Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:31:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 26 października 2017 18:43:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Miki pisze:
Cieszę się, że było aż tak dobrze (przepraszam za eufemizm nie odpowiadający zapewne wrażeniom, które da się opisać soczystym słowem). Mam jednak problem z coverbandami. Poniekąd nawet najwięksi zaczynali od cudzych tematów (niekoniecznie wskazując źródło ), ale na tym wszak nie skończyli. A tu (zresztą to tylko przykład) mamy kapelę, która być może do perfekcji opanowała materiał z wiekopomnej płyty. Rozumiem sentyment, ale jednak coś mi tu nie gra.


Hmmm... też się tego obawiałem, ale było SUPER! Zespół który kowerował Soundgarden był bardzo fajny, a że Soundgarden znam słabo (właściwie tylko Superunknown), to prawdę mówiąc nie robiło mi różnicy, czy to kower, czy oryginał - z sprnknwn zagrali tylko Spoonman i BHS, a reszty nie znałem - przez godzinę świetnie się bawiłem, bo poziom wykonawczy był bardzo wysoki, a wokalista - choć nie dorównywał Cornellowi - do dawał sobie dobrze radę.

RATM było zaś istotnie kowerbendem, ale co naprawdę mi się podobało nie odgrywano oryginałów nuta po nucie, tylko z olbrzymią furią i - jak to mówi współczesna młodzież i nie tylko - na pełnej kurwie wykonano koncertowe wersje z mnóstwem własnej inwencji. Wokalista - poteżny i bardzo gruby misiek miał warun wokalny i dykcję wywołujące opad szczeny, a instrumentaliści dali prawdziwego ognia. Gitarzysta (o nazwisku Lennon ;) ) był fenomenalny - dawno nie widziałem czegoś takiego, bo brzmiał jak Morello skrzyżowany z Hendrixem, a zgubiwszy w amoku ruchu scenicznego slajda zastępował go regularnie szklanką od whisky. Bardzo wysoki i bosy basista zachowywał się jak Krist N. w najlepszych czasach, a perkusja była (choć brzmi to dziwnie) swingującym walcem. Zagrano cały materiał z RATM, a oprócz tego 8 utworów z pozostałych płyt. W połowie koncertu wokalista pokusił się o polityczny manifest czym rozgrzał tutejszą publikę do czerwonosci (nomen omen, hehe). What's better place than here, what's better time than now?!

Pogo było ekstremalne, ze stejdżdajwingiem i ratowaniem przewróconych przed stratowaniem. Najfajniejsze było to, że wszyscy znali wszystkie teksty na pamięć, a śpiewała je nawet ochrona - słowo w słowo zgodnie z oryginałem.

ABSOLUTNY CZAD!!!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 lutego 2020 18:47:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
25 X 2017 kowerbend Rejdżów, zaś 10 września 2020 nareszcie Rage Against the Machine na żywo!! Rany, ale jestem szczęśliwy!!! Nawet fakt, że to w Kraku nie może ostudzić moich emocji :)

Bilety już kupione, kuuuuuuurewsko drogie (szok!), ale takiej okazji zmarnować nie wolno!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 lutego 2020 08:22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Rozumiem, że koszulkę z Czegewarą już prasujesz

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 lutego 2020 09:20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Można byłoby towarzyszom sprezentować tłumaczenie "Kondotierów" :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 lutego 2020 10:29:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Tyler Durden pisze:
Bilety już kupione, kuuuuuuurewsko drogie (szok!), ale takiej okazji zmarnować nie wolno!

A ja odpuściłem.... 440 +15 to jest przegięcie... tanie trybuny pod sufitem za 330 ale ja na trybuny się nie nadaję...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 lutego 2020 17:59:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
wokr pisze:
Rozumiem, że koszulkę z Czegewarą już prasujesz


Nie posiadam niestety, ale założę chyba "Free Newfoundland!"

Miki pisze:
Można byłoby towarzyszom sprezentować tłumaczenie "Kondotierów"


O, to prawda! Może do września przetłumaczę :)

KoT pisze:
A ja odpuściłem.... 440 +15 to jest przegięcie...


Jest to kurewsko drogo, drożej niż za King Crimson w Romie na jednym z najlepszych miejsc jakie można sobie było wyobrazić.... Niestety prawda jest taka, że RATM live było zawsze moim ogromnym koncertowym marzeniem, jednym z absolutnie największych i nie sądziłem, w najśmielszych snach nawet, że może się ziścić.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 lutego 2020 14:32:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Mam i ja. Byłem na Rejdżach w czerwcu 1994 i, jak dobrze pójdzie, będę we wrześniu 2020. Przy czym ja wybrałem wysokie trybuny. Głównie z tego powodu, że nie wyobrażałem sobie, żeby iść na ten koncert bez Sylwii (która też widziała ich na pamiętnym koncercie na Torwarze), a wysupłanie 900 PLN na dwa bilety na płytę, prawie z dnia na dzień, to jednak było za duże wyzwanie.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 16 lutego 2020 20:29:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Obrazek
https://9gag.com/gag/aKdN1vQ
Hehe

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 lutego 2024 11:27:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Doskonały maszap:

phpBB [video]

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group