Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:10:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 12 listopada 2020 23:09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Wysłuchałem tych czterech kawałków. I idąc w górę:
- "Czapka wpierdolka" najkrócej zostanie w mojej pamięci, nic do niej nie mam ale pierwsze skojarzenie (gra gitary i same chwyty) miałem - Big Cyc. I już nie mogłem się od tego uwolnić.
-"Wszystkie obroty ziemi" - typowy utwór, z tych które wydają mi się niezłe gdy akurat słucham ale potem uciekają gdzieś mi i nie mam ponownego parcia by sobie przypomnieć. Ale ładnie tam wszystko czadzi a refren nietypowy jak na Spirit.
- "Piosenka Marty" - bardzo dobre, szczególnie doceniam kompozycję zwrotek. Nieoczywiste, niesztampowe zestawy akordów. Przyjemnie mi się słuchało, tekst też ciekawie opisuje to co teraz z kobiecej perspektywy. Będę wracał.
-"Najpiękniejsza" - doskonałe! Tzn. niby niedoskonałe, ta perkusja trochę jakby się nie zgrywa, wokale w refrenach jak Maszynista Grot - trochę przed stacją, trochę za :wink: jest lekki chaos chwilami, ale tu nie tylko mi to nie przeszkadza ale nawet dodaje. Zwrotki - znów porównanie, wiem że artyści często tego nie lubią ale trudno - jak wczesny Dezerter a to dla mnie znakomite skojarzenie. Cały utwór to świetne połączenie czadu, konkretu i przebojowości w najlepszym sensie. No i jak dla mnie jeden z lepszych tekstów Budynia ostatnio. Podsuma: "Najpiękniejsza" wskakuje bez obcyndalania się na drugie miejsce w moim top ten Spirita (spychając na trzecie miejsce "Sobotę trzynastego", pierwszy "Ginter" wciąż niezagrożony).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 12 listopada 2020 23:47:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Specyficzne to Twoje podium, p'em Ci... Soboty trzynastego nie pamiętam, tylko pamiętam, że chyba było najsłabszą piosenką na płycie ;-)

Faktycznie Czapka wpierdolka ma w sobie dużo z Big Cyca! Super tytuł ;-), ale piosenka w mojej pamięci chyba też nie zostanie.

Ja muszę niestety powiedzieć, że zupełnie nie pasuje mi obecna wokalistka i sprawia, że trudno słucha mi się tych piosenek, gdzie ona dużo śpiewa. Taka "Piosenka Marty" bardzo by mi się podobała, gdyby zaśpiewała ją Marta może... Dla mnie to kandydat na zdecydowany numer jeden z tego zestawu, ale wykonawczo jestem zdecydowanie na "nie", niestety.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 listopada 2020 01:14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
arasek pisze:
pierwsze skojarzenie (gra gitary i same chwyty) miałem - Big Cyc.
Crazy pisze:
Faktycznie Czapka wpierdolka ma w sobie dużo z Big Cyca!

Crazy - my o tym nawet gadaliśmy, gdy puszczałem Ci jakąś pierwsza, jeszcze z normalnych prób, wersję. Skojarzenie jest uprawnione, numer jest w takiej konwencji, w której Big Cyc stety niestety był najbardziej znanym przedstawicielem, co robić - każda inna by była moim zdaniem na siłę.
arasek pisze:
artyści często tego nie lubią ale trudno - jak wczesny Dezerter

mi nie przeszkadzają porównania, wczesnego Dezertera lubię, ale przyznam, że nie słyszę tu podobieństwa
Crazy pisze:
Taka "Piosenka Marty" bardzo by mi się podobała, gdyby zaśpiewała ją Marta

Nie wiem, co by było, gdyby śpiewała Marta, natomiast gdy tylko dostałem tekst, od razu pomyślałem, że powinna go śpiewać Ksenia, choć były to czasy, gdy jeszcze miałem nadzieję, że płyta jako taka będzie nagrywana z Eowiną (która zresztą jest chyba największa zwolenniczką wokalu Kseni :) ) Niestety nie ma już na YT kawałka Kseni, który mi tę myśl poddał, ale ostał się inny, który tez może wyjaśnić, o co mi wtedy chodziło

bardzo Wam dziękuję za opinie :)

phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 listopada 2020 22:38:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ja tu się ujawnię jako zwolennik Kseni. Do stylistyki "Najpiękniejszej" jej głos wydaje się wręcz stworzony. A w ogóle robi tam wrażenie samym imidżem i zwierzęcością przedkamerową (uśmiech z 1:15!)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 15 listopada 2020 17:48:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
teledyski super.

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 listopada 2020 19:59:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Materiał powinien być gotowy do końca miesiąca. jak mówiłem, będzie tylko w wersji cyfrowej. Od wielu miesięcy możecie obserwować, jak się to wszystko z różnych powodów nie za dobrze układa. Ponieważ materiał nie brzmi tak, jak bym chciał, a w tej chwili nie ma nawet za bardzo sił i czasu, ani nawet kadr, by zrobić go na nowo w studiu, zdecydowaliśmy, że zostanie wypuszczony jako "Na śmierć i życie. Demo 2020". Może kiedyś pojawią się okoliczności, które pozwolą zrobić to jeszcze raz, w pełnym składzie i w normalnych warunkach, a może nie.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 listopada 2020 21:03:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Brzmi jak dobry pomysł. No to czekam na całość!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 listopada 2020 23:00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Budyń pisze:
powinien być gotowy do końca miesiąca

powinien a nie jest
najbardziej mnie jednak wkurwia, że tyle czekam a efekt nie będzie specjalnie wart tego czekania, no ale dobra. Prace w zeszłym tygodniu się w ogóle nie posunęły, ale podobno w tym kończymy.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 18 grudnia 2020 00:41:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
za chwilę Boże Narodzenie, ponieważ nie wypaliły wszystkie terminy zakończenia prac, straciłem już nadzieję na to, że kolega, który zobowiązał się temat ogarnąć od strony producenckiej faktycznie coś ogarnie, co więcej niestety to, co do mnie docierało, nie uzasadniało tego czekania, ogólnie - szkoda gadać. Dlatego zdecydowałem się na reset, z materiału nagranego i rozgrzebanego zostanie jedynie sekcja rytmiczna, natomiast gitary, wokale i miksy jednak zostaną zrobione normalnie i komercyjnie w studiu. W efekcie rzecz się opóźni jeszcze o miesiąc, dwa, ale za to jest szansa, że zabrzmi to bardziej jak regularna płyta.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 18 grudnia 2020 19:19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Dobrze, ale zachęcałbym do przemyślenia sekcji rytmicznej...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 19 grudnia 2020 13:25:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
nie ma perkusisty, a też szkoda mi już czasu na użeranie się z materiałem, którego ani nie wydam na płycie ani nie będę miał z kim ograć koncertowo. ja muzykę traktowałem jako odskocznię, a jeśli cos ostatnio przynosi mi wyłącznie przykrości i frustracje, to się mija z celem.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 19 grudnia 2020 14:26:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nie poddawaj się, Budyń! Ten materiał który słyszałem jest bardzo dobry, zwłaszcza po Twoim miksie.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 stycznia 2021 01:39:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
sytuacja wygląda tak, że ruszyły prace studyjne, ale z dotychczasowych nagrań zostanie tylko bas, jest nagrywana żywa perkusja, za którą zasiadł nasz realizator Dudzik (w swoim czasie perkusista takich zespołów, jak Plan, Kabanos i Eleres). Wszystko dostało porządnego kopa i wygląda na to, że co prawda tym materiałem się przynajmniej na jakiś czas pożegnamy, ale jednak zrobimy to z odpowiednim hukiem :)

z tej podjary napisałem nawet olany wcześniej refren do wrzuconych tu kiedyś "Wszystkich obrotów ziemi"

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 stycznia 2021 10:22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
O, super wiadomość.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 stycznia 2021 21:55:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Do boju! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 93  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group