Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 00:06:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 grudnia 2007 00:33:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
ale ciężko takie coś z siebie wydusić, kiedy chodzi o artystę uznanego, ba! - lubianego przez siebie... no nie? ;-)
(wydusiłeś, ale dopiero w takim postscriptum)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 grudnia 2007 20:37:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Hej Boski! Nie odczuwam w ogóle potrzeby by przekonywać Cię do zmiany zdania odnośnie nowej płyty, ale muszę powiedzieć, że tego klucza do niej to jeszcze chyba nie znalazłeś! :)

Mi ona podoba się bo wielu rzeczy na niej brak, to jest taka przyjemność jak czasem gdy słucha się muzyki instrumentalnej, jest więcej wolności bo nie ma słów i wokali. A tu mamy bardzo szczególną aurę.
Ale jeszcze bardziej podoba mi się ta płyta, bo piosenki na niej są bardzo absorbujące, dają wiele wyraźnych obrazów: jedne są takie konkretne i powszednie a inne mocno odrealnione, ale tak jak niektóre sny, że nie jest to zbiór bzdur, ale coś ważnego dla człowieka. Ale bardziej niż snów jest to kwestia uczuć i wyobraźni.

Charakterystyczne dla Polly są tu różnice między piosenkami - że jedna jest dobra, ale za chwilę jest następna i to jest dopiero to :) . Jak między utworem pierwszym i drugim (o, z Twoją opinią o nim nigdy się nie zgodzę). Czasem pojawia się też właściwa Polly melodyka - jak w piosence numer cztery. Inne rzeczy są raczej niecharakterystyczne, ale moim zdaniem nie ma wątpliwości, że jest to PJ Harvey.

Twój wpis spowodował, że po przerwie sobie sięgnąłem po tę płytę i posłuchałem jej z ukontentowaniem :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 grudnia 2007 14:22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
antiwitek pisze:
ale moim zdaniem nie ma wątpliwości, że jest to PJ Harvey.


Wiesz, słuchałem sobie w samochodzie "Is this desire?"... Dla mnie bez porównania.
Witek, czy Ty na serio nie słyszysz, że ona tu wyje jak koty na śmietniku? Rozumiem wielki artyzm, awangardę i zerwanie z mitem własnej osoby - ale ta płyta jest po prostu kiepska muzycznie. Fałsze i nuda :twisted: - to jest klucz, ku%#a, hehe :faja: .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 grudnia 2007 16:42:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Nie jestem fanem wycia, ale tu to wycie do mnie przemawia, to jest wycie na poziomie! Na przykład w utworze trzecim :) . Super.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 12:23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
utwór trzeci po pierwszym przesłuchaniu podoba mi się wręcz najbardziej!

muszę przyznać Boskiemu rację w jednym - ona tu naprawdę fałszuje i to niejeden raz :-)

tylko dziwnie mi te fałsze nie przeszkadzały... posluchałem pierwszy raz i na pewno z chęcią do płyty wrócę.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 13:02:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...mnie podobaja sie wszystkie utwory...płyta dla mnie jest wręcz świetna !...co za klimat !!! fałsze ? nie zauważyłem...jak już, to raczej tzw. melizmaty...a to jest wyższa szkoła wokalnej jazdy (dlatego ci Crazy nie przeszkadzają ) - płyta ***** z czystym sumieniem !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2008 13:30:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
elrond pisze:
jak już, to raczej tzw. melizmaty...

nie znam... :oops:

ale przesłuchałem drugi raz i mogę powiedzieć, że też wszystkie utwory mi się podobają! szczerze mówiąc lepiej mi ta płyta wchodzi (póki co) niż Stories... która owszem w porządku, ale jakoś tak z oddali do mnie dociera.

na pierwszy ogień najbardziej podobają mi sięBoskiego jednogwiazdkowce :D Czyli Grow i Piano :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2008 23:14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
doszedłem do tego, co mi ta płyta stylistycznie przypomina - od poczatku wiedziałem, że z czymś mi się bardzo kojarzy... Bjork w swoich najlepszych odsłonach!

świetna płyta, coraz chętniej jej słucham (ciągle Grow jest moim faworytem, ale też To Talk To You i Piano)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2008 23:25:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
. pisze:
ta płyta jest po prostu kiepska muzycznie. Fałsze i nuda

teraz już mogę zrobić :shock:
ta płyta jest świetna! na wieczory ze znajomymi na spokojne gadanie i na samotne popołudnia - jak najbardziej. podoba mi się każda piosenka i żadnefo fałszu ani nudy. piękna melancholia, śliczne melodie, rewelacyjne delikatne ale bardzo pidżejowkie wokale.
daję ***** a nawet ******!!!!!!!!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2008 23:29:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Crazy pisze:
ciągle Grow jest moim faworytem
- o, to ja może jutro posłucham i napiszę co są moimi faworyty! Mógłbym z pamięci, ale dobrze mi zrobi przesłuchanie po kilku dniach :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2008 11:12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Cytując klasyka: " :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ", hehe.
Choć przyznam, że instrumentalnie jest dość ciekawie. Ale ten wysoki (!) wokal...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2008 15:11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
. pisze:
- ale ta płyta jest po prostu kiepska muzycznie. Fałsze i nuda
..cytując klasyka :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: .... dla mnie ta płyta jest przepiękna !!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2008 15:14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Myślę, że przesłuchanie płyty nic nie wniosło do czołówki, tak jak sobie ją wczoraj zarysowałem, ale na pewno dobrze mi zrobiło :) .
Też lubię wszystkie utwory.

Zauważyłem, że te utwory co Boski ocenił najniżej, mają szczególnie somnambuliczną poetykę, mi ona kojarzy się trochę z jednym spektaklem Cirque du Soleil (chyba CORTEO), który oglądałem jakiś czas temu (są fragmenty na youtube, ale nie wiem czy warto klikać). To taka psyche - delia jest :) .

A moje ulubione to: 'dear darkness' oraz 'the mountain' (to chyba wspomnianie Polly z wędrówki beskidzkim grzbietem, ja dobrze znam ten klimat :wink: ).

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2008 15:57:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
somnambuliczne melizmaty... wokabularystyka tego wątku mnie nieco przerasta ;-)

ale płyta na szczęście nie! (za to zgodnie z moim przewidywaniem elsea zrobiłą straszną minę i powiedziała NIE. wyszło, że bardziej podoba jej się nowy Dave Gahan :shock: choć właściwie to nie szok zważywszy na to, jak brzmi ta jego nowa płyta)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 stycznia 2008 21:41:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
przed chwilą przeczytałam na onecie, że
21 maja PJ Harvey zagra w Sali Kongresowej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aaaaaaaaaaaaa, muszę MUSZĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group