Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:31:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2014 13:11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Panny Wygnane muzycznie znów wyżej. Brawo zespół! Kolejna poruszająca płyta. Jak on godzi tyle różnych klimatów?

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2014 13:17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja znam tylko te utwory, które sam zespół wrzucał na FB (czyli o dwa więcej niż były na składance dołączonej do "wSieci", które mi przegrałaś :wink: ). Kowalska lepsza niż na "Wyklętych", Lilu jak zwykle (czego ona się nie dotknie w ramach tych projektów, to wychodzi z tego obronną ręką, a tu słuchałem tylko duetu z Falą, więc nie wiem, czy jest więcej), Marceliny nie pamiętam, Ania Rusowicz jak z innej epoki, Marika znów dobrze (choć temat Wojtka uważam za błahy).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2014 13:29:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Miki pisze:
Kowalska lepsza niż na "Wyklętych"

Nieprawda.
Miki pisze:
Lilu jak zwykle (czego ona się nie dotknie w ramach tych projektów, to wychodzi z tego obronną ręką, a tu słuchałem tylko duetu z Falą, więc nie wiem, czy jest więcej)

Żałuję, że nie ma czegoś całkiem swojego, jak na poprzednich, bo rozbraja.
Miki pisze:
Marceliny nie pamiętam

Jej głos mnie odrzuca, ale utwory przekonują. Tworzy niezłe teksty, niby oszczędne, ale trafne. Tym razem także dla Kasi Malejonek.

Miki pisze:
Ania Rusowicz jak z innej epoki,

Nieco mnie przekonała dopiero na płycie (a właściwie na zapowiedzi dodanej do któregoś z tygodników), choć też nie do końca, więc dobrze, że jest na końcu. A jeszcze gorzej jest, gdy ją widzę (na koncercie słyszałam to dwa razy, z czego za drugim razem bez żalu udałam się na tyły, a następnie poza salę), bo głos mi nijak nie pasuje do reszty. Powiedziałabym, że to najsłabszy punkt płyty, ale nie mogę, bo Ifi tym razem słabo, szczególnie tekstowo. Jak chcesz posłuchać błahej opowieści o Wojtku, posłuchaj Ifi (może ciąża służy jej w inny sposób).
Marika super, i muzycznie, i tekstowo. Przy pierwszych przesłuchaniach nie mogłam uwierzyć, że to jej głos. I nie dogryzaj Wojtkowi. Sam sobie bądź niedźwiedziem służącym w wojsku w czasie wojny, który w dodatku później stał się ciężarem.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2014 13:32:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
OK, ale myślałem, że to o wygnanych kobietach, a nie zwierzętach :P
A tak na serio, to ta inna epoka w przypadku Rusowicz niekoniecznie może coś oryginalnego. Mi się ewidentnie kojarzy z "Powrócisz tu" Santor.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2014 13:36:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Tylko do Santor pasowało.
Co do wygnanego misia - zgadzam się, jeśli już, mogli się ograniczyć do jednego, choć z panną ma niewiele wspólnego.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2014 18:24:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Hmmm... akurat co do "Piosenki o Wojtku" to w moim odczuciu "miś" jest tylko jakimś pretekstem do snucia ukazania o wiele straszniejszego pejzażu...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 listopada 2014 20:17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Dlatego ta jedna mogłaby zostać.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 listopada 2014 11:07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Całości jeszcze nie słyszałem ale z tego co już udostępniono zapowiada się znów bardzo dobra płyta! Najbardziej żałuję, że nie ma tym razem Halinki Mlynkovej bo jej utwory z wcześniejszych płyt należą do moich ulubionych w tych projektach.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2014 22:14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Nadrabiam (ale znów dzięki kanałowi YouTube Darka) braki w znajomości pozostałych utworów.
"Tęsknota" Katarzyny Groniec to przede wszystkim prosty, ale przez to może tym bardziej przejmujący tekst, wyśpiewany w dość charakterystyczny, można rzec typowy sposób: na granicy obłędu wywołanego bólem. Głos w tym utworze rządzi, może wolałbym nawet, by był a capella.
"Kapral Wojtek" Ifi Ude aż tak mnie tekstowo nie irytuje, ale tu jest problem innego rodzaju. Funk (a za taki mam ten numer) wymusza temat mniej poważny. W sumie jest to też pokrewne codziennemu sztafażowi Ifi, ale do "Innej" (zarówno z "Panien Wyklętych", jak i z solowej płyty, o koncertach nie wspominając) nie ma w ogóle porównania. Tam godnie zastąpiła nieobecną Groniec.
"Tułacze" Dziewczyn może gdyby były ostrzej zaaranżowane. Brzmienie nawiązujące do starych dobrych czasów, ale jeśli chodzi o numery rockowe, to Kowalska pozostawia je w tyle.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 grudnia 2014 09:14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
W końcu słucham całości w odpowiedniej kolejności. Nie wiem, jak to możliwe, by ci sami wykonawcy po raz kolejny wydali płytę, która przykuwa uwagę słuchacza, ale nade wszystko chwyta za jego serce.

Ifi Ude: "Kapral Wojtek"
Jednak na razie jedna uwaga krytyczna: Ifi Ude za utwór z poprzedniej płyty bardzo polubiłem, a tutaj... Ech, już nawet nie chodzi o sztafaż gatunkowy (funk bywa dobry), ale o tekst. Międzygatunkowa przyjaźń jeszcze jest do pojęcia, ale intergalaktyczna miłość? O co chodzi? Przepraszam za awanturnicze skojarzenie, ale jak usłyszałem o braku obaw przed odmiennością, to przed oczyma stanęła mi Parada Równości :mrgreen:

Marika: "Wojtek"
Marika na ten sam temat (przy całej niezwykłości zdałoby się prosty, ot, niedźwiedź Wojtek) jest po prostu zjawiskowa, a fragment poprzedzający ni to apel, ni to żądanie nigdy więcej wojny miażdży.

Katarzyna Groniec: "Tęsknota"
Do Groniec już się przyzwyczaiłem, ale jak usłyszałem fragment z instrumentami smyczkowymi (to chyba sampel), to uszami wyobraźni usłyszałem wejście ostrych gitar i Lindemanna cedzącego słowa językiem bardziej Hitlera niż Goethego :wink:

Anna Witczak-Czerniawska: "Tam gdzie nie ma słów"
Imienniczka mojej żony nie tylko z tego powodu urzekająca. Chyba muszę w końcu sięgnąć po Dikandę. Błaganie niczym z psalmu... Brak mi słów, choć może jeszcze te odpowiednie przyjdą po którymś z odsłuchów. Tylko ta solówka gitarowa przed melorecytacją opisującą zdeptaną kobiecość, Iron Maiden w takim utworze?! Kole w uszy.

Angelika Korszyńska-Górny: "Habiba! Bądź silna"
Angelika nie zaskakuje, ten sam wysoki poziom znany z "Dementi" i w sumie ten utwór mógłby się równie dobrze znaleźć na nowej płycie 2TM2,3. Nie śmiem odmawiać jej kunsztu wokalnego (może lepiej powiedzieć: Bożej iskry), ale przyzwyczaiłem się do tego, że każda z wokalistek ma do opowiedzenia konkretną historię. Tutaj tego nie ma.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 lutego 2015 11:05:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Tradycyjnie z okazji obchodzonego 1.03. Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" do warszawskiego Palladium zawita Maleo z Pannami. Nie wiem, czy tym razem do Wyklętych dołączą również Morowe (tak było poprzednio), ale na pewno można spodziewać się Wygnanych ;) Mam nadzieję na pełny skład po stronie wokalistek (może poza Rusowicz :P ). Bezpłatne wejściówki do zdobycia na FB za pośrednictwem profilu Strefy Edukacyjnej IPN.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: REGGAE MOWA
PostWysłany: sob, 08 sierpnia 2015 13:21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Na liście przebojów Trójki ( www.lp3.polskieradio.pl ) podczas głosowania można odsłuchać zupełnie nowy kawałek Male Reggae Rockers - "Mamy sibie" <- bardzo dobry utwór... zapowiadający nową płytę (która ma ukazać się chyba na jesień)...
...muszę przyznać, że ten rok zapowiada się jako najlepszy z najlepszych jeśli chodzi o wydawnictwa... już ukazały się: 2TM2,3, Panny Wyklęte vol.2, Rimbaud, Epka Luxtorpedy, Nightwish, a przecież niebawem: nowa Armia, Soulfly, Maleo Reggae Rockers... do pełni szczęścia to chyba trzeba byłoby tylko reaktywować Houka ;)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: REGGAE MOWA
PostWysłany: ndz, 09 sierpnia 2015 14:06:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
I P.O.D. i Jafia i Izrael jeszcze :wink:

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: REGGAE MOWA
PostWysłany: pn, 10 sierpnia 2015 17:40:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Smok pisze:
Male Reggae Rockers - "Mamy sibie"
Dla mnie nic ciekawego. W ogóle nie mogę się przekonać do "Revolution" i sądząc po tym singlu z nową płytą może być podobnie. Ostatnią przesłuchałem parę razy i sobie leży.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: REGGAE MOWA
PostWysłany: pn, 10 sierpnia 2015 20:27:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Emilian pisze:
Ostatnią przesłuchałem parę razy i sobie leży.

A ja właśnie wręcz przeciwnie! "Revolution" uważam za najlepszą płytę od czasu "Za zu zi"... a nowy kawałek jest właśnie w stylu jaki pasuje mi najbardziej...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group