da porównać

chodzi mi o to, że parę lat temu nie spotykałem w ogóle ludzi, dla którzy mogliby zespoły takie jak Joy Division czy Killing Joke postawić w jednym rzędzie z Jethro Tull czy Breakoutem, a z ktorymi jednocześnie znajduję wspólny język w rozmowie o muzyce.

Oczywiście z osobami takimi jak Pippin, marecki, azbest, który zadał pytanie, czy choćby Ty, dzieli mnie dużo różnic w gustach - ale zarazem w bardzo wielu punktach się zgadzamy, możemy nawzajem sobie różne rzeczy polecać, poruszamy się w pewnym wspólnym muzycznym świecie. A jednak gdyby zadać pytanie, którą z tych par (Blues & Aqualung albo Breakout i Jethro - czy Joy D. i Killing J.) ktoś woli, to wielu z Was mogłoby powiedzieć, że właśnie tę drugą parę, albo przynajmniej mieć dylemat.

Istnienie takiego dylematu to dla mnie nowość... czy też jakiś czas temu to była dla mnie nowość... no i właśnie nadal nie do końca ją oswoiłem ;-)

Gero, uwierzyłbym z chęcią, ale nie wiem, o czym mówisz ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 01:22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
I TO JEST WŁAŚNIE DRAMAT, DRAMAT UND PIRANHA!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 01:34:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
A jednak gdyby zadać pytanie, którą z tych par (Blues & Aqualung albo Breakout i Jethro - czy Joy D. i Killing J.) ktoś woli, to wielu z Was mogłoby powiedzieć, że właśnie tę drugą parę, albo przynajmniej mieć dylemat.
.....no własnie ja miałbym pewien dylemat ...ze wskazaniem jednak na parę Joy division -killing joke....a z tego co zrozumiałem to chyba w twoim rozumieniu ,takie zespoły jak Jethro tull dzieli od dajmy na to Killing joke jakaś artystyczna przepaść..... no ....ale ja też ,znając na pamięć dyskografię Pink Floyd nie mogę pojąć jak może komuś bardziej podobać się płyta The Wall od ...i tu mogę wymienić co najmniej 7 lepszych według mnie płyt tego zespołu :wink:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 03:13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 marca 2007 14:01:11
Posty: 389
Skąd: cudne manowce
poniższe posty zostały przeniesione z wątku "Muzyczne tamto czy owamto"
mogłyby zapewne również trafić do wątku o Pink Floyd, niemniej jednak - nie trafiły


elrondzie, zawsze intrygowala mnie Twoja sympatia do płyt wczesnych zepolu pink floyd. Ja bardzo lubie pierwsza plyte, ale z nastepnymi gorzej, ummagamme live lubie ale tak troche na siłe, no moze wyjatkiem jest tutaj przepiekny a saucerful of secrets.. ale more? obscured by clouds? na meddle wyroznic mozna 3 utwory, z ktorych 2 sa totalne, wiadomo - echoes i one of the days.. atom heart mother - tytulowa suita + if.. takze reasumujac ja osobiscie moge stwierdzic, ze z wszystkich plyt ktore wyszly przed dark side moge wyrzucic polowe utworow, bo to jest nie do sluchania, jak dla mnie zbyt przesadzona psychodela.. nie da sie porownac stylow ktore najpierw narzucil barret a pozniej waters, sam nie wiem czyj styl bardziej mi odpowiada.. pierwsza plyta w calosci jest magiczna, to taka straszna bajka, kraina smokow, ale reszty jakos nie umiem docenic. no a drugie pink floyd, czyli pink floyd za watersa.. dark side mam juz tak osluchane, ze ciezko mi w tym momencie o subiektywna opinie bo nawet w mojej pierwszej 20 nie ma dla niej miejsca.. ale niewatpliwie plyta to wybitna.. idac dalej.. wish you were here, animals no i w koncu the wall to plyty ktore nigdy mi sie nie znudza...

elrond pisze:
znając na pamięć dyskografię Pink Floyd nie mogę pojąć jak może komuś bardziej podobać się płyta The Wall od ...i tu mogę wymienić co najmniej 7 lepszych według mnie płyt tego zespołu


na podstawie the wall powstal swietny film, byl poteżny, piekny koncert w berlinie, ze az ciary na plecach.. to opowiesc o zyciu najwazniejszego obok barreta czlowieka pink floyd, wiec jak to jest ? w czym wczesniejsze plyty sa lepsze?

_________________
http://www.lastfm.pl/user/crazydiamon87


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 08:52:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
crazydiamond pisze:
na podstawie the wall powstal swietny film, byl poteżny, piekny koncert w berlinie, ze az ciary na plecach.. to opowiesc o zyciu najwazniejszego obok barreta czlowieka pink floyd, więc jak to jest ? w czym wczesniejsze plyty sa lepsze?
w muzyce
ostatnio słuchałem płyt po kolei, na Dark Side przysnąłem
na kolejnych się nudziłem
kiedyś teatrzyk na The Wall robił na mnie wrażenie, ale to już historia,

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Ostatnio zmieniony śr, 07 stycznia 2009 09:07:35 przez pablak, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 11:33:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...nie bardzo pojmuje dlaczego to cię intryguje.....po prostu dla mnie co innego jest dobre....
crazydiamond pisze:
wiec jak to jest ? w czym wczesniejsze plyty sa lepsze?
...we WSZYSTKIM !!!

crazydiamond pisze:
ummagamme live lubie ale tak troche na siłe, no moze wyjatkiem jest tutaj przepiekny a saucerful of secrets..

...hmmmmm... :roll: no właśnie dla mnie jest to najgorszy utwór na tej mojej najlepszej koncertówce wrzechczasów..jak dla mnie tego utworu na amagamie mogłoby nie być...
crazydiamond pisze:
ale niewatpliwie plyta to wybitna.. idac dalej.. wish you were here, animals no i w koncu the wall to plyty ktore nigdy mi sie nie znudza...
....no wymieniłeś jednym tchem, te mniej ciekawe płyty zespołu pink floyd

crazydiamond pisze:
na podstawie the wall powstal swietny film, byl poteżny, piekny koncert w berlinie, ze az ciary na plecach..
...no przykro mi ,ale ja nie zachwycam się tym wcale ..a wręcz odrzuca mnie to

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony śr, 07 stycznia 2009 11:38:30 przez elrond, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 11:36:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
crazydiamond pisze:
wish you were here



elrond pisze:
no wymieniłeś jednym tchem, te mniej ciekawe płyty zespołu pink floyd



PROTESTUJĘ!

:faja:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 11:39:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..a niby czemu ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 11:45:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
elrond pisze:
..a niby czemu ?


Z powodu-gdyż-ponieważ-albowiem jestem gorącym orędownikiem "WYWH" i nie mogąc przejść obojętnie koło opinii, że jest to "mniej ciekawa" płyta Flojdów, poczułem się zobowiązany wyrazić swój protest :)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony śr, 07 stycznia 2009 11:54:13 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 11:47:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...rozumiem.. :)

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 stycznia 2009 11:51:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
crazydiamond pisze:
ummagamme live lubie ale tak troche na siłe


to może warto przestać tracić na nią siły...

crazydiamond pisze:
na meddle wyroznic można 3 utwory, z ktorych 2 sa totalne, wiadomo - echoes i one of the days


a skąd to wiadomo? mi się one of these days podoba tylko do momentu w którym wchodzi gitara elektyczna


crazydiamond pisze:
dark side (...) niewatpliwie plyta to wybitna.


wielu to jednak ma wątpliwości


crazydiamond pisze:
na podstawie the wall powstal swietny film, byl potężny, piekny koncert w berlinie, ze az ciary na plecach..


zgadzam się że film świetny, ale koncert w Berlinie - a oglądałem go w fazie uwielbienia dla Floyd - to było wielkie rozczarowanie, może Bryan Adams w What Shall We Do Now ok

żeby było jasne - nie jest moją intencją podważanie Twoich ocen i zachwytów, tylko przebijającego z nich tonu uniwersalności

piszemy o tych sprawach w kontekście "starcia" Crazy'ego z Elrondem i mi osobiście chodzi tu tylko o to, że jakkkolwiek porażające mogą być nasze wrażenia związane ze słuchaniem jakiejś muzyki, uniwersalnie pozostają one tylko naszymi wrażeniami i to jest - dla mnie - w nich najcenniejsze, natomiast wszelkie "wiadomo" i "oczywiście" (pomijając już fakt, że na mnie akurat działają jako ta płachta na byka, choć jestem podobno baranem) nie mają żadnego pokrycia, no bo w czym, w Top Twenty Wszechczasów?

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 291 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group