Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 03:09:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 63  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 grudnia 2011 10:21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Miki pisze:
Nie masz ani jednego DVD z materiałem stricte muzycznym?

Mam chyba 3 materiały muzyczne na DVD. Dzięki pomocy azbesta na półce stoi Lou Reeda "Berlin" i Talking Heads "Stop Making Sense". A dzięki swojej pomocy Jane's Addiction "Three Days". Pierwszych dwóch nadal nie widziałem, a trzecią pozycję kupiłem, ale nie oglądałem ze swojego egzemplarza. Kiedyś miałem Jeffa Buckleya "Live In Chicago" i RHCP "Off The Map" i "Funky Monks", ale dałem bratu.


Miki pisze:
Co Cię do tego skłoniło?

Uważam, że ten nośnik jest niepraktyczny, a do tego relacja pomiędzy ceną a ilością "użyć" jest w moim wypadku nie do przeskoczenia. Moja znajomość z DVD ogranicza się do jednego, może dwóch odtworzeń danego materiału. Zatem nie kupuję, ale jak ktoś na jakimś spotkaniu prezentuje jakiś materiał, to oglądam zawsze z wielką przyjemnością.


wuka pisze:
..kiedyś Ci pożyczę

O tak! Zapisz mnie na listę.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 czerwca 2012 14:03:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Kiedyś ułożył mi się osobisty TOP3, i tam na trzecim miejscu znalazła się płyta 1991 Izraela.
To ciekawe, bo kiedy ona wyszła niespecjalnie się nią zainteresowałem, nie miałem zamiaru kupować. Wynikło to z tego, że wcześniej usłyszałem w radiu RIDE ON – nie spodobało mi się, stwierdziłem, że taki Izrael mnie nie interesuje. Musiały minąć ze trzy lata, musiał przybyć z wizytą rozentuzjazmowany kuzyn, żebym wreszcie zechciał sprawić sobie kasetkę (zresztą jakoś mniej więcej równolegle z LIVE93) i zapoznać się z nią dokładniej.

Mi chyba z początku nie za bardzo pasowało to, co słychać w tej muzyce poza reggae i rockiem, te różne nietypowe jak na tamte czasy inspiracje. Wątki afro – beatowe, funkowe, rapowe i hiphopowe, to mnie nawet lekko bulwersowało. A przecież na płycie są jeszcze klimaty world music, jazz, fusion, wpływy muzyki transowej, ale też po prostu tanecznej, nawet rzeczy, które dziś kojarzą mi się z madchesterem i elektroniką. Dla Izraela był to ruch w inną stronę, jakieś zerwanie z tradycją polskiej muzyki alternatywnej lat osiemdziesiątych, wejście w regiony, które nie są w naszym kraju zbyt cenione. Bez patosu, zadęcia, doła, za to kolorowe, intensywne, nawet imprezowe, lecz bez wyłączania świadomości i głębi, z mnóstwem podskórnych ważnych treści.

Mówiąc szczerze dziwi mnie fakt powstania właśnie takiej, świetnej płyty, bo wydaje się, że takie rzeczy są niemożliwe, a tu proszę. Tym większa jest radość ze słuchania (niemożliwego), z przeżywania, z życia z tą muzyką (od lat) za pan brat (pani siostra?). Moim zdaniem wszyscy muzycy uczestniczący w nagraniach, jak to się mówi, przeszli samych siebie. I to nawet nie w tym jak zagrali, bo tego jako laik nie umiem ocenić, ale przede wszystkim w tym co zagrali. I jeszcze w jednym: w umiarze, w dopasowaniu swoich partii do całości. Ta płyta po prostu chwyta jakąś harmonię, balans: właśnie pomiędzy muzykami (to teraz zwykle się nazywa chemią), ale też w studyjnej realizacji materiału. Bo jest tu uchwycona, co wiąże się z wspomnianym wcześniej spójnym eklektyzmem, i pulsacja, i czad, i kolory, ale też odlot i psychedelia.

Taka rzecz zdarza się raz na sto lat! Ciekawe co będzie 2091? :)

PS. Chciałbym jeszcze przyjrzeć się i ogwiazdkować wszystkie numery z tej płyty, ale to dopiero w przyszłości.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 czerwca 2012 14:55:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
Dziś w pracy chłopaki przenosili w kartonach płyty winylowe kilka setek tego było z dawnej rozgłosni zakładowej, wprawne oko wypatrzyło rodzynek w postaci Nabij Faje Izraela, która to płyta juz spoczywa u mnie w szufladzie biurka :lol: nigdy bym się nie spodziewał tej płyty w takim miejscu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 czerwca 2012 15:27:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Cenna zdobycz! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 czerwca 2012 00:36:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7720
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Mam to! Ukradzione od kogoś z rodziny kto kupił "Faję" przypadkiem i mu się nie spodobało :lol:

Czy był kiedyś pomysł wydania winylowych reedycji 12ra3la?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 czerwca 2012 07:39:23 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:39:00
Posty: 354
Tyler Durden pisze:
Czy był kiedyś pomysł wydania winylowych reedycji 12ra3la?


Wszystkie trzy płyty wydane w latach 80-tych były wydane w nakładach przeogromnych jak na dzisiejsze realia. "Duchowa Rewolucja cz. 1" sprzedała się w 37 tysiącach sztuk. W umowie był zapis, że część druga wyjdzie jeśli sprzeda się minimum 50 tysięcy sztuk części pierwszej.
Wcześniejsze płyty wyszły w nakładach minimum 50 tysięcy. Na rynku wtórnym wszystkie trzy płyty są w ciągłym obiegu w zależności od stanu w cenach od 5 do 30 pln. Są i ceny wyższe, ale to ewenementy. Można każdą z tych płyt można kupić w super jakości za 15 złotych. Nie ma powodu aby wychodziły kolejne edycje.
Jeśli ktoś nie ma "1991" na winylu to ostatnia szansa aby to zmienić i kupić nowy egzemplarz. Na Allegro już nie sprzedaję, mam ostatnie kilkanaście sztuk z nakładu. Ostatecznie numeracja zakończy się na niecałym tysiącu sztuk. Wznowienia póki co nie planuję.
Płyta z Mad Professorem jest w sprzedaży na dwóch winylach. "Dża Ludzie" zrobię wraz z reedycją płyty CD. Jedyna płyta na winylu niedostępna to "In Dub", ale to akurat tak "hermetyczna" płyta, że nie sądzę aby było jakiekolwiek zainteresowanie nią.
A przy okazji: Zasugerowałem zespołowi, że jest dobry czas aby wypuścić na CD ten pierwszy koncert z 27 lutego 1983 roku, czyli anonsowany już dwupłytowy album 93N324. Płyty są w końcu od trzech lat wyprodukowane, czekają w magazynie. W lipcu powinienem się spotkać z Tomkiem Lipińskim aby spisać jego historię tych kilku miesięcy na przełomie 1982/1983, dokończę historię i może się uda wydać to na październik.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 czerwca 2012 14:23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Bardzo się cieszę, że wreszcie są widoki na publikację tego materiału!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 czerwca 2012 19:08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7720
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
DJ Adam Makonnen pisze:
Jeśli ktoś nie ma "1991" na winylu to ostatnia szansa aby to zmienić i kupić nowy egzemplarz. Na Allegro już nie sprzedaję, mam ostatnie kilkanaście sztuk z nakładu. Ostatecznie numeracja zakończy się na niecałym tysiącu sztuk. Wznowienia póki co nie planuję.


Czy mógłbyś dać znać jak to załatwić - tj. ile to kosztuje i gdzie wysłać przelew? Dziękuję z góry!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 czerwca 2012 23:41:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
Tyler Durden pisze:
Czy mógłbyś dać znać jak to załatwić - tj. ile to kosztuje i gdzie wysłać przelew? Dziękuję z góry!

ja też proszę o info w tej sprawie, dziekuję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2012 02:11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 886
Skąd: toruń
DJ Adam Makonnen pisze:
Zasugerowałem zespołowi, że jest dobry czas aby wypuścić na CD ten pierwszy koncert z 27 lutego 1983 roku

:piwo:

DJ Adam Makonnen pisze:
czyli anonsowany już dwupłytowy album 93N324. Płyty są w końcu od trzech lat wyprodukowane, czekają w magazynie.

:idea: :?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lipca 2012 10:08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 18000
Tyler Durden pisze:
Czy mógłbyś dać znać jak to załatwić - tj. ile to kosztuje i gdzie wysłać przelew? Dziękuję z góry!


Wielki Bart pisze:
ja też proszę o info w tej sprawie, dziekuję.

.. no to chyba tam: :)
http://www.wmoichoczach.com.pl/
Kategoria:winyle


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 lipca 2012 12:20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
Dzięki wuka!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 lipca 2012 21:55:24 

Rejestracja:
ndz, 16 maja 2010 02:45:44
Posty: 229
Jaaa jeżeli to będzie dobrze zremastrowane może być świetne . To ten koncert z odzielonymi setami Roberta ,Pawła i Tomka ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lipca 2012 07:36:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 18000
..nie wiem czy to już było, ale co tam:
http://www.youtube.com/watch?v=_n2e7le2 ... ure=relmfu
Czy można z tego zrobic sobie audio?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lipca 2012 09:03:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19455
Skąd: z prowincji
wuka pisze:
Czy można z tego zrobic sobie audio?
pewnie, że można

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 945 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 63  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group