Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:48:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Paweł Kukiz
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 09:24:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Lider zespołu Piersi zaczął rapować. Efekty możemy zobaczyć w teledysku "Nie gniewaj się Janek"

Wideoklip pochodzący z albumu "Piracka płyta" Paweł Kukiz zadedykował liderowi Lady Pank, z którym przed rokiem nagrał płytę. W utworze "Nie gniewaj się Janek" rapuje do hiphopowych bitów opartych na samplu z piosenki "Bo tutaj jest, jak jest" pochodzącej właśnie z ich wspólnego projektu "Borysewicz - Kukiz".

Frontman Piersi nie przebiera w słowach i śpiewa, zwracając się do Borysewicza: "Bo tutaj jest, jak jest, po prostu, Janek, i ty dobrze o tym wiesz./ Nie gniewaj się, Janek, chociaż jesteś ziomalem, miasto Breslau, nasza młodość, ja to wszystko walę./ Nastały nowe czasy, czasy blanta i dilerki, kto chodów nie posiada, ten jest k... cienki. (...) Przechodzę na raperkę i nowe prądy tworzę, bo tutaj jest, jak jest, każdy orze, jak może./ I nie gniewaj się, Janek, że ci tę muzę j..., ale ja sam bym nie potrafił tak napisać, tak fajnie jak Ty, kurde".

Jak się jednak okazało, między Pawłem K. i Janem Bo. wcale nie doszło do kłótni. - Tą piosenką chciałem po prostu zwrócić uwagę na typowe dla hiphopowych twórców zagrania - wykorzystywanie fragmentów cudzego utworu bez pozwolenia - mówi Kukiz. - Janek się na mnie nie gniewa. Nagraliśmy razem płytę i zagraliśmy koncerty, a pieniędzmi podzieliliśmy się po połowie - dodaje.

Autorami raperskiego teledysku są Maciej Szupica i Grzegorz Nowiński, zwycięzcy tegorocznego Yachfilm Festiwalu w kategorii "Najbardziej nowatorski wideoklip".


--------------------------

Co o tym myslicie?

Dla mnie Kukiz zrobil juz z siebie definitywnego palanta i grafomana. Piosenka, tekst, teledysk, jego plyta z Janem Bo. to jedna wielka żenada. A na forum slyzalem pozytywny opinie o jego plycie...

I jaki jest wasz stosunek do /jak dla mnie glupkowatego/ argumentu a propos sampli?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 10:07:22 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 11:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
Zgadzam sięw 100%. Ostateczna żenadka.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 10:40:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Niestety - Kukiz spada, ale nowa płyta pono.ć nie jest najgorsza, np. Wirus SLD jest ciekawym utworem. Nie popieram, ale np. płytka z Jankiem to oczywiście żenada. Cóż - tak czuł tak napisał i wyśpiewał+ = chyba się starzeje ten KUKIZ :cry:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: słomka w oku?
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 11:04:45 

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 11:02:17
Posty: 3
Cóż może i żenada nie słucham nie lubie niepodoba mi sie ale po co go oceniać, może potrzebował kasy a sam dobrze wie że zrobił kaszankę i to sklepową. :idea:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 11:06:07 

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 11:02:17
Posty: 3
A swoja drogą zdaje sie że kiedyś Litza mówił że do Tymka zaprosił Kukiza chyba po pierwszej płycie. Ciekawe czy Kukiz nie żałuje że nie skorzystał?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 12:52:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Ja w kwesti formalnej. Kukizowi nie chodziło tu tak bardzo o Borysewicza jak o hip-polo-hopowców pokroju Jeden Osiem L (czy jak to sie tam nazywa ?), którzy bezczelnie spiratowali fragment utworu grupy Live i nic z tego nie wynikło. W geście protestu przeciwko takim akcjom, Kukiz 'spiratował' własne (z Janem Bo. właściwie) nagranie. Tyle przynajmniej wyczytałem jakis czas temu w jakims wywiadzie. A w tekście odnośniki sa do jednego i drugiego.
Co do Kukiza w ogóle to zjada on już swój ogon od lat wielu i nigdy juz chyba niestety nie zrobi na mnie takiego wrażenia jak przy pierwszych dwóch płytach Piersi, śpiewając Leżę, czy Rodzinę .. tudzież wystepując na Jarocinie (93?) w przebraniu Batmana i gumiakach. Ale samej płyty z Borysewiczem bym raczej bronił. Wolę słyszeć w radiu taki 'elegancki pop' niż rzeczonych pseudo hip-hopowców.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 12:54:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
marecki pisze:
Ale samej płyty z Borysewiczem bym raczej bronił. Wolę słyszeć w radiu taki 'elegancki pop' niż rzeczonych pseudo hip-hopowców.


:piwo:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 12:55:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Cieszy mnie to ze macie podobne zdanie, myslalem ze jestem jakims odludkiem...
pozdrowka!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 14:49:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
chyba ktoś nie załapał żartu w tym kawałku... No ale cóż, jakoś mnie to przestaje dziwić. Dla mnie i ten numer i cala płyta są git, Kukiz mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Fajny pomysł na temat. Biegnę zakładać temat o nowym kawałku Groove Coveridge

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 15:32:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
elegancki pop???? :( :shock:
wiesz, nawet porzy najgorszym hiphopie mozna po pijaku potanczyc, pozartowac :-), a taki kukiz & bo. to tylko sobie w łeb strzelic.
elegancki pop to jest ania dąbrowska czy morcheeba.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 15:48:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Boskey pisze:
elegancki pop to jest ania dąbrowska

:shock:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 15:57:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
http://mp3.wp.pl/p/strefa/sciagnij/73571.mp3
jesli booooooooooooooooo tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuutaj jest jaaaaaaaaak jest pooooooo prooooooooooooostuuuuuuuuuu i tyyyyyyyyyyyyyyyy dobrzeeeeee o tym wiessssssz (coz za odkrywczy i gleboki tekst..) podoba Ci się bardziej niz utwór zamieszczony powyzej..to zwątpie w ludzkosc i poczucie elegancji hahah :D


a propos Virusa Sld - to ja tak samo wstydze sie ostatnich dokonań Kukiza czy z Piersiami (jak to brzmi) czy z Jankiem Bo.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 16:42:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
przepraszam, ale jestem zmuszony Twą wiarę w ludzkość i poczucie elegancji poddać cieżkiej próbię. Nieakceptowane jest dla mnie co robi ta kobieta, pierwszy kawałek rokował jakieś nadzieję, potem coraz gorzej, ten numer jest taki jak tysiąc innych, podczas gdy Kukiz jak dla mnie idealnie sparafrazowal sposob myślenia typowego nowego hip hopowca. Zaś Wirus dokładnie odzwuierciedla moje emocje podczas słuchania chociażby komisji śledczej czy co drugich wiadomości.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 17:38:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Słuchałem, nic specjalnego. A B&K nie jest od tego gorsze na pewno. Sorrki jeżeli kogolwiek zawiodlem.
Co do Virusa - bardzo zwulgaryzowane ale prawdziwe. ta formacja jest dla mnie od poczatku nieporozumieniem i porażką zmian po '89.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 grudnia 2004 17:43:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
jak słyszę bo tutaj jest jak jest, to przypomina mi się pewna piosenka Patyczaka "...i ty dobrze o tym wiesz!"

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group