Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:00:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 listopada 2009 09:56:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
aim one pisze:
i muzyka jaką tworzy jest rewelacyjna.
...mi najbardziej podaba się płyta "Post".....najgorsze jest to ,że od jakiegoś czasu Bjork kojarzy mi sie wyłącznie z tym potwornym filmem...a nie muzyką

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 listopada 2009 10:53:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
No tak film jest pojechany... szczególnie gdy tańczy po zabiciu sąsiada policjanta czy idąc na szafot. Ale kręcą mnie w nim bardziej muzyczne smaczki gdy robi dzwięki z otaczajacych ja szumów, to jest mistrzostwo!

A jeszcze do filmu to moja żonka psycholog i pedagog ryczała po nim jak dziecko bo tak zagrał jej na emocjach. Dziś mam zakaz oglądania go przy niej.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 listopada 2009 11:33:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
aim one pisze:
moja żonka psycholog i pedagog ryczała po nim jak dziecko bo tak zagrał jej na emocjach.



Bo też i taki był zamysł twórcy. Ten film bywa czasem nazywany "najnachalniejszym wyciskaczem łez w historii kinematografii".

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 listopada 2009 12:18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Pet pisze:
Bo też i taki był zamysł twórcy.

A widzisz nie słyszałem o tym. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 kwietnia 2020 21:43:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Stary wątek i zdecydowana większość postów w nim napisali użytkownicy, których od lat już nie ma, a ostatnim albumem, o którym coś więcej tu napisano, było Vespertine. To ja dodam tu coś od siebie:

Biophilia - nie mam pojecia, ile gwiazdek. Zależy za co.

W 2011 Bjork wydała płytę, która jest o wiele więcej, niż płytą. Koncept-album, koncept-więcej niż album, bo to wielkie przedsięwzięcie wielogatunkowe, multimedialne... Na początek należałoby powiedzieć, że każdy utwór opowiada o jakimś zjawisku związanym ze światem natury. Tytuły mówią same za siebie: Moon, Thunderbolt, Crystalline... ale potem także np. Virus, a kończy się utworem Solstice. Teksty są bardzo dobre, podporządkowane temu ober-konceptowi. Utworom towarzyszą bardzo interesujące projekcje, (teledyski?), a co najciekawsze (nie dla mnie, ale chyba obiektywnie), płyta została wydana jako seria aplikacji na iPhona i inne takie, nie mam pojęcia na czym to polegało, ale wiem, że David Attenborough robi wstępy do kolejnych "rozdziałów" (bo, jak rozumiem, każdy utwór jest osobną apką) ;-)
Równie eksperymentalna jest muzyka, gdzie np. na utworze Thunderbolt użyto w charakterze instrumentu cewki Tesli i ona tam sobie pyrkocze, a w utworze Dark Matter w ogóle nie wiadomo o co chodzi, bo utkany jest z ciemnej materii ;) Bardzo dużo elektroniki oczywiście, ale świetnie to wszystko brzmi. Do tego jakieś przedziwne tempa w kolejnych piosenkach są, no i ... hmm, awangarda awangardą, ale w całym tym imponującym projekcie najsłabszym ogniwem wydają mi się po prostu... piosenki. Bo jakby nie patrzeć, jak bardzo by się nie przejąć ogólnym przesłaniem, jak bardzo by nie dać się oszołomić rozmiarem projektu, to jest to też po prostu płyta z piosenkami i te piosenki są takie jakby na siłę. Jak to się mówi, teksty nie bardzo w nich siedzą, Bjork śpiewa znakomicie, kosmiczne brzmienia są git, ale brakuje muzycznej treści numer jeden, przynajmniej na mój prosty gust.
Stąd nie mam pojęcia, ile gwiazdek.

Bo jednak jak sobie oglądałem koncert z trasy, bardzo zresztą długiej i bogatej, to miałem zdecydowany efekt WOW i nie mogę zbyć sprawy stwierdzeniem, że to zwykły przerost formy nad treścią.

Na ewentualną zachętę lub zniechętę, Cosmogony:
w czterech krótkich zwrotkach opowiada cztery różne mity o stworzeniu świata (ostatni to Wielki Wybuch)
They say, back then our Universe...

phpBB [video]

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 maja 2020 11:45:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Stąd nie mam pojęcia, ile gwiazdek.


Ja w swoim czasie dałem dwie. Moim skromnym zdaniem przerost formy nad treścią.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2023 18:21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pet pisze:
18 listopada na Tauron Arena w KRK wystąpi Björk. O ceny biletów mnie nie pytajcie, bo nie znam.


Bilety od 3 lutego. Ja to bym bardzo był zainteresowany!! nawet jeżeli od dłuższego czasu ona uprawia przerost formy nad treścią, to treścią jest muzyka, ale ta forma bardzo wykracza poza muzykę - może więc niespecjalnie się tego słucha, ale na żywo to może być doświadczenie całkiem inne, właśnie wykraczające poza muzykę.

Ciekawie brzmi to:

Cytat:
Artystce na scenie towarzyszyć będzie septet fletowy Viibra, klarneciści, harfistka, instrumenty perkusyjne, elektroniczne oraz szereg instrumentów wykonanych na zamówienie. Innowacyjna konstrukcja sceny zapewni efekt dźwięku przestrzennego, w tym niestandardową komorę pogłosu.


Zresztą fragmenty z Fossory, które słyszałem w Melodramacie, też brzmiały ciekawie, nawet bardzo! Już wiele razy miałem się zabrać za odsłuch całości, ale zawsze jakoś na co innego trafiało.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 lutego 2023 10:54:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 19:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Jakby grała w Łodzi, to bym poszedł, ale aż takim fanem nie jestem, żeby tłuc się do Krakowa :)

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 lutego 2023 20:48:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
No właśnie, mam tak samo. Gdyby grała w Warszawie, to bym się skusiła, zwłaszcza po tym, co Crazy zacytował, bo to bardzo zachęcające i myślę, że może być bardzo ciekawie, ale fanką w zasadzie nie jestem i do Krakowa to mi się nie chce...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 lutego 2023 21:04:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Nie jestem jakimś gigantycznym fanem, ale jak nie w Warszawie, to może nawet pojadę.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group