Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 11:36:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 kwietnia 2010 22:06:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
monika pisze:
frekwencja na poziomie Kaczmarskiego czy Moody Blues - w przypadku Grechuty mnie zdziwiła; myślałam, że jest popularniejszy

ja też, bardzo dziwne...

I wyniki dla mnie osobiście zaskakujące. Właściwie nie widziałem faworyta, mogło wygrać to, co wygrało, choć bardziej spodziewałbym się albo Korowodu, albo jakiegoś klasyka z pierwszej płyty. A najbardziej zaskakująca ta Pewność :shock: Jak widać pomyliłem się, oceniając, że najpopularniejsze z Drogi... będzie Gdziekolwiek - najwyraźniej czytałem dziurawo te listy.

A już największym zaskoczeniem niska pozycja Motorka. Z racji Archaniołów spodziewałem się szczerze mówiąc, że Motorek może nawet wygrać!


Wracając do Pewności, jakoś nie doceniam tych
monika pisze:
paradoksów, nagłych zmian znaczeń, otwierających nowe perspektywy interpretacji

Witek napisałeś, że może bardziej zwracam uwagę na formę tekstu (która mnie nieco irytuje), niż na treść - ale właśnie dla mnie ten tekst jest jakoś beztreściowy :( Mam wrażenie, że mógłbym napisać taki tekst na piosenkę dwudziestominutową w czasie krótszym od dwudziestu minut, i dla mnie nie byłoby różnicy w jakości ;-) No ale dla Was na pewno by była, więc się powstrzymam ;-)
W każdym razie dla mnie to chyba najmniej ulubiona pozycja z ulubionej płyty.
Powiedzmy:

Wędrówka i Gdziekolwiek po *****

Krajobraz **** 1/2 albo więcej
Jeszcze pożyjemy **** 1/2
Gdzieś w nas **** 1/2
Droga za widnokres **** 1/2

Wołanie o pomoc *** 1/2 (zaczyna się rewelacyjnie, ale za długo się ciągnie bez potrzeby)
Pewność *** 1/2

Cała płyta oczywiście *****, bo jeżeli trzy czwarte utworów na co najmniej 4 i pół, to znaczy, że podczas słuchania płyta niemal cały czas wzbudza zachwyt, do tego pięciogwiazdkowy początek Wołania o pomoc i również bardzo świetny początek Pewności = jedna z najlepszych polskich płyt ever.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 kwietnia 2010 22:30:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
I wyniki dla mnie osobiście zaskakujące

Im mniej głosujących, tym bardziej prawdopodobna zaskakującość. Np. prawie połowa głosów na "Pewność" to zestawienie moje i Inverness. Gdyby nie te głosy, mogłoby nie być jej nawet w dziesiątce. A co do "Korowodu", to - jak już pisałam - wymieniła go mniej niż połowa głosujących; "Dni..." wygrały popularnością. Ja na "Dni..." nie głosowałam w ogóle, więc wolałabym jakiś inny nr 1 (są ok, ale się już dawno przesłuchały i emocje letnie wzbudzają*). No i zdziwiła mnie b. mała popularność "Chruśniaka", który wydaje mi się wręcz archetypem grechutowości.

*Podobnie mam z kilkoma innymi tytułami. Myślałam, że dotyczy to też "Wiosny". Włączyłam to, po kilku (a może i kilkunastu) latach niesłuchania, i powaliła mnie świeżość i trafność tych czterech pór, i wysoko do 10 Wiosna trafiła.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 kwietnia 2010 08:00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
"Dni..." wygrały na zasadzie "Oscar za całokształt" ;-)
Co do "Pewności" to lubię, choć pozycja podiumowa to dla mnie za wysoko... ale to jeszcze nic - wręcz nie lubię "Wędrówki", a znalazła tu swoich zwolenników!
"Chruśniak" jest wielce OK, ale to taka krótka forma że błysk! i już nie ma, może to obniżyło szanse...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 kwietnia 2010 19:10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
monika pisze:
1 DNI, KTÓRYCH NIE ZNAMY ..... 62
2 KOROWÓD ..... 55
3 PEWNOŚĆ ..... 42
Bardzo ciekawa pierwsza trójka top tenowa, chyba najlepsza ze wszystkich dotąd... Szkoda tylko, że zagłosowano jedynie na 44 utwory tego artysty...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 kwietnia 2010 19:36:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
mathew pisze:
chyba najlepsza ze wszystkich dotąd...

nie rozumiem tego zdania

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 kwietnia 2010 20:04:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Chodziło o topy moniki... Nie lubię specjalnie utworów oklepanych (takich do znudzenia wydawanych na składankach, kiedyś grywanych w radiu itp), ale te trzy to mistrzostwo, i gratulacje dla forumowiczów za taki wybór, bo te utwory pomimo tylu lat, mają niesamowitą świeżość... Też zagłosowałem na Dni i tym bardziej cieszę się, że wygrały (tym bardziej to jest znamienite, że twórcami tego utworu był duet Pawluśkiewicz i Grechuta) ... Będę musiał przesłuchać Grechutę jeszcze raz, bo głosowałem z pamięci...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 kwietnia 2010 20:27:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
mathew pisze:
ale te trzy to mistrzostwo,

...dwa pierwsze na pewno ,co do trzeciego to bym sie spierał

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 kwietnia 2010 00:52:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
arasek pisze:
wręcz nie lubię "Wędrówki", a znalazła tu swoich zwolenników!

no i patrz - dwa numery jeden, do tego miejsce drugie i trzecie!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 kwietnia 2010 15:31:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
A ja też do "Wędrówki" żywię mieszane uczucia, z przewagą nielubienia. Nie ma tu błysku. Są momenty dobre: z zazdrości ptakom jest samolot, ale generalnie jest to jednostajne i nużące (nawet jeśli w ten sposób przejawia się zgodność formy z treścią), a momentów nanana to już zdecydowanie nie lubię. Gdzieś na dole listy wszystkich utworów Grechuty, jakie znam, byłby ten. (Co swoją drogą świadczy o tym, że trudno byłoby znaleźć u niego coś ewidentnie słabego)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2012 22:32:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
mathew gdzieś w marcu 2010 w toptenie moniki pisze:
1.Jak perła między wzgórzami (Kazimierz Dolny nad Wisłą)
2.Świecie nasz
3.Gdzieś w nas
4.Godzina miłowania
5.Żyj tą nadzieją
6.Solidarność
7.Miłość drogę zna
8.Dni, których nie znamy
9.Motorek
10.Tajemniczy uśmiech

oj strasznie nie podobało mi się to toptenowanie... Bardzo fajnie stoptenował Grechutę antiwitek :D ... dzisiaj dałbym inaczej:
1.Jak perła...
2.Świecie nasz
3.Niebieski młyn (T.Śliwiak) :wink:
4.Godzina miłowania
5.Żyj tą nadzieją
6.Muza pomyślności :)
7.Jeszcze pożyjemy
8.Dni, których nie znamy
9.Motorek
10.Pieśń wigilijna

no i zbrakło miejsca dla: Żył raz królewicz, Niecha mnie Zośka o wiersze nie prosi, Pewność (E.Lipskiej), Nie wiem o trawie (T.Nowaka), Kantata (J.Zycha), Korowód, Niech będzie imię Twoje błogosławione, Może usłyszysz wołanie (R.Krynickiego), A śmierci, która uczysz człowieka, Znajdziemy sobie, Nie szukaj niczego po kątach, Piosenka (J.Przybosia), Żyli długo i szczęśliwie i Kraków-Moje miasto...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 kwietnia 2015 20:09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
arasek pisze:
MAGIA OBŁOKÓW

Nie oceniam bo znam zbyt słabo. Nie spodobała mi się po przesłuchaniu kiedyś, taka trochę landrynkowa, jak utwór tytułowy... Ale muszę do niej wrócić i wtedy się wypowiem.


Aras, ośmiu lat Ci mało? :mruganie:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 kwietnia 2015 09:21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Ty... ty historyku!

W ciągu 72 godzin ukaże się mój mój wpis podsumowujący "Magię obłoków". :twisted:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 kwietnia 2015 09:40:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hehe :) . Odnalazłem Twój wpis, bo sam wczoraj słuchałem "Magii obłoków" - w dodatku po raz pierwszy! Nawet dwa razy. I znajduję ten materiał jako wart słuchania, choć niekoniecznie dorównujący najfajniejszym płytom Grechuty.

Najbardziej zaskoczył mnie wyraźny flirt z muzyką czarną, co słychać na przykład już w pierwszym numerze: bas, perkusja i te chóralne zaśpiewy (od razu przyszła mi do głowy piosenka Roberty Flack o Mojżeszu)(choć te chóry ogólnie trudno uznać za atut płyty). Te murzyńskie wątki są całkiem fajne, dobrze się tego słucha, z uśmiechem :) .

Podoba mi się też ta suitowość drugiej części płyty - dużo różnej muzyki, sporo wyciszeń. I nawet w kilku momentach taka aura, która przywiodła mi na myśl poszukiwania Letowa z Opizdieniewszymi :) . Natomiast najsłabsze dla mnie są utwory trzeci i czwarty, czyli "Świat w obłokach" i "A więc to nie tak".

Ciekawe jakie będą Twoje wrażenia :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 kwietnia 2015 17:40:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Znów nie zmieściłem się w czasie :P ale to był rozjazdowy tydzień...

Otóż wysłuchałem po latach... Od razu się zgodzę - materiał wart wysłuchania, ale jeszcze chętniej się zgodzę, że "niekoniecznie dorównujący najfajniejszym płytom Grechuty".
Otwierające płytę "W pochodzie dni i nocy" nawet mile mnie zaskoczył. Kto wie czy to nie najbardziej rockowy utwór Grechuty w ogóle! Czarne akcenty? Coś w tym jest... Ale chórów za dużo czasem. Z tym, że stopniowo robi się w tym utworze coraz bardziej monotonnie (a w ogóle jak wiesz ja ogólnie mam fochy na długie formy z improwizacjami). Jakoś nie dzieje się tak z innym utworem, który ładnie się obronił - "Godzina miłowania". Może dlatego, że te solówki na poszczególnych instrumentach są zagrane z takim ogniem (mimo że podkład opiera się na jednym akordzie przez 3 minuty...).
"A więc to nie tak" pamiętałem, bo to mi się zawsze podobało. Bardzo fajne jak dla mnie i znakomita hmmm... synchronizacja z wierszem Ewy Lipskiej (ta para Grechuta-Lipska jakoś zawsze się dobrze sprawdzała).
"Igła" nadal na wzruszenie ramion. "Na szarość naszych nocy" i "Świat w obłokach" zupełnie mnie nie przekonują. Szczególnie "Świat..." nadal brzmi jak utwór napisany jako hymn jakiejś podstawówki, wiesz ten klimat...
A utwory instrumentalne z suity... Hm - niezłe, ale bez błysku.
Ale cieszę się, że posłuchałem dzięki Tobie, bo na pewno będę sobie teraz co jakiś czas zapodawał "W pochodzie...", "Godzinę..." i "A więc to nie tak".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 kwietnia 2015 16:14:07 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 11:07:34
Posty: 329
Koncert z wawy z grupą wiem jest super.
Jest tm mój ulubiony kawałek godzina miłowania.
Polecam


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group