Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 00:09:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 stycznia 2009 16:47:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Ja jeszcze chciałbym trochę polobbować za remasterami płyt z wydawnictwa Dischord Records. Płyty są w tej samej cenie, co wersje sprzed remastera, a a sądzę, że różnicę słychować.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 13:35:25 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 13:54:25
Posty: 616
elrond pisze:
...jedyne dobre remastery to te ładne ,japońskie kartonikowe wydania....oczywiście są drogie


zgadzam się w pełni. Większość remasterów to niestety wersje dużo słabsze od wydań pierwotnych. Nie polecam zwłaszcza amerykańskich. I tak najlepiej zainwestować jak się da w pierwsze wydanie płytki, lub jakiś wczesny remaster. Zazwyczaj to najlepsze wyjście. Na amerykańskich przejechałem się 2 razy i nigdy więcej takiego błędu nie popełnię. Raz Democracy Killing Joke kupiłem za 20 zł w USA i raz Hellacopters za 45 zł. Niska cena w tym wypadku jest kosztem jakości muzyki i wkładki.

Cavea spokojnie na ebayu można dostać wczesne wydania w bardzo rozsądnej cenie, przed kryzysem nabywałem po 27zł z przesyłką.
"From Her To Eternity" mam wydanie z 88 roku, a Tender Prey pierwsze (też 88 rok)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 14:13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Turio pisze:
przed kryzysem nabywałem po 27zł z przesyłką.
...tak ! to były czasy ! :D ......z Pablakiem coś wiemy na ten tamat :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 14:31:40 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 13:54:25
Posty: 616
pięknie się działo, nie dość, że wszystkiego było bardzo dużo to ceny często nie przekraczały 3 funtów za cd i 1 funta za winyla. Obłowiłem się wtedy nieźle, choć jakbym wiedział, że dziś kosztować to będzie po 40-50 zł to pewnie kupiłbym znacznie więcej. Pozostaje czekać aż ceny wrócą do normy, niestety wydaje mi się że szybko to nie nastąpi (2-3 lata). Czasami studia ekonomiczne odbierają człowiekowi ochotę do życia :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 14:50:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Turio pisze:
Obłowiłem się wtedy nieźle, choć jakbym wiedział, że dziś kosztować to będzie po 40-50 zł to pewnie kupiłbym znacznie więcej.
..hehe... :piwo: :D dokładnie !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 15:09:10 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
azbest23 pisze:
Mick Harvey opuścił Bad Seeds. Z pierwotnego składu pozostał już tylko Cave.

powinni zmienić nazwę na "the Bad Seed" :)
czytałem gdzieś, że Blixa, jak odchodził, to powiedział: "nie po to wchodziłem w rock and roll, żeby grać rock and roll"
może chodziło o to samo?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lutego 2009 10:15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Cytat:
Cavea spokojnie na ebayu można dostać wczesne wydania w bardzo rozsądnej cenie, przed kryzysem nabywałem po 27zł z przesyłką.
"From Her To Eternity" mam wydanie z 88 roku, a Tender Prey pierwsze (też 88 rok)


Obecnie troszkę przepłacam. Debiut wziąłem jeszcze za 25, a teraz płacę 30 ("Kicking") i 35 ("Firstborn" i "My Funeral"). Kolejne też będę brał w starych wydaniach.

Książeczki w tych płytach są jak najbardziej ok. Teksty, zdjęcia, wszystko na miejscu. Czego chcieć więcej?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lutego 2009 10:27:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Turio pisze:
Cavea spokojnie na ebayu można dostać wczesne wydania w bardzo rozsądnej cenie, przed kryzysem nabywałem po 27zł z przesyłką.



Po co szukać na e-bayu, skoro to samo mamy na allegro? ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lutego 2009 11:11:16 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 13:54:25
Posty: 616
przyzwyczaiłem się do e-baya, nie muszę pisać maili, szybciej się płaci. Dla mnie dużym minusem allegro jest brak rozpowszechnionego systemu pay-pal. Ponadto jest dużo większy wybór, wczoraj udało mi się kupić płytę The Bones za 1 euro + przesyłka (razem wyszło 16,50). Czasami licytacje są bezbłędne :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 lutego 2009 09:52:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Więcej szczegółów w sprawie wznowienia czterech pierwszych albumów The Bad Seeds:http://thequietus.com/articles/01116-full-nick-cave-the-bad-seeds-reissue-details.
Jestem rozczarowany. "Dodatkowe utwory" to te same które juz były na poprzednich wydaniach CD (a nawet mniej - zabrakło singlowej wersji "Tupelo"). Brakuje klipów do "In the Ghetto" i "Singer". Liczyłem, ze bardziej się postarają.

I jeszcze o zmianach w składzie. Do zespołu dołączy Ed Kuepper (wcześniej grał w The Saints). Nie ma co przesądzać jak będzie brzmiał zespół, ale nieco niepokoi mnie odejście Harveya. Odejście Bargelda nie zaszkodziło zespołowi (a nawet jakby im się poprawiło). Nagrany bez Harveya album Grinderman jest dużo słabszy od "Abattoir Blues/The Lyre of Orpheus" i "Dig, Lazarus, Dig!!!". Obym się jednak mylił, a zespół nagrał album nie gorszy od poprzedniego.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 sierpnia 2009 22:16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Pewnie nikogo to nie zainteresuje, ale co tam.
Rowland S. Howard* wydaję nową płytę!!!
Długo oczekiwany (10 lat przerwy) album "Pop Crimes" zapowiadany jest na wrzesień.
Wcześniej, 24 sierpnia singiel promujący płytę: "Pop Crimes" / "(I Know) A Girl Called Jonny"
Obrazek
Oba utwory można odsłuchać na stronie wytwórni:
http://www.passportlabel.com/music_video/
Fani morderczych ballad nie powinni się rozczarować.

* grał z Cavem (Boys Next Door, The Birthday Party, okazjonalnie z The Bad Seeds), Lydia Lunch, Crime and the City Soultion, własnym zespołem These Immortal Souls. W 1999 roku wydał znakomitą płytę solową "Teenage Snuff Film" (grał na niej również Mick Harvey).

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 września 2009 23:54:13 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
1. wyszła nowa powieść Cave'a: "the death of bunny munro"
można ją kupić (u nas chyba jeszcze nie) w formie audio - miszcz czyta ją, w tle muzyka, napisana wspólnie z W.Ellis'em
klipy do posłuchania -
http://www.thedeathofbunnymunro.com/audiobook.html

2. Cave i Ellis napisali muzykę do filmu J.Hillcoat'a "The Road" ("Droga") - ekranizacji powieści C. McCarthy
btw - film zapowiada się nieźle
scena z filmu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 września 2009 00:09:03 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 18:35:01
Posty: 781
rajza pisze:
Cave i Ellis napisali muzykę do filmu J.Hillcoat'a "The Road" ("Droga") - ekranizacji powieści C. McCarthy

Super. :) Droga to jedna z moich ulubionych książek, mam nadzieję, że muzyka będzie co najmniej tak dobra jak w Zabójstwie Jesse'ego Jamesa...

Czytał ktoś książkę Cave'a, "Gdy oślica ujrzała anioła"? Warto po nią sięgnąć?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 września 2009 08:15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Artur pisze:
mam nadzieję, że muzyka będzie co najmniej tak dobra jak w Zabójstwie Jesse'ego Jamesa...

a ja mam nadzieję, że film będzie taki, że będzie sens go oglądać nie tylko dla muzyki... o ile w The Proposition można się było muzyką delektować, to Zabójstwo było tak fatalne, że nawet muzyka mnie drażniła...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 września 2009 10:34:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Artur pisze:
"Gdy oślica ujrzała anioła"? Warto po nią sięgnąć

dotarłam do 1/4. wg mnie nie warto. jest obrzydliwa.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 273 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group