Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 09:46:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 stycznia 2013 13:15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
jeszcze ten winyl na 10 lat kupiłem.



Ja za winylem nawet się nie rozgladałem, za to wszedłem w posiadanie ich płyty z cudzymi utworami i kiedy jej słuchałem zrobiło mi sie bardzo smutno, bo udało im się chyba zarżnąć (wykastrowawszy uprzednio) każdy numer, który wzięli na warsztat, co było o tyle sporym wyzwaniem, że każdy z tych numerów to w oryginale niezła petarda. Nie wiem co im się wtedy stało, bo po covery sięgali już wcześniej i wychodzili w konfrontacji z oryginałami obronną ręką.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 stycznia 2013 01:09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
czyli Amen nad Analogsami: "lecz kurna z hipsterami pojechala na Openera" powinni spiewac....

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 maja 2013 11:28:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
W maju ma mieć premierę nowa płyta patriotyczna z muzyką Maleo Reggae Rockers - Panny Wyklęte

http://www.youtube.com/watch?v=DmUF9epvGQo
http://www.youtube.com/watch?v=MUOa9jb3dj4

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 maja 2013 18:08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Jestem totalnie wypalony od środka utworem Jedna chwila... Ta piosenka jest dla mnie aktualnie najlepszą, najbardziej przejmującą rzeczą jaka powstała pod szyldem Maleo Reggae Rockers... Do tej pory jakoś do występów Kasi Malejonek podchodziłem z lekkim dystansem, ale konkretnie w tej piosence wszystko mi pasuje... brawo dla Maleo za to, że angażuje się w ten projekt (wcześniej: "Morowe panny", a teraz "Panny wyklęte") całym sercem...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 02 listopada 2013 18:34:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
w nurcie wywiadów:
http://gosc.pl/doc/1724847.Uwiedziona


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 listopada 2013 21:06:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
..i trochę bardziej przyziemne - grafika na nową płytę:
Obrazek

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 listopada 2013 16:30:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
Podobnie jak w wypadku Moru Trupiej Czaszki, MRR opublikowało całą płytę, do odsłuchu przed premierą.
Cytat:
Nowy album Maleo Reggae Rockers - "Revolution" - do odsłuchu w Onet Muzyka. Jak mówi zespół, nacisk należy kłaść na słowo "Love": - Wierzymy, że prawdziwą rewolucją może być tylko rewolucja miłości.
Na płycie "Revolution", oprócz dobrze znanego reggae'owego oblicza Maleo Reggae Rockers, dostajemy zupełnie inne stylistycznie utwory. Zespół, po wydaniu albumów "Morowe Panny" oraz "Panny Wyklęte", pokazał się w bardzo różnych stylistykach: jazz, hip-hop, rock, dubstep. Te muzyczne eksperymenty i poszukiwania znalazły odzwierciedlenie na "Revolution". Album serwuje dawkę zróżnicowanych dźwięków, ale fani roots reggae'owego charakteru zespołu nie powinni być zawiedzeni.
Tekstowo Maleo dotyka mocnych egzystencjalnych tematów, które dają jednak przesłanie nadziei, wierne temu, co Bob Marley propagował w swojej misji: "dobro zwycięży, musi zwyciężyć!".
"Revolution" zrealizowano jak zwykle na setkę w studio Sound'n'more w Warszawie, by zachować żywe granie i najlepszą jakość dźwięku. Zaproszeni goście to Mateusz Pospieszalski, Grubson, Ania Witczak z Dikandy oraz Ifi Ude.
Lista utworów:
    Słyszę (ft. Grubson)
    Blask
    So Long
    Ryzyka (ft. Anna Witczak-Czerniawska)
    Abednego
    Nie za późno
    Moc
    Y.O.L.O.
    Revolution / Na krawędzi
    Reggae Faya
    Funky Reggae
    Sen
    Fake
    Afryka (ft. Ifi Ude)
    Samobójstwa
http://muzyka.onet.pl/alternatywa/maleo ... -nas/cr5es

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 listopada 2013 19:19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
W trakcie odsłuchu, na bieżąco:
1. Słyszę (ft. Grubson) - na początku myślałem, że to sample z Luty są, ale nie. Ciekawe ale bez zachwytu. Rytmika, tematyka ewidentnie pod gościa.

2. Blask - nie, zdecydowanie nie.

3. So Long - bardzo rasowe, bardzo interesujące, aż chciałbym zobaczyć na '10 z jakimś fajnym dubem

4. Ryzyka (ft. Anna Witczak-Czerniawska) - znów estetyka dla mnie niezjadliwa. Przypomina mi z jednej strony ostatni hit Kukiza, z drugiej kolaboracje Muńka z Ziemkiem Kosmowskim.

5. Abednego - z jednej strony interesujące, z drugiej chwilami na granicy pastiszu (dziwne dileje, przestrzenie, zaciaganie, pokrzykiwania i ten koń na końcu). Podejrzewam koncertowy hit.

6. Nie za późno - przypomina mi taki riddim sprzed kilku lat: Rent a tile - delikatny lovers bez pretensji. Eko tekst nieco łamie konwencję, muzycznie także niestety nie do końca utrzymaną.

7. Moc - trąby coś mi przypominają (chyba Warrior charge Aswadu). Po raz kolejny rasowość i świetnie wykorzystana konwencja. Lirycznie, także interesujące, z poziomu zero, bazowo, prosto, po ludzku. Znów fajnie byłoby usłyszeć ładnie ukręcony dub, bo wmontowany fragment nie jest szczególnie satysfakcjonujący.

8. Y.O.L.O. - klawisz na początku zwiastował jakieś r'n'b odniesienia, zapach innej niż reggae czarnej muzyki gdzieś się unosi ale nie mam nic więcej do powiedzenia. A! Tekstowo zapowiadał się koszmarek a skończyło się całkiem ciekawie.

9. Revolution / Na krawędzi - podobnie jak w wypadku Blasku jestem zdecydowanie na nie. Nie ta bajka. Jakby to był Cuba de Zoo to bym zrozumiał, ale MRR?

10. Reggae Faya - jestem na tak. Wszystko wydaje się siedzieć na swoim miejscu, melodia z Ali baby Johna Holta wpleciona w partie dęciaków wydaje się być cukierkiem dla słuchających uważnie ;)

11. Funky Reggae - muzycznie świetna część funkowa. Bez kitu. Więcej nie mogę nic powiedzieć.

12. Sen - mam wrażenie straszliwej miałkości, jakby numer specjalnie do sformatowanego radio. Jestem na nie.

13. Fake - rzeka co płynie pod prąd. Kolejny bardzo rzetelny i osadzony numer. Wszystko na miejscu, wszystko żre. Nawet ten wpleciony dub najlepszy jak dotychczas. Finał nieco rozbija wrażenie (blachy, efekt na wokalu, skandowanie).

14. Afryka (ft. Ifi Ude) - znów jako ciekawostka bardziej niż pełnowymiarowy numer, tym razem jednak łykam w całości.

15. Samobójstwa - dubowa wersja pankowego hitu przypomina mi zabieg Dezertera z Ostatnim razem. Tutaj mniej powietrza (nomen omen) a w efekcie kolejny interesujący i silny numer.

Podsumowując.
Gdyby kombinowanie ze stylami zostawili na side projekty i trzymali się osadzonego, nieefekciarskiego roots dubowego grania byłoby znacznie lepiej. Tak płyta do używania funkcji skip.
Ja dla siebie wykroiłbym 7 do 8 numerów, część z nich zaopatrzył w pełnowymiarowe duby i byłoby pięknie ;)

Zdecydowanie na tak: So Long, Moc, Reggae Faya, Fake, Afryka, Samobójstwa
Niezdecydowanie: Słyszę, Abednego, Nie za późno, Y.O.L.O., Funky Reggae,
Zdecydowanie na nie: Blask, Ryzyka, Revolution / Na krawędzi, Sen

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 listopada 2013 04:23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
zasad! - no no no... rozkminiłeś muzę na atomy już w pierwszy dzień odsłuchu :piwo: ja jestem dopiero po pierwszym razie i generalnie mam podobne odczucia do Twoich. rootsy łykam w całości. pozostałe na razie z lekkim dystansem ale z opcją że może potem co do niektórych się przekonam. dostrzegam podobny zabieg jak przy płycie 1991 Izraela.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 listopada 2013 12:02:08 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 12:07:34
Posty: 329
zasada pisze:
15. Samobójstwa - dubowa wersja pankowego hitu przypomina mi zabieg Dezertera z Ostatnim razem. Tutaj mniej powietrza (nomen omen) a w efekcie kolejny interesujący i silny numer.


Nie działa mi ten odsłuch na onecie, więc dopytam.

nie mów, że "Samobójstwa muszą być by narodzić się na nowo" Moskwy, bo to chyba takst heretycki.

Dezerter nie kojarzę "ostatnim razem". Natomiast "za pierwszym razem - w rzeźni jak to w rzeźni " i "ostatnia chwila - jest w tym wszystkim ponury symbol że człowiek rozumny właśnie z drewna a nie z plastiku produkuje trumny" to arcydzieła.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 listopada 2013 14:17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
strunowiec pisze:
ostatnia chwila

Oczywiście, moja pomyłka, chodziło mi o Ostatnią chwilę i sparowany z nią Ostatni dub.

strunowiec pisze:
nie mów, że "Samobójstwa muszą być by narodzić się na nowo" Moskwy, bo to chyba takst heretycki.

Tak, to ten sam numer.
Cytat:
Samobójstwa ciągle wkoło - by narodzić się na nowo
Samobójstwa ciągle wkoło - by narodzić się na nowo

Moje myśli, moje czyny legły w gruzach
Nie potrzeba bohatera - świat się zmienia
Więc umrzyj dla świata by narodzić się na nowo
Bez defektów!

W całości odium heretyckości znika moim skromnym zdaniem.
Był kiedyś taki regowy numer, Jordanu dotykający tego samego zagadnienia:
http://malungo.wrzuta.pl/audio/6BO2c7z9 ... a_mnie_tam

Tymczasem zespół ogłosił plebiscyt na drugiego singla:
http://maleo.pl/ankieta-wybierz-singla- ... evolution/

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 listopada 2013 16:44:04 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 12:07:34
Posty: 329
ok, czyli, że Guma - w odróżnieniu od prawdziwych samobójców rzucających sie z mostu - umiera"dla świata" i rodzi się na nowo - w tym sensie to rozumiesz ? Takie nowonarodzenie w ujęciu n.p. nawrócenia chrześcijańskiego ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 listopada 2013 17:57:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
strunowiec pisze:
ok, czyli, że Guma - w odróżnieniu od prawdziwych samobójców rzucających sie z mostu -
umiera"dla świata" i rodzi się na nowo - w tym sensie to rozumiesz ?
Takie nowonarodzenie w ujęciu n.p. nawrócenia chrześcijańskiego ?

Tak. Wydaje się to dość oczywiste w tym tekście. I nawet nie chrześcijańskiego "narodzenia na nowo" co odrzucenia pewnego zestawu założeń (potrzeby bohatera) uznanego za błędny, nieadekwatny.
Przy okazji, czy jesteś polonistą? Bo pytanie brzmi trochę jak odpytka z "co poeta chciał powiedzieć". ;)

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 listopada 2013 18:59:44 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 12:07:34
Posty: 329
zasada pisze:
k. Wydaje się to dość oczywiste w tym tekście. I nawet nie chrześcijańskiego "narodzenia na nowo" co odrzucenia pewnego zestawu założeń (potrzeby bohatera) uznanego za błędny, nieadekwatny.
Przy okazji, czy jesteś polonistą? Bo pytanie brzmi trochę jak odpytka z "co poeta chciał powiedzieć". Wink



Nie jestem i chyba niestety po Twoim uzupełnieniu tekst znów zaczął wydawać mi się heretycki. Ale nie Twój kłopot, nie zamęczam.
Posłucham już na płycie Malea.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 listopada 2013 15:21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
A co w tym tekście takiego heretyckiego jest?! :shock:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 316 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group