Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:10:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Green Day
Uwielbiam 0%  0%  [ 0 ]
Bardzo lubię, bo ich muzyka jest prosta i szczera 0%  0%  [ 0 ]
Lubię czasem posłuchać 28%  28%  [ 11 ]
Ani mnie nie ziębią, ani nie grzeją/nie przeszkadzają mi 31%  31%  [ 12 ]
Totalna komercha! To frajerzy lecący na kasę, a nie punkole! 41%  41%  [ 16 ]
Liczba głosów : 39
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 17:03:06 

Rejestracja:
wt, 07 listopada 2006 15:45:41
Posty: 20
No, właśnie. Na początku lat 90-tych powróciła fala punkrocka, tyle tylko, że w nieco nowszym brzmieniu, bardziej melodyjny, zahaczający troszkę pop. Jednym z głównych przedstawicieli tegoż nurtu był zespół Green Day.

Pytanie do Was: co sądzicie o tym zespole oraz jego muzyce?

Ja wypowiem się później! ;)


Ostatnio zmieniony śr, 08 listopada 2006 18:07:57 przez Bartas, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 17:31:37 
Bartas pisze:
zachaczający troszkę pop


to miał być zahaczający, czy zataczający (się) pop?

Bo sam zespół jest właśnie taki przez Ce-Ha (choć niektórzy napisali by przez 'samo Ha'). Jeśli wiesz co chcę powiedzieć.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 18:04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
hehe jedna zpierwszych ulubionych kapel to był the offspring... hehe poźniej, był taki okres mega gównianego buntu sie słuchało włochatych i innych takich syfów a pozniej nabrałem dystans i słucham wszystkich syfów... ;)
ale green day akurat mi nie styka, offspring owszem, abstrachując od tego co tam śpiewają... nawet nie wiem mają parę baaardzo fajnych kawałków...
pozatym podobają mi się kawałki NOFX i anti-flag...
sumy 41 i inne blinki 10410 jak i good szarloty mnie śmieszą ;)
nie mówię że zdania nie zmienie w jedną ani drugą ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 21:40:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
zaznaczyłem opcję środkową, chociaz powinienem połączyć druga i trzecią:
"lubię czasem posłuchać, bo jest prosta i szczera".

Może nie jest szczera w sensie buntu, ale prawdę mówiąc jakoś mi to nie przeszkadza, natomiast jest szczera w sensie energetyczna i spontaniczna i dlatego ją lubię, chociaż nie żeby "bardzo".

Wlasciwie moge się wypowiedzieć tylko o płycie "Dookie", innych praktycznie nie znam. Dookie to taka typowa trzygwiazdkówka, a stiwa porównanie z Offspringiem jak najbardziej zasadne.
Zaletą Dookie jest połączenie melodyjności z czadem i właśnie energią, trochę jak np. na Nevermind, chociaż oczywiście bez tego błysku. Cała kupa potencjalnych przebojów, włazi do głowy, dobrze się do tego skakało, machało głową i przytupywało nogą.
Ja odbierałem Green Day jako bezpretensjonalną rozrywkę i jako taka jest OK.

A sugestia Kacpra, że niby to jest kapela przez "ch" zajeżdża mi takim letkim snobizmem, że przecież musi być syf, bo puszczaja ich w MTV i co gorsza były plakaty w Bravo! Komercha nie musi być od razu beznadziejna, bez przesady. Akurat Green Day to raczej komercha z tych lepszych.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 21:47:17 
Crazy pisze:
A sugestia Kacpra, że niby to jest kapela przez "ch" zajeżdża mi takim letkim snobizmem, że przecież musi być syf, bo puszczaja ich w MTV i co gorsza były plakaty w Bravo! Komercha nie musi być od razu beznadziejna, bez przesady. Akurat Green Day to raczej komercha z tych lepszych.


Nie! Na serio mi się nie podoba - tj. miałem kiedyś kasetę Dookie, ale ją po krótkim czasie zgrałem - dla mnie był to typowy "produkt" - stylizowani chłopcy + głupie teksty. Ich komercha do mnie nie trafiła.... Nic więcej poza dookie nie słyszałem. Ogólnie szybko wpadło w ucho i jeszcze szybciej wyleciało.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 21:53:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Mój standardowy tekst w takich sytuacjach: "od Britnej to lepsze".

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 22:05:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17229
Skąd: Poznań
K.T.W.S.G. pisze:
Ogólnie szybko wpadło w ucho i jeszcze szybciej wyleciało.


Miałem podobnie. Nic specjalnego, doprawdy...
Ale ja mam skrzywienie po DK, wszystko wydaje mi się od nich o wiele słabsze - może to też to...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 22:34:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Crazy pisze:
Akurat Green Day to raczej komercha z tych lepszych.


haha :piwo: fajnie to ująłeś ! ;)

w radykalnych tam pamiętam Maleo chyba green dayów pomstował hehe

a btw. słyszałem wlasnie w TV jakichs kawałek green day'a z U2 :shock: nie wiem co o nim mylsec bo raz tylko slyszalem i jakos nie zapamietalem meodi... ale raczej dawał radę ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 23:47:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
DNO !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 23:53:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
elrond pisze:
DNO !

ale ten utwór z U2 czy całość?

ja bym się przychylił do zdania Crazyego, niezłe można posłuchać i się pobawić ale ze szczerością bym nie przesadzał, przynajmniej od pewnego momentu.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 23:55:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22844
...wyklęty powstań ludu ziemi...

a pozatym...


elrond pisze:
DNO !


:piwo:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 listopada 2006 08:31:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
stiw pisze:
a btw. słyszałem wlasnie w TV jakichs kawałek green day'a z U2


Dno i jeszcze ten teledysk. Wczoraj po 8 na Viva puszczali przez całą godzinę teledyski Green Day. Dość melodyjna muzyka, nie powiem, żeby mi się nie podobało.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 listopada 2006 09:28:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
trudno uniknąć porównań Green Day'a z Offspringiem - oba zespoły wypłynęły na szerokie wody w tym samym czasie - 94/95... Zdecydowanie wolę jednak tych drugich - wydawali mi się mniej wystylizowani... Green Day irytował mnie mocno dopracowanym image'm... a płyta Dookie mnie odstraszała komercyjną otoczką... Takie coś z Offspringiem się porobiło dopiero po płycie Ameticana... a muzyczka jak muzyczna - skoczne punkopolo... melodyjnie i z przytupem. Tak naprawdę przestali mnie razić po ostatniej płycie - American Idiot to całkiem fajne popowo-rockowe granie - Holiday i Boulevard of Broken Dreams to fajne numery...
Bartas pisze:
Na początku lat 90-tych powróciła fala punkrocka, tyle tylko, że w nieco nowszym brzmieniu, bardziej melodyjny, zahaczający troszkę pop.

taka muza dopiero wtedy została zauważona... mnie się wydaje (punkowcy mogą mnie tu poprawić), że prekursorami takiego radosnego grania byli Bad Relligion...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 listopada 2006 12:32:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A ja Wam powiem że płyta "American Idiot" jest super... Długo miałem o Green Day takie zdanie jak przedmówcy, acz z czasów szkolnych z wielką nostalgią wspominam "Basket case". I gdy po latach wychodził "American idiot" i recenzenci, ba - koledzy też!, mówili mi że to świetny album, to nie przyswajałem tej wieści. Minęło kilka tygodni, gdzieś tam posłuchałem... kurczę, BARDZO DOBRE. Ambitne! Punkowe minisuity że tak powiem dwie tu są - takie po 9 minut.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 listopada 2006 12:38:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22844
bad Religion byli najbardziej znanym zespołem z tego nurtu, natomiast nie wiem, czy od nich sie zaczeło, choć zwykło tak sie mówić... Tez wole Offspring - w odróżnieniu od GD mieli przekaz dość poważny, czesto społeczny (teksty z pierwszych płyt na mnie robiły spore wrazenie, a i te póxniejsze nie były w swej wiekszości o niczym...). A GD dopiero, gdy stało sie to modne i bezpieczne zaczał zajmowac się polityką. Sa tez wielkimi fanami Johna Kerry'ego. Muzycznie... Próbowałem słuchac kazdej płyty i w zasadzie z kazdej podobał mi się jakis jeden utwór, na ogół jedyny zagrany szybciej od reszty. Wyjatkiem jest ostatnia, bo na niej sa jak dla mnie az dwa fajne kawałki, Holidays i Boulevard of Broken Dreams. A ten ostatni to chyba dlatego, ze nie udaje kawałka punkowego, a w kategorii muzyka rockowa jest niezły. Starczy.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group