Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 21 maja 2024 23:12:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 368 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 maja 2009 20:33:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
May pisze:
Serio? Tzn. wiem,ze nie są nią zachwyceni, ale jakoś trudno mi uwierzyć,zeby się nie przyznawali?

Jak to się mniej więcej wyraził Kikut: woleliby o niej zapomnieć ;)

May pisze:
Niiii, to niezupełnie o krytykę chodzi. Tylko uważam,że twórcza krytyka powinna brać pod uwagę okoliczności powstawania;) Trudno np. wymagać od nagrywającego twórczośc Miecia Foga,żeby była lepsza jakośc dźwięku...albo domagać się przesteru na skrzypcach...albo innej aranżacji utworów ... inne czasy po prostu

Zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi. Co mają do rzeczy okoliczności, kiedy ten materiał jest po prostu nudny? I to nie chodzi o to, że ma inny charakter niż następne ich płyty.

Mnie po prostu razi, że w środowisku zespołów z przesłaniem (a ja to najbardziej widzę, w odniesieniu do czadowych kapel) krytyka muzyki jest praktycznie zabroniona. Wiem o czym mówię, bo stoczyłem wiele bojów ;)

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 maja 2009 21:24:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 15 października 2006 09:21:55
Posty: 651
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Cytat:
Mnie po prostu razi, że w środowisku zespołów z przesłaniem (a ja to najbardziej widzę, w odniesieniu do czadowych kapel) krytyka muzyki jest praktycznie zabroniona.
Nie zauważyłem niczego takiego, a May wcale nie zabrania Ci krytykować.

A "Wiatr..." jest po prostu beznadziejny 8)

_________________
wstanę jeszcze raz
raz jeszcze będę biec
tam gdzie czekasz Ty


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 maja 2009 21:44:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Cytat:
Nie zauważyłem niczego takiego

A byłeś kiedyś na forum KDMu?
veida pisze:
a May wcale nie zabrania Ci krytykować.

To była tak zwana uwaga ogólna, Panie Adwokacie :wink:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 maja 2009 22:19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 15 października 2006 09:21:55
Posty: 651
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
Cytat:
A byłeś kiedyś na forum KDMu?
Nigdy. Czyli że na forum KDMu z krytyką ciężko, rozumiem. Gdzieś jeszcze?

_________________
wstanę jeszcze raz
raz jeszcze będę biec
tam gdzie czekasz Ty


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 maja 2009 22:39:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
zanim przyjdzie czas na jakąś długą refleksję, to chciałbym nadmienić, że 11 lat tem pewnie też bym nagrał płytę (gdybym miał możliwości i umiejętności) o podobnych walorach artystycznych, na której znalazłoby się mnóstwo moich znajomych i pewnie nie zabrakło by utworów zbliżonych do koveru "Jezus zwyciężył"... mimo to z zaciekawieniem posłuchałem tej płyty zespołu usłyszanej na last.fm, bo to w jaki sposób zespół ewoluował pokazuje niesamowicie wielki rozwój i drogę jaką przeszedł przez te wszystkie lata, aby dojść do formy, którą prezentuje od płyty Berakha (w sumie zagranej już w zupełnie innym składzie niż ten w którym zespół występuje aktualnie). Nie mniej jednak również na wspomnianej przez przed-piszących płycie Berakha nie zabrakło nieco dziwnych eksperymentów, takiej jak reggae czy utwór ostatni, czyli Ps 150.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 maja 2009 11:24:00 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 12:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
o, i ja się podpisuję pod tym co napisał Smok w 100% !!! :)))

no to czekamy youzwo na Twoją opinię odnośnie Wiatru;))

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 maja 2009 12:27:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 marca 2008 18:38:05
Posty: 541
Smok pisze:
płycie Berakha nie zabrakło nieco dziwnych eksperymentów, takiej jak reggae


Rzeczywiście dosyć dziwny eksperyment,jednak szczerze przyznam iż przypadł mi on do gustu od pierwszego przesłuchania albumu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 maja 2009 11:17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
veida pisze:
Nigdy. Czyli że na forum KDMu z krytyką ciężko, rozumiem. Gdzieś jeszcze?

To był przykład, obrazujący jak to wygląda. Miałem okazję poznać to środowisko dość dobrze. Od fanów, po osoby z wydawnictw, pism, portali. Jeśli nie wierzysz mi na słowo, no to przykro mi.


Smok pisze:
chciałbym nadmienić, że 11 lat tem pewnie też bym nagrał płytę (gdybym miał możliwości i umiejętności) o podobnych walorach artystycznych, na której znalazłoby się mnóstwo moich znajomych i pewnie nie zabrakło by utworów zbliżonych do koveru "Jezus zwyciężył"...

W takim razie moja opinia jest taka, że dzięki Bogu, że tak się nie stało :) Ja pewnie postąpiłbym podobnie i też dziękuję Bogu, że tak się nie stało ;)
Ja tu nie mam zamiaru dyskredytować chłopaków (wtedy także i dziewcząt) z Pneumy, że nagrali coś takiego. Wyrażam opinię, że płyta jest strasznie marna i tyle. Całe szczęście, że się z tego otrząsneli, bo niektórym do tej pory nie przeszło ;)

Na recenzję bardziej szczegółową nadejdzie jeszcze czas, bo mam zamiar napisać o wszystkich płytach Pneumy za jednym zamachem.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 maja 2009 23:19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 07 lutego 2005 17:00:53
Posty: 500
Skąd: kraśnik
Oto kilka fotek z koncertu w Chełmie z 15.05.2009:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Wczoraj jest historią. Jutro jest tajemnicą. Dziś jest darem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 maja 2009 23:24:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 15 października 2006 09:21:55
Posty: 651
Skąd: Gdańsk / Bydgoszcz
HEAVY METAL!!! :)

_________________
wstanę jeszcze raz
raz jeszcze będę biec
tam gdzie czekasz Ty


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2009 01:24:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
Koncert w Chełmie bardzo udany, choć początkowo zapowiadało się bardzo trudno... ale wszystko po kolei...

Według moich informacji koncert miał rozpocząć się około 17:00 (właściwie oprócz Pneumy miały wystąpić jeszcze 2 zespoły), po krótkich zawirowaniach, związanych z odnalezieniem właściwego boiska na którym miał odbyć się koncert, około godziny 18:00 dotarliśmy na miejsce. Niestety - na boisku było pusto, kilka osób z ekipy technicznej, parę osób z młodzieży, ale za to pogoda bardzo ładna: piękne słońce, było ciepło, więc właściwie to można było się prawie opalać... Oczywiście scena i nagłośnienie były już rozstawione. Po pewnym czasie swój występ rozpoczął zespół Full Power Spirit, który wspomagany był wokalnie przez pewną blondynkę... jak tylko znowu przypomnę sobie jak ta Pani miała na imię, to spróbuję uzupełnić wpis... W każdym bądź razie zespół właściwie zagrał bardzo kameralny koncert, dla kilku osób zgromadzonych pod sceną (nie było entuzjazmu, chyba ani ze strony muzyków, ani publiki, bo jednak ciężko na pewno zagrać w takich warunkach)...

Później wystąpił zespół Porozumienie... przedstawiony jako zespół post - punkowy (w sumie się za bardzo nie znam na gatunkach muzycznych - ale bardzo spodobała mi się ta nazwa ;) ). Właściwie było to moje pierwsze zderzenie z tym zespołem. Jeden z gitarzystów ma nawet pokaźną kolumnę Orange. Cóż, zespół ma całkiem energetyczny potencjał, kilka melodii utkwiło mi nawet w głowie, choć niestety jakoś ciągle słyszalny był dla mnie wpływ 888 (no, w sumie dlaczego niestety? to świetna płyta przecież jest!). Kilka osób zaczęło się bawić przy muzyce tego zespołu, ale szybko jednak dali sobie spokój, bo i ciemno jeszcze nie było... Porozumienie to zespół, który lubi bardzo dużo mówić przed piosenkami... zrobiłem kilka fotek, które można obejrzeć pod tym adresem. A ta fotka nawet mi się w miarę podoba - zwłaszcza ze względu na pozę basisty!

Parę chwil po godzinie dwudziestej na scenę wyszedł ostatni zespół, który miał wystąpić tego dnia, na który czekałem już od dosyć dawna. Rok temu Pneuma również miała wystąpić w Chełmie, ale niestety wówczas koncert nie mógł się odbyć z przyczyn pogodowych. Właściwie ostatni koncert tego zespołu, na którym dane mi było być miał miejsce w lubelskim Klubie Tektura i był to zdaje się rok 2007, czyli już dosyć dawno. Powoli publika zaczynała się schodzić (nie była to zbyt duża liczba osób, ale myślę że podczas koncertu w pogo było około 20 - 25 osób) a pozostała publika słuchająca koncertu mogła liczyć do około 100 - maxymalnie 150 osób.
Zamiast charakterystycznego (dla koncertów promujących płytę Jeden) Intra, poleciał na początek motyw główny utwory Final Countdown zespołu Europe (wykonany w wersji metalowej przez cały zespół), a później poleciał utwór Ostatni dzień. Nie zabrakło Psalmu 95 (jedyny utwór z Berakhy), a reszta setlisty była głównie wypełniona kawałkami z Kokonu i oczywiście Jedynki... Z każdym utworem młyn w środkowej części boiska robi się coraz większy i bardziej agresywny. Na kilku utworach próbowałem znów poczuć się jak nastolatek, ale wychodzi ze mnie postępujące zdziadzienie i niestety odpuszczam, ale cały czas sobie dośpiewuję teksty utworów. Pneuma zagrała nowy kawałek, dosyć ciepło przyjęty przez publikę, mi również się spodobał. Gdzieś w połowie koncertu pojawił się MOFO! Zamieniliśmy tylko parę słów, bo jednak było trochę głośno. Ze sceny zabrzmiały znajome dźwięki Enter Sandman - i moje nogi znowu poczuły moc, aby trochę poszaleć - przynajmniej w okolicach pląsającej ochoczo chełmskiej młodzieży. Jak już wspomniałem - pogo powoli już nie dla mnie, ale dobrze, że są jeszcze młodzi, zdrowi i nie męczący się ludzie ;) Był czad, była energia, był hevi metal! Później zagrali jeszcze Seek'n'Destroy, zakończony końcówką Blues Beatdown - oczywiście z pamiecią o Olku... Zespół w doskonałej formie, nagłośnienie bardzo dobre, dawno nie słyszałem Pneumy nagłośnionej w taki sposób. Widać, że granie ciągle sprawia im dużo radości. Mihu okazał się prawdziwym zwierzęciem koncertowym, to prawdziwy wulkan energii i właściwy człowiek na właściwym miejscu. Kikut miał nową dziarę, no i dzień wcześniej okazało się, że jednak jest z metalu...
Na koncercie spotkałem także i rzadko (niestety) tu zaglądającego forumowicza - Szemę. To był bardzo dobry wieczór!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2009 16:26:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Smok pisze:
A ta fotka nawet mi się w miarę podoba - zwłaszcza ze względu na pozę basisty!

Ten basista, to Daniel z Oxa, bardzo zacna postać, słynąca z ciekawych póz koncertowych ;) Dla mnie jest jednym z bardzo niewielu plusów Porozumienia..

Ja bym sobie chętnie poszedł na Pneumę, ale niestety Warszawa nie ma szczęścia do ich koncertów...

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2009 16:44:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 07 lutego 2005 17:00:53
Posty: 500
Skąd: kraśnik
Smok pisze:
Po pewnym czasie swój występ rozpoczął zespół Full Power Spirit, który wspomagany był wokalnie przez pewną blondynkę... jak tylko znowu przypomnę sobie jak ta Pani miała na imię, to spróbuję uzupełnić wpis...


ta blondynka to od Rubika była a nazywa się Olga Szomańska-Radwan

_________________
Wczoraj jest historią. Jutro jest tajemnicą. Dziś jest darem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 maja 2009 15:42:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 stycznia 2005 17:45:42
Posty: 251
Skąd: Ursynów
Smok pisze:
lubelskim Klubie Tektura i był to zdaje się rok 2007

Pamiętam, że wybierałam się na ten koncert, ale działo się coś równolegle, co mnie bardziej ciekawiło. /Jak jest w Tekturze? Nigdy tam nie byłam, a chyba dzieje się dosyć dużo i ciekawie.../ Zaliczyłam aż dwa! :) koncerty Pneumy, jeden z pewnością, na KUL, dawno,dawno temu, na Kulturaliach jakoś 2005 albo 2006 roki to był bardzo dobry koncert, bardzo!! Drugi to w Chatce Żaka i to był chyba koncert z prześmiesznymi panami z Anastasis i lubelskim Aaronem i też był fajny.. Pneuma jest całkiem ciekawa i mimo, że niczego nowego nie znam (nawet jeśli ta "nowość" już pachnie naftaliną) to chętnie posłuchałabym ich koncertowo...

_________________
http://www.karpatywschodnie.pl/


Ostatnio zmieniony pn, 25 maja 2009 12:12:23 przez Elberet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 maja 2009 17:56:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Smok pisze:
którą prezentuje od płyty Berakha (w sumie zagranej już w zupełnie innym składzie niż ten w którym zespół występuje aktualnie


Pamiętam, że Pneuma przyjechała do TL jeszcze przed wydaniem Berakhy. Nie znałem Pneumy wtedy, słyszałem tylko że grają jakoś tak trochę ciężej w kilku utworach a tak to normalnie rzępolą jak jakiś zespolik czy schola - ale było zupełnie inaczej. Pneuma przyjechała i dała taki koncert, że buty z nóg nam pospadały. Patrzyliśmy tylko na siebie wszyscy zdziwieni :shock: W sumie to był koncert dla około 70 osób ale czułem się jakbym był na jakimś stadionie.

Pamiętam także jakiś czas potem pocztą przyszła do x. Dzikiego gorąca płytka Berakha, a że wyjeżdżaliśmy wtedy w do Lubaczowa i z powrotem po jakiś reflektor - nie zapomnę tamtego przejazdu - rzucił na kolana. Dwie starsze wiekiem autostopowiczki, które wzięliśmy po drodze od razu się pozapinały pasami jak Dziki przycisnął gaz do dechy a leciał wtedy utwór Emmanuel. To była jazda bez trzymanki prawie :wink:

Elberet pisze:
Smok napisał:
lubelskim Klubie Tektura i był to zdaje się rok 2007


Pamiętam tamten koncert też byłem.

Ale bardziej miło wspominam manewry po lubelskim, chyba wcześniejszym koncercie Anastasis i Pneumy. Pojechaliśmy do domu ówczesnego menago MakAarona zjedliśmy przepyszny bigos :wink: i wróciliśmy do Graffitti. Oj działo się. Najbardziej podobał mi się stejdżdajwing zespołu. Nie obyło się też bez pląsów w rytmach wiadomych. Szyja bolała mnie potem jeszcze przez dwa dni. Pneuma rulezz :faja:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 368 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group