Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:08:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 listopada 2006 23:10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 801
Skąd: Marshes
Samego zespołu za bardzo nie znam, ale mam kasetę The Hanson Brothers pt. "Gross misconduct" i zdaje się jest to muzyka bardzo inspirowana Ramonesami. Są nawet jakieś covery. Sympatyczne, ale jednak nie mój klimat.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 grudnia 2006 20:06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 stycznia 2005 16:45:42
Posty: 251
Skąd: Ursynów
Ramones..mhmmmm...uwielbiam :) w tej muzyce jest coś takiego, co doły leczy..radosne szaleństwo....hey ho!let's go :) :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 maja 2007 00:21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Muzzy pisze:
H :D ey ho let;s go

bardzo pankrokowy sposób zapisania tegoż ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 czerwca 2007 16:37:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
W artykule o Ramonesach z czasopisma Rock'n'Roll (rok 1991) można znaleźć następujący cytat z NME:

"Jeżeli checie znaleźć nić łączącą Ramones z przeszłością, zobaczycie, że biegnie ona od barokowej szkoły Phila Spectora i Shadowa Mortona z początku lat 60tych. Już słyszę jak mamroczecie: Co ma barok wspólnego z Ramones? Odpowiedź jest prosta: NIC.
Oni przejęli tę muzykę (...) wyrzucili aranżację, harmonie, dwudziestoosobową orkiestrę, wstępy, zakończenia, a nawet melodie. Oni obnażyli brzmienie Spectora, rozdrobnili je, by nie pozostała ani jedna znana rzecz. To jest minimalizm w najczystszej i najwyższej postaci"


Ciekawe spostrzeżenie i specyficzna logika :) .

Ech - co by to było gdyby w pamiętnym 1976 bracia Ramone nie wydali swojej płyty...

Obrazek

...gdzie mamy takie evergreeny jak Blitzkrieg Bop, Beat on the Brat czy Judy is a Punk - po prostu esencję romonesowego grania, gdzie tempo jest dość szybkie, ale jednak odpowiednie by nie zagubić jakiegoś rodzaju swingu, powodującego radosny dreszcz.
Myślę, że spora w tym zasługa Jeffrey'a Hymana, który znany był szerzej jako Joey, wszak o nim
Muzzy pisze:
Świetnie śpiewał na wokalu
:wink: . Strasznie lubię jego głos, śpiew i uaua bap i inne. Poza tym jak śpiewa sweet little girl, I wanna be your boyfriend, albo że nie chce iść do piwnicy to nie dość że mu wierzę, rozumiem, to jeszcze, bywa, się wzruszam...

Płyta właściwie składa się z samych klasyków - warto wspomnieć o psychopunku Now I Wanna Sniff Some Glue, o naturszczykowskim zaśpiewie DeeDee z 53rd & 3rd (Now the cops are after me), czy o jednym z moich ulubionych numerów Havana Affair (wystarczy wziąć pod uwagę tylko ten utwór by stanowczo nie zgodzić się z Mareckim, który pisał, że Antologia zawiera "chyba wszystko najważniejsze co nagrali"!).

Płyta ma swoją dramaturgię - kulminacja rozpoczyna się w utworze dwunastym: około minuty i czterdziestu sześciu sekund wchodzą organy z dwudziestosekundową partią, ha! nie licząc jej echa w finale utworu jest to jedyna paria klawiszy na tej płycie - co za pomysł! :) Let's Dance!. Już po pierwszych (i zarazem ostatnich :wink: ) akordach I Don't Wanna Walk Around with You słychać, że kulminacja trwa, dalej mamy "one! two! three! four!", ostatni numer w jedną stronę: eins! zwei! drei! vier! - today your love, tomorrow the world! :D , godny finał longpleja.

Całość przynosi dobre wiadomości - nieczęsto muzyka mnie tak pozytywnie nastraja, choć słucha się nieraz w ciężkie dni :) .
Elberet pisze:
w tej muzyce jest coś takiego, co doły leczy

i o to chodzi!

Let's wake up and have some fun!

:D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 czerwca 2007 22:01:19 

Rejestracja:
pn, 22 stycznia 2007 16:38:55
Posty: 527
Od kiedy mam telefon komórkowy zwany potocznie smyczą jako powitanie widnieje w nim Ramonesowskie - Hey ho let's go. Ostatnio natomiast zaskoczyła mnie moja 16-letnia siostra, która wybierając sobie z mojego kompa muzyką, sięgnęła po Blitzkrig Bop. Znaczy nie jest jeszcze tak źle :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 stycznia 2008 19:34:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Obejrzałem 3/7 filmu RAMONES RAW - głupi i troche nudny, ale bawiłem się świetnie :D . Jak będzie okazja do dooglądam do końca (nagrałem to sobie kilka miesięcy temu).


Ostatnio zmieniony pt, 11 stycznia 2008 22:35:38 przez antiwitek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 stycznia 2008 20:07:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Ale numer - przegapiłem wątek o Ramones! Zespół na *****
Ramones Raw to trochę dziwny film. Niby nie ma w nim dużo informacji o zespole, ale po wszystkim okazuje się, że dowiedzieliśmy się o nim całkiem sporo. Oczywiście nie takich ścisłych informacji jak: daty, tytuły płyt itp. Raczej o klimacie panującym w zespole itd.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 stycznia 2008 20:11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ja mam też drugi - taki bardziej dokumentujący ich story, nawet myślałem żeby sobie go znów obejrzeć razem z tym i zrobić solidny wpis o obu, ale tego nie dooglądałem (z przyczyn pozafilmowych), a i tak chciałem się JUŻ podzielić z Wami radością, bo kilka razy śmiałem się na głos choć oglądałem w samotności :) .

Ale może kiedyś to zrobię. RAMONES MISTRZE!

Edit: Ale są w Ramones Raw też sceny przerażające - na przykład kiedy ich samochów w Brazylii osaczają fani i walą po nim czym popadnie - po prostu amok. A realizator wplótł w to jeszcze stosowne sceny z Nocy żywych trupów - o ile się nie mylę :) .


Ostatnio zmieniony sob, 12 stycznia 2008 21:02:18 przez antiwitek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 stycznia 2008 12:46:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
marecki pisze:
Kiss: Do You Remember Rock And Roll Radio?

właśnie słucham tego hehe śmieszne, takie cyrkowe trochę im wyszło :wink:
Ciekawi mnie jak sprawa wyszłaby w drugą stronę :wink:
Ale tak generalnie to Ramones to zespół na * * * 1\2 :P

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 stycznia 2008 23:10:05 

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 11:26:57
Posty: 17
Taki Poison Heart na przykład, to numer zdecydowanie wykraczający swoją mocą hitu poza stylistykę punk. To Ramonesi powiedzieli, że pierwszym zespołem punk rockowym było The Beatles. I to mi się zawsze podobało, proste granie, ale niezwykłe w gruncie rzeczy aranżacje oraz ładnie śpiewający wokalista, co powodowało, że mieli jakby mniej brudu - a to kanon przecież. Klasyka gatunku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 stycznia 2008 23:26:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
konstanty milczek pisze:
To Ramonesi powiedzieli, że pierwszym zespołem punk rockowym było The Beatles

ooo! naprawdę? ja też to powiedziałem kiedyś! :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 stycznia 2008 23:27:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Widać jesteś Ramone bracie!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 maja 2008 17:46:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:peace:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 maja 2008 22:04:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22844
sobie ostatnio odświeżam ten zespół, a zwłaszcza mniej mi znane początki

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 maja 2008 10:19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22844
chyba dalej każdy, z tym, że ja zawsze preferowałem późniejsze dzieła zespołu, z naciskiem na koniec lat 80-tych i początek 90 -tych.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group