Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:28:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2016 17:02:42 

Rejestracja:
czw, 23 czerwca 2011 09:03:09
Posty: 905
Skąd: Kraków
najlepszy album na 5 miejscu <ok> :roll: :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2016 20:58:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Zrób swoją piątkę - nie ma co oczami przewracać.

Witt - dzięki!

U mnie:

1. SBS
2. Paranoid
3. Black Sabbath
4. Mob Rules
5. Vol 4
6. Heaven and Hell
7. Master of Reality

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony pn, 18 stycznia 2016 21:48:12 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2016 21:43:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Ładna pozycja Mob Rulesa
:piwo:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 stycznia 2016 21:46:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
UWIELBIAM tę płytę! :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 stycznia 2016 09:30:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Pożegnalna setlista najpewniej w takim kształcie:

1. Black Sabbath
2. Fairies Wear Boots
3. After Forever
4. Into the Void
5. Snowblind
6. War Pigs
7. Behind the Wall of Sleep
8. NIB
9. Hand of Doom
10. Rat Salad/Guitar and Drum solo
11. Iron Man
12. God is Dead
13. Under the Sun
14. Tomorrow's Dream
15. Dirty Women
16. Children of the Grave
17. Paranoid

Spoko!

Choć liczyłem na trochę mocniejsze przełamanie układu utworów z poprzedniej trasy.
Z drugiej strony - jak Ozzy zaśpiewa HOD? :shock:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 września 2017 20:12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dotarło do mnie ostatnio jak fatalną okładkę ma płyta Sabbath Bloody Sabbath.

Najfatalniejsze jest to, że ona zupełnie nie pasuje do muzyki!!!

Mogę powiedzieć, że mnie ta okładka jakoś zmyliła - całe lata myślałem, że to w muzyce coś nie gra, a teraz okazuje się, że dysonans w odbiorze miał źródło w szacie graficznej.

MUZYKA JEST BEZ ZARZUTU! :D

No, może za wyjątkiem Fluff, ale z tym jakiś czas temu rozprawiłem się po swojemu :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 lutego 2018 10:55:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Obrazek

Od kilku lat powtarzam, że najlepiej brzmiącą płytą ever jest jedynka Black Sabbath. Stało się tak po pamiętnej wizycie u Ryszarda Bukczyńskiego, który zaprezentował mi pierwsze winylowe wydanie tejże (niemieckie). No i przyszła zmiana - tu nie ma żadnych dodatkowych gitar czy harmonii wokalnych, a skoki dynamiki idą wyłącznie z ręki (każdej). Drewno, brud, prąd nierówności, ćmiki, ćpanie i smog w mózgu, jeszcze ewidentnie z roku 1969 mimo, że nagrań dokonano w kwietniu 1970. Oficjalnie część tego materiału została dołączona do składanki The Ozzman Cometh i nie obraziłbym się gdyby ktoś to kiedyś połączył z nagraniami z Beat Clubu i po prostu wydał.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 lutego 2018 02:16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Będzie trochę naokoło. Otóż słuchając sobie wspólnego występu Roba Halforda i Baby Metal pomyślałem, że w sumie to ciekawe, że bardzo lubiąc w swoim czasie płytę "Painkiller" Judas Priest nigdy nie sięgnąłem po nic, co nagrali wcześniej i później, może poza jakimś pojedynczym kompletnie nie zapamiętanym odsłuchem jednej starszej kasety. Ba, nawet "Breaking the low" w całości i w oryginale słyszałem pierwszy raz na dniach, choć przecież nawet się to, jako klasyczny motyw, pojawia jako przerywnik na naszych próbach. A potem druga myśl - dokładnie tak samo miałem też z Black Sabbath i płytą "Dehumanizer", o czym zresztą wspominałem na samym początku tego wątku. Ok, tu znałem jakieś pojedyncze klasyki, czasem niekoniecznie w oryginale ("War pigs", "Paranoid" - wiadomo, czyje wersje), ale tylko "Dehumanizera" słuchałem, w czasach jego premiery, dużo. "Croses purposes" rzutem na taśmę chciałem usłyszeć, ale już nie zażarło, wtedy zresztą byłem już o wiele mniej otwarty na metal. A piszę o tym dlatego, że sobie właśnie, chyba pierwszy raz od 25 lat posłuchałem dziś "Dehumanizer" i jestem zaskoczony, jak bardzo, bardziej niż wtedy, mi ta płyta podeszła. Nie zapamiętałem z niej niby wiele, poza "Computer god" i "TV Crimes", a tu się dużo dzieje, czadu więcej, szybciej, niż myślałem, czasem, jak w "TV Crimes" właśnie, nawet powiedziałbym punkowo, a "Master of insanity" jakoś niebezpiecznie podobne do "Chains of misery" Iron Maiden, ale przez to też wpada w ucho. Jeszcze sobie tej płyty posłucham, bo to sporo gwiazdek. I tu pytanie - jakaś inna płyta ma szansę mi się spodobać? Zastrzeżenie: ja nie lubię brzmień gitar sprzed końca lat 70-tych.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 lutego 2018 17:28:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Ciężko mi odpowiedzieć, bo Dehumanizer uważam za płytę - pod kilkoma względami - niepodobną do wszystkiego co Sabbath zrobił i wcześniej i później, dlatego najprościej mi polecić Ci album z 2009 roku, nagrany już pod szyldem Heaven & Hell. Skład ten sam i materiał często porównywany do Dehumanizer, choć ja słyszę to zupełnie inaczej.

Może też, jeśli taka wersja live numeru z Dehumanizer jest dla Ciebie OK:

https://www.youtube.com/watch?v=JWSLMS_rt5M#t25m00s

warto wówczas przesłuchać cały koncert? Brzmienie, trzymane konsekwentnie, niezależnie od tego czy utwory są z roku 80 czy 2006.

Z tego co piszesz widzę jakieś tam szanse, że mógłby Ci podejść np. Headless Cross czy TYR, ale czuję się trochę jak dziecko we mgle, bo sam lubię zupełnie inne rzeczy w ich dyskografii. Słaba to pewnie pomoc, ale innej nie mam.

Jeśli te wszystkie rzeczy nie podejdą jest sporo materiałów z tamtej sesji, jeszcze z Powellem na perkusji: https://www.youtube.com/watch?v=WxlGPd3qPVI&t=2s

Ale jakość już zdecydowanie bootlegowa.

Dodam może na koniec, że Dehumanizer lubię w połowie, czyli dokładnie pierwsze 4 kawałki + I, ale za to każdy z nich bardzo :).

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 lutego 2018 22:33:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Dzięki, coś tam sobie znajdę. Na razie słucham tego koncertu, ale przyznam, że jednym uchem :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 lutego 2018 23:30:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
:)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 01 marca 2018 12:57:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Posłuchałem sobie płyty "Tyr". Nie jest podobna, ale cieszę się, że jej posłuchałem, bo to jest właśnie jedna z wielu, choć akurat wcześniej tej nie znałem, odpowiedzi na pytanie, czemu tak się moje muzyczne poszukiwania rozwinęły, że wbrew metalowym początkom nie zostałem metalem :) ale będą kolejne szanse dla tego zespołu :D

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 lipca 2018 18:30:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Gdyby nie wpływ jazzu, bębnienie w Black Sabbath brzmiałoby zupełnie inaczej. Jazzowe i rockowe klimaty były dla mnie dokładnie tym, czego potrzebowały nasze kawałki. Tony Iommi również miał wpływy jazzowe. Graliśmy swing. Fairies Wear Boots to trochę taki blusowy swing. Black Sabbath nie ma w zasadzie określonego time’u. Wracaliśmy po prostu do momentu, gdzie Tony kładł główne dźwięki piosenki, a ja wpuszczałem w to miejsce trochę swoich talerzy. Mierzyliśmy to wszystko za pomocą talerzy i gitary Tony’ego. Jeżeli będziesz chciał znaleźć tam gdzieś „raz”... to tylko się wkur*isz!


:aniolek:

Niby wiadomo, ale myślę, że miło przeczytać. Jest to też pewnie jakaś odpowiedź na to, dlaczego do 95% kapel na których się wychowałem już nie wracam, a Sabbath wciąż odkrywam i to z niesłabnącym zapałem.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 stycznia 2023 13:02:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Coś Wam powiem: "Born Again" jest spoko :) .

Poza czasami podstawówki, kiedy ekscytowało mnie, że to Sabbath + Gillan (ale nie miałem dostępu do muzyki), jakoś w ogóle nie interesowałem się tym albumem. Nie kupiłem, nie pożyczyłem. Możliwe, że kiedyś włączyłem, kiedy zaczęła się muzyka z internetu, ale tam Gillan zawywa na dzień dobry - jakaś 19 sekunda płyty - więc na tym słuchanie mogło się skończyć, bo przez lata miałem dużą niechęć do takiego wycia. Teraz też mam, ale mniejszą. Więc włączyłem "Born Again" ze streamingu i nie zatrzymywałem, mimo że realizacja wydała mi się nieszczególna. Ale jest coś gęstego w tej muzyce, a przecięcie na linii Gillan/Sabbath może i czasem śmieszy, ale częściej intryguje i w sumie przynosi ciekawe efekty. I nie wiem jak Wam - a chciałbym się dowiedzieć - ale mi się spodobało.

Potem wróciłem jeszcze do albumu ze dwa razy, a dziś zamówiłem cd :mrgreen: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group