Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 10:28:28

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 lutego 2007 00:01:15 
Crazy pisze:
Killing Joke i Bauhaus - debiuty, których nie znam. Ale moje dotychczasowe (przyznam, że skape) kontakty z tymi zespołami wskazują, że nie stałbym się fanem tych zespołów, co by nie robić...

(....)

Closer niby OK, ale o ile Unknown Pleasures mnie zafascynowało, o tyle druga płyta już znacznie mniej. Nie chciało mi się do niej wracać ani się wgłębiać.

Seventeen Seconds pewnie bym łyknął, gdybym poznał. Ale faktem pozostaje, że The Cure to zupełnie nie moja estetyka. Bardzo zupełnie. Ani głos Roberta Smitha z zapchanym nosem (wydaje mi się, że od płaczu)


He! It's my Leeland! Tak sobie własnie myślę, że z całej muzyki (pomijając popową osiemdziesionę i różne plastiki z lat 90. i XXI wieku), to do tego nurtu mi zdecydowanie najdalej. Joy Division, The Cure, Killing Joke są dla mnie po prostu tak śmiertelnie nudne, że nie jestem w stanie przesłuchać żadnej ich płyty w całości. Podobnie też mam z polskimi rzeczami które jakoś mi się z tym kojarzą (Republika np., ale tak naprawdę to nie strawię też zimnofalowej Siekiery, którą mam dla zaledwie kilku numerów). Po prostu zupełnie nie jest to moja estetyka. W osiemdziesiątych latach będę miał w ogóle kiepsko, bo z Polski nic poza punkiem i post-bluesem mi się nie zmieści....


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 lutego 2007 00:11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
bury pisze:
A dlaczego irytacji?

jakoś mi Jello Biafra działa na nerwy.. sam nie wiem czemu

Kacper - dosłownie moment przed tym, jak marecki i Pippin zasypali mnie zachwytami nad tym, co to nie będzie w tym 1980, miałem napisać takiego podsumowującego posta, że teraz (tj. po 1979, roku bardzo dobrym) przez wiele lat będzie bardzo mało płyt sensu stricte rockowych, które by były naprawdę, no - na pięć gwiazdek. Że są te wyspy pt. Dire Straits, Police/ Sting, U2, Gabriel, i oni coś tam owszem, poza tym różne Clannady, Dead Can Dancy i takie nietypowe. Poza tym zacznie się więcej muzyki może filmowej. No i osiemdziesiona :D Ale co by nie mówić, to taki nurt raczej skupiony na singlach niż albumach... Thriller był tylko jeden :-)

No i na smierć zapomniałem, że są ludzie, co lubią zimną falę i takie tam ;-)

K.T.W.S.G. pisze:
Tak sobie własnie myślę, że z całej muzyki (...), to do tego nurtu mi zdecydowanie najdalej

no - mi chyba też, mówimy oczywiście o takim rocku rocku, a nie o radiowym popie czy innych hiphopach
Ponarzekałem sobie na progres, bo do tego mi też daleko, ale chyba jednak częściej znajduję tam perełki.
Jeżeli nawet spodobalo mi się Unknown pleasures (a abrdzo mi się spodobało), to chyba jednak mniej niż Red...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 lutego 2007 00:16:19 
Crazy pisze:
przez wiele lat będzie bardzo mało płyt sensu stricte rockowych, które by były naprawdę, no - na pięć gwiazdek


No właśnie! (będzie za to kilka metalowych)

Crazy pisze:
No i na smierć zapomniałem, że są ludzie, co lubią zimną falę i takie tam

...co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.... Lubię posłuchać *pojedynczych* rzeczy z tego nurtu - jak 2-3 utwory Varietes, parę numerów Republiki, ze 2 kawałki The Cure, ale cała reszta ma dla mnie tyle uroku i klimatu, co przeterminowana książka telefoniczna województwa ostrołęckiego znaleziona na strychu zrujnowanego sklepu GieeSu ;-)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 lutego 2007 00:20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
1. Bob Marley - Uprising
2. Joy Division - Closer
3. Talking Heads - Remain In Light
4. Dead Kennedys - Fresh Fruit For Rotting Vegetables
5. Twinkle Brothers - Countrymen
6. Killing Joke - s/t
7. Black Uhuru - Sinsemilia

...całkiem fajny zestaw...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 lutego 2007 00:24:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
K.T.W.S.G. pisze:
ze 2 kawałki The Cure

nie wiem ktore dwa, ale przyznam że Play For Today z płyty Seventeen Seconds jest rewelacyjne (choć i tak bardziej podoba mi się wersja Soundrops :-))

No to czas na listę:

1. Uprising - Bob Marley
i (ex aequo) Night Passage - Weather Report

3. Peter Gabriel 3
4. Mr Hands - Herbie Hanckock
5. Super Trouper - ABBA
6. Making Movies - Dire Straits
7. The Game - Queen
8. Zenyatta Mondatta - The Police
9. Closer - Joy Division
10. Boy - U2

Zebrałem dychę, ale połowa to sa płyty na trzy gwiazdki :?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Ostatnio zmieniony sob, 24 lutego 2007 00:41:15 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 lutego 2007 00:26:05 
Crazy pisze:
nie wiem ktore dwa,


Boys don't cry i Friday I'm in love. Ale:

Crazy pisze:
ale przyznam że Play For Today z płyty Seventeen Seconds jest rewelacyjne (choć i tak bardziej podoba mi się wersja Soundrops )


.....wersja Soundrops jest świetna, oryginalna zaledwie przeciętna....


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 lutego 2007 00:43:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
ale ona wydobywa to, co tkwi w oryginale... niezwykłą melodykę i napięcie!
myslę, że gdybym miał robić dziesiątkę UTWORÓW z 1980, to miałaby ta piosenka wysokie miejsce!

ps. napisałem o mojej płycie numer jeden w I Jazz Love You... jakby ktoś był zainteresowany ;-) (ja sam nie lubię czytać o muzyce, której nie znam, więc z pewną taką nieśmiałością polecam posta ;-))

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 lutego 2007 00:46:53 
Crazy pisze:
ps. napisałem o mojej płycie numer jeden w I Jazz Love You... jakby ktoś był zainteresowany (ja sam nie lubię czytać o muzyce, której nie znam, więc z pewną taką nieśmiałością polecam posta )


Czytałem i żałuję, że tej świetnej płyty nie słyszałem już kilkanaście lat. Pewnie byłaby u mnie bardzo wysoko... Fajną, niepokojącą okładkę miała.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 lutego 2007 12:10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
a ja dodoaje nagrany w grudniu 1979 a wydany w 1980 roku singiel Bad Brains- " Pay to Cum", to jest czaaad!!!!! 8)

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 lutego 2007 23:35:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
K.T.W.S.G. pisze:
Killing Joke są dla mnie po prostu tak śmiertelnie nudne

:shock:
hej Kacper, jestwm w stanie zrozumiec, że cure i joy division można nie kumac i się przynudzic, ale Killing Joke???? i to jedynka?????? mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz. tym bardziej, że widzę dużo wspólnego między armią a killing jokami. przy wokalu Colemana idą ciary!
na pewno słyszałeś całą płytę?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2007 00:50:39 
Słyszałem płytę i zupełnie nie mogłem się przekonać. Lepsze to znacznie od The Cure i Joy Divison (te dwie kapele to męka ponad moją wytrzymałość), ale i tak nie moja bajka. Może jeszcze kiedyś posłucham, bo ostatni raz miałem okazję z 5 lat temu....


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2007 00:52:46 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 21:59:50
Posty: 942
natalia pisze:
hej Kacper, jestwm w stanie zrozumiec, że cure i joy division można nie kumac i się przynudzic, ale Killing Joke???? i to jedynka?????? mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz.

killing joke to poprostu killing joke,w pelnym tego slowa znaczeniu :?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2007 02:49:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Co za malkontenctwo, czy ja się wyżywałem na waszych ulubieńcach? :wink:

Lata osiemdziesiąte będą pełne dobrych i bardzo dobrych płyt. I przede wszystkim pełne już płyt, które poznawałem na bieżąco, których poznanie w wieku kilkunastu lat zostawiło we mnie ślad niezależnie od ich obiektywnych ocen. Oj będą dziwne zestawienia. Expect the unexpected!!

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2007 13:23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pozostaje mi w 100% zgodzić się z przedmówcą, posty Crazy'ego i Kacpra pomijając wyrozumiałym milczeniem.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2007 15:06:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
natalia pisze:
ale Killing Joke???? i to jedynka?????? mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz.

fakt, że ja trochę nie wiem, płyty nie słyszałem, właściwie w ogóle mało słyszałem tego zespołu - to, co słyszałem mnie zniechęciło skutecznie ;-)
Ale - chętnie bym stwierdził, że się myliłem! Może kiedyś pożyczę od mareckiego czy kogoś?

natalia pisze:
widzę dużo wspólnego między armią a killing jokami

no właśnie... i tu się boję, bo zawsze słyszałem też o podobieństwach między Armią a New Model Army, oraz że przy wokalu Justina idą ciary :?
A dla mnie N.M.A. to taki ... fajny zespół na trzy - trzy i pół gwiazdki. I żadnych ciarów nie widzę.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group