Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:39:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 sierpnia 2006 17:47:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
ładnie to Crazy poujmowałeś a co do śpiewania Zacka w jednym kawałku na renegades ... mianowicie beautifull world czy jakos tak wydobywa z siebie melodię przy skromnym akompaniamencie gitary ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 sierpnia 2006 11:18:28 

Rejestracja:
ndz, 14 maja 2006 16:15:53
Posty: 253
Rage Against The Machine- Live & Rare (1996) *****
i kawałek Fuck the Police.. nie wiem, ale raczej na pozostayłych płytach się nie ukazał. Zresztą to chyba nie ich utwór..
jakieś dziwne i odjechane "zapata's blood" i równie mocno "Hadda Be Playing On The Jukebox". i ogólnie rzecz biorąc dobra płytka..

a ulubiony kawałek to "Bullet in The Head".. swoją drogą
kozacki wątek stiw;D

_________________
o_O


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 sierpnia 2006 19:56:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
z cgm.pl ;]
Cytat:
Przypomnijmy, że album "Revelations" będzie następcą wydanej w 2005 roku płyty "Out of Exile", która zadebiutowała na 1. miejscu Billboardu i z której pochodził przebojowy singiel „Doesn’t Remind Me”.

W niedawnym wywiadzie dla Rolling Stone’a, gitarzysta Tom Morello określił brzmienie nowego albumu jako “Led Zeppelin spotykają Earth, Wind and Fire”, dodając że będzie to płyta ‘hardrockowa o funkowych korzeniach’. Wśród najlepszych utworów na krążku znajdziemy m.in. pierwszy singiel “Original Fire” i "Wide Awake", opowiadający o katastrofalnych skutkach huraganu Katrina. Morello: "To chyba dotychczas najbardziej politycznie zaangażowany utwór z repertuaru Audioslave”.

Nominowany do nagrody Grammy kwartet (wokalista Chris Cornell, gitarzysta Tom Morello, basista Tim Commerford i perkusista Brad Wilk) nagrywali "Revelations" w Henson Studios w Los Angeles pod okiem znanego producenta Brendana O’Briena. O’Brien, mający na koncie współpracę min. z Pearl Jam czy Brucem Spingsteenem, miał swój udział także w produkcji poprzednich płyty Audioslave oraz CD i DVD "Live in Cuba". Jego współpraca z zespołem trwa jednak znacznie dłużej: wyprodukował takie albumy Rage Against The Machine jak "Evil Empire" (1996), "The Battle of Los Angeles" (1999) i "Renegades" (2000), zmiksował również płytę Soundgarden "Superunknown" (1994).

Poniżej tracklista płyty:
“Revelations”
”One And The Same”
”Sound of a Gun”
”Until We Fall”
”Original Fire”
”Broken City”
”Somedays”
”Shape of Things To Come”
”Jewel of the Summertime”
”Wide Awake”
”Nothing Left To Say But Goodbye”
”Moth”


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 sierpnia 2006 12:18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 18:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
Crazy pisze:
płyta pierwsza, Rage Against the Machine jest to ewidentne * * * * * (choć nie sześć)


Tak, żeby było jasne... Ja oceniam w skali 1-5, więc u mnie 5 to jest maksimum... Gdybym stawiał 6-te gwiazdki, to pierwsza płyta RATM z pewnością dostałaby 6...

Crazy pisze:
Wokal Zacka - coś niesamowitego. Trudno powiedzieć, czy gość umie śpiewać, bo to co robi nie jest tak naprawdę śpiewem, jest totalną ekstazą z maksimum energii i zaangażowania.


yyyyyyyy.... Nie wiem, słyszałeś może kiedyś określenie "rap"? :wink:

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 sierpnia 2006 17:28:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Jestem po kilku przedpremierowych przesłuchaniach "Revelations".

Określenie “Led Zeppelin spotykają Earth, Wind and Fire” jest jak najbardziej trafne, ze wskazaniem oczywiście na Zespół Wszechczasów.
Ach te riffy. Tom Morello to dziecko Jimmiego Page'a i Jimiego Hendrixa.
No i solówki wciąż zaskakują .
RATM też gdzieś wciąż pobrzmiewa.
Chris Cornell znów zdziera gardło jak należy.
Bas i perkusja robią swoje.
Na razie jestem mile rozczarowany, po poprzedniej zbyt łagodnej, jak na potencjał czadu drzemiący w zespole, płycie.

Subiektywnie polecam.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 sierpnia 2006 19:15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
pablak pisze:
Tom Morello to dziecko Jimmiego Page'a i Jimiego Hendrixa.

:lol:

:piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 września 2006 22:57:05 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
wlasnie slucham nowego kawalka ratm!!! :shock:

:lol: :lol: :lol:

jego tytul to wojna i spiewa w nim goscinnie maleo. :wink:
nie kojazy sie wam ten kawalek z ratm? okrzyki przypominaja troche zacka, gitara tez zawodzi pod morello, szczegolnie w momencie gdy darek krzyczy wojna!

a juz calkiem w temacie:

przede wszystkim zaluje, ze powstal jeden temat na obie kapele, bo to jednak inne bajki sa. no ale coz.

o ratm wpierw: dobrze znam pierwsza plyte i uwazam, ze jest niesamowicie nosna przede wszystkim. bardzo ja lubie, swietna muza, na dodatek namieszala sporo w onym czasie i gdyby nie seattle, kto wie, czy nie dzielilibysmy dzis muzyki na te sprzed i po ratm zamiast nevermind. a moze to niewygodna tresc sprawila, latwiej wszak puscic w mtv smells like..., czy jeremy niz killing in the name z mnostwem fakow na dodatek.
mamy tu goscinny udzial pana toola, czyli jm keenana i tez slychac, ze kolejna kapelka niebanalna bedzie. nie zmienia on jednak charakteru utworu know your enemy, podobnego zreszta do calej reszty. zadziornosc, bezczelnosc wrecz, ale dumna, taka rewolucyjna, zrozumie kazdy, nawet polgluchy, chocby nie znal slowa po angielsku. ze wszystko ubrane w nowa i atrakcyjna forme, tylko sie cieszyc.

mam wrazenie, ze gdyby wtedy chcieli nagrac podwojny lub nawet potrojny album, to wypelnili by go po brzegi tak samo genialnymi kawalkami i nie byloby wrazenia powtarzalnosci, ani znurzenia. nioslo ich wtedy. niestety, przerwa po debiucie (wydana wczesniej demowka zawiera wszak prawie te same utwory) sie nie przysluzyla i potem juz nic nie bylo takie, ze sie karabin chcialo brac. nie opisze tu reszty plyt, bo znam za slabo lub wcale (te „posmiertne” i koncertowke). jak poznam to opisze.


teraz audioslave: ich debiut znam slabo, a to z tego powodu, ze mam kilka ich singli, w ktorych nawet b-side'y sa rewelacyjne, ale kiedy puscilem sobie album, niemile sie zdziwilem, ze jest tak nierowno, ze obok diamentow sa zapychacze. przynajmniej tak to odebralem. sluchalem pare razy, niestety nigdy z uwaga. jakos tak na bazie tamtego doswiadczenia nie mam ochoty wracac.
druga plyte slyszalem raz, i pomny doswiadczen z poprzednia, nie nastawilem sie na rewelacje, wiec bylo ok, ale... nie wrocilem, moze dlatego, ze nie mam jak, heh.
nowej plyty tez nie znam.
to wrocmy do singli.
cochise to niezly ogien. dlugo katowalem nim moje owczesne wspollokatorki. czuje sie tu oddech morello, ze sie w koncu doczekal. wogole w tych pierwszych utowrach czuc jak dobrze sie znow czuje grajac te swoje charakterystyczne riffy. na stronie b jest gasoline w ktorym jest wszystko to samo oprocz przebojowosci i zaangazowania cornella.
like a stone dla mnie jest za-dobrym utworem. na listach chyba byl najwyzej i mozliwe ze zawazyl na stylistyce. bardzo ladna melodia, swietna solowka i wpadajacy nawet discomulom riff. moze gdyby nie to out of exile bylaby bardziej rageowa niz cornellowa. no coz, nie zmienia to, ze mimo wszystko utwor lubie i czasem nuce pod nosem, nie wiem skad sie przyplatuje.
mam jeszcze show me how to live i czuje w nim takie urocze zagubienie muzyczne. nie wiem jak to mozliwe przy tej energii i na ile to zamierzone, ale tak jest jakos. okladka tez jest tu ciekawa.
na stronie b mamy kilka kawalkow z koncertu dla bbc i znow czuje sie taki luz i zabawe z muzyka (yo people! we have a special trick for you tonight - kilka sekund dziwnych dzwiekow na gitarze - hey, we have anotherone very special trick for you tonight - znow) - zartuja sobie.
generalnie duzo w tych ok 10 singlowych kawalkach ognia, takiej radosci grania jak z ten pearl jamu.
jak ktos bedzie mogl kupic - polecam.

dobra, tyle, bo nie zamierzalem az takiego posta pisac.


ps. tu mozna sciagnac pare ciekawych .mp3 ratm.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 września 2006 08:46:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...no ale oni chyba chcom zaprowadzać komunizm....pożyteczni idioci ?? (jak mawiał Lenin)

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 września 2006 13:52:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
elrond pisze:
...no ale oni chyba chcom zaprowadzać komunizm

ratm, audioslave, czy oba?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 września 2006 15:33:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
pablak pisze:
elrond napisał:
...no ale oni chyba chcom zaprowadzać komunizm

ratm, audioslave, czy oba?


żaden z zespołów a jedynie (albo przede wszystkim) niektórzy (mam nadzieję, że nie wszyscy) ich członkowie.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 września 2006 15:56:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Kazik w nowym TR
"Przeżyłem krótkotrwały zachwyt RAGE AGAINST THE MACHINE, skutecznie jednak studzony przez brednie które wyśpiewywali

ja tam mam to w dupie, podoba mi się muza.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 września 2006 16:40:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 listopada 2004 16:21:11
Posty: 358
Skąd: nie jestem stąd
Ale kiedy np kolega (bardziej zorientowany w polityce, która, niestety, póki co mnie je... eee... to znaczy, nie obchodzi :cry: ) tłumaczył mi kiedyś, o co w ogóle RATMowi chodzi, to mówił coś o tym, że ten cały Cze gewara i cała komuna u nich to taki przykład, że niby chcą jakąś fuzję z normalną demokracją albo coś takiego...

(można to potraktowaćjako off, jako że nie chcę służyć jako osoba rozprzestrzenia plotki typu "a taki jeden mówił, że kolega jego kolegi kiedyś powiedział takiemu jednemu, że podobno jego znajomy gdzieś usłyszał...")

_________________
dobro jest dobre, pięść rozwali świat


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 września 2006 19:07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Rzuff pisze:
że ten cały Cze gewara

hehe Tom Morello zwykł mawiać że to piąty członek zespołu... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 września 2006 20:50:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
stiw pisze:
ja tam mam to w dupie, podoba mi się muza
....naprawdę..? wszystko Ci jedno czy ktoś śpiewa np: zabić żyda.....byleby fajna muza była?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 września 2006 21:25:53 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
może o farbowańców chodziło co to chcieli nas wymordować?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group