Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 10:16:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 57  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 sierpnia 2011 08:19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Sandersa nie lubię, zawsze mam wrażenie, że wypełnia sobą całą przestrzeń dźwiękową, nie dając pograć innym :?
Mam nadzieję, że tym razem zdrowie pozwoli Taylorowi przyjechać do Bielska, wprawdzie słyszę, że na koncertach więcej teraz recytuje swojej poezji niż gra, ale może to być ostatnia okazja, aby w ogóle zobaczyć mistrza na żywo...

Pietruszka pisze:
(...)jazz skośnooki(...)

No i jeszcze Edge, wprawdzie nie całkiem skośny, ale zawsze. :) Taylor Ho Bynum to dla mnie osobiście "wisienka na torcie" - uwielbiam ten jego kornet :wink:
Pietruszka pisze:
I szacun za wytrzymanie z Joelle.

Zapewniam Cię, że nie było to trudne :) Absolutnie nic z klimatów, jakie znalazły się w linku, który wyżej wrzuciłeś 8-) Spodobałoby Ci się na pewno.
Pietruszka pisze:
będzie super!

Widzimy się w Krakowie? :)
elrond pisze:
...też bym chciał na taki festiwal

Chcieć to móc.

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 sierpnia 2011 08:50:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
robertz pisze:
Sandersa nie lubię, zawsze mam wrażenie, że wypełnia sobą całą przestrzeń dźwiękową, nie dając pograć innym Confused

coś w tym jest.... ja bardzo lubię jego jedną płytę "Black Unity", reszta tak sobie lub wcale..... a! no i u Sonnego Sharrocka w Ask the Ages ten jego styl świetnie się sprawdza.... może dlatego, że sam gitarzysta miał podobny ;) ?
robertz pisze:
Widzimy się w Krakowie?

Bardzo chcę. I tak planuję. Na pewno nie będę w każdym dniu. Ale coś wybiorę. :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 sierpnia 2011 10:39:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Pietruszka pisze:
Na pewno nie będę w każdym dniu. Ale coś wybiorę.

My podobnie :wink:

A propos festiwali - Newport Jazz Festival 2011 na stronach NPR. Część koncertów nawet do zassania w mp3.

A na samym dole strony coś specjlanie dla Pietruszki :wink:

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 sierpnia 2011 18:38:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
robertz pisze:
A na samym dole strony coś specjlanie dla Pietruszki Wink

:D Dziękuję!
Mam jakąś niezrozumiałą nadwrażliwość na tę muzykę. ... Porywa mnie ... chwyta za krztopcia .....

robertz pisze:
Newport Jazz Festival 2011 na stronach NPR

w ogóle ciekawe koncerty są tam, np. z Village Vanguard..... lubię tę stronę.... :D

robertz pisze:
My podobnie Wink

O! Może trafimy w tych samych. ;) Bardzo bym chciał. :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2011 06:52:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Pietruszka pisze:
krztopcia .....
:?:

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2011 11:47:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
"krztopeć" to krótsza nazwa na to, co niektórzy nazywają "jabłkiem Adama"...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2011 13:52:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Hm, niebezpieczna ta blondynka, żeby tak za gardło łapać ;)
----------------------------------
Jako, że lecą do mnie nowe płyty, to czas wrócić do muzycznych porządków
Wobec tego w części 7 – powrót do przeszłości, czyli jak zostałem fanem wiolonczeli

Obrazek

Daniel Levin Trio – Fuhuffah ****1/2
Clean Feed 2008
Daniel Levin - wiolonczela
Ingebrigt Haker Flaten - kontrabas
Gerald Cleaver - perkusja

Balet strun pośród bębnów i talerzy. Wirtuozerska liryka, epika i dramat.

Słucham tej płyty od kilku miesięcy i nic więcej nie potrafię napisać... Wybaczcie. Poslucham dziś wieczorem znowu

Obrazek

Daniel Levin Quartet – Organic Modernism ****1/2
Clean Feed 2011
Daniel Levin - wiolonczela
Nate Wooley - trąbka
Matt Moran - wibrafon
Peter Bitenc - kontrabas

Trochę futurystyczna, trochę abstrakcyjna, trochę matematyczna; unosi się w przestrzeni nad krajobrazem nowo odkrytej planety, za nic mając grawitację; rozkołysana i poszarpana na strunach wiolonczeli i basu, drżąca i szepcząca powietrzem trąbki i wibrafonu. Niezwykła kameralistyka.

----------------------------------
Jak wreszcie posprzątam, to jeszcze Daniel solo

Obrazek

i w duecie

Obrazek

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2011 13:56:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
widzę, że kolega fanem Clean Feedu jest :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2011 14:18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
E tam, od razu fanem!
Po prostu nie mogłem się oprzeć konkurencyjnym cenom 8-) W związku z czym wkrótce pojawi się tu jeszcze kilka "klinfidów", a "Leviny" zanabyte na koncercie na fali entuzjazmu :D

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2011 14:09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Odkurzania część 8 – radość o poranku, czyli

Obrazek

Gerry Hemingway Quartet - The Whimbler ****
Clean Feed 2005
Ellery Eskelin – tenor
Gerry Hemingway – perkusja
Herb Robertson – trąbka
Mark Helias – kontrabas, gitara basowa

Radosne, swobodne granie, bez pretensji do wytyczania nowych kierunków i przełamywania kolejnych muzycznych barier. Po prostu czuć, że wszyscy wyśmienicie się bawią co rusz zmieniając rytm, melodię i nastrój, dialogując i zaskakując nieoczekiwanymi zwrotami akcji :). A wszystko na poziomie osiągalnym tylko dla nielicznych, po prostu kopara opada. 8-) I tylko jedna, osobista łyżeczka dziegciu: zdecydowanie za często Mark Helias zamienia swój przepięknie, głęboko brzmiący kontrabas na prozaiczną basówkę. Komu to nie przeszkadza, może dorzucić jeszcze pół gwiazdki

Obrazek
BassDrumBone - The Line Up ****
Clean Feed 2006
Ray Anderson – puzon
Gerry Hemingway – perkusja
Mark Helias – kontrabas, gitara basowa

BassDrumBone to chyba najdłużej istniejące trio jazzowego świata – 29 lat razem w momencie wydania tej płyty (dziś już 34), a muzyka wciąż niewiarygodnie świeża! Nie, nie aż tak bardzo różna od "Whimblera", zresztą jeden utwór ("Rallier") znajdujemy na obu płytach, jednak nieodmiennie zaskakująca i chyba najlepiej ją charakteryzuje okładka najnowszego wydawnictwa tria

Obrazek

Muzyka najzwyczajniej łobuzerska i jakoś tak kojarząca mi się z chaplinowym "Brzdącem".

Na "The Line Up" Helias nie skąpi nam już swego cudownego kontrabasu, Anderson pierwszej próby, Hemingway rewelacyjny, ale nie byłbym sobą, gdybym nie pokręcił nosem ;) Brakuje mi tu gęstszej faktury blachy i "dętych" przekomarzanek z poprzedniego krążka i dlatego 4 gwiazdki. Tak, wiem że to trio, a nie kwartet, i inaczej być nie mogło, jednak nic na to nie poradzę. Wobec tego uwaga powyżej o połowie gwiazdki i tutaj zachowuje swą ważność :)

P.S. Wspominałem, że Gerry Hemingway to jeden z moich ulubionych perkusistów i że BassDrumBone będzie w październiku rozrabiał w Europie ? Niestety w Polsce nie :(

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 sierpnia 2011 10:52:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
fajne te płyty!


Obrazek

Na początku listopada w Gdańsku ładnie się zapowiadająca kolejna edycja festiwalu Jazz Jantar 2011!

http://jazzjantar.pl/index.php


Na koncertach w kilku kombinacjach wystąpi świetny RUDRESH MAHANTHAPPA, a to z ulubieńcem krytyków :D VIJAY IYER'EM a to Markiem Dresserem i Gerrym Hemingwayem w awangardowym projekcie Mauger.

5 listopada wystąpi także w ramach festiwalu, w Klubie Żak, znany/nieznany TFARUK | LOVE COMMUNICATION :D


eh... tylko te obezwładniające mnie odległości..... :(

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 września 2011 08:57:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Soldier of the Road *****

Obrazek

Niewiele mamy dokumentów o muzykach jazzowych, a o tych grających "free" prawie wcale, ale nie jest to jedyny powód, dla którego film Bernarda Josse o Peterze Brotzmannie zasługuje na uwagę. Josse prezentuje szkołę dokumentu rzadko dziś spotykaną. Dyskretnie i z szacunkiem towarzyszy swemu bohaterowi w pracach ogrodowych i spacerach, na próbach i koncertach, w hotelowych pokojach i w pracowni, nie narzuca się i nie zadaje pytań, obserwuje i słucha. A Brotzmann powoli, niespiesznie opowiada o swym dzieciństwie i młodości, o tym jak doświadczenie wojny odcisnęło się w jego świadomości, o relacjach z ojcem, o początkach kariery artystycznej, o swych obrazach i oczywiście o muzyce, choć o tym więcej mówią starzy i młodzi towarzysze broni Brotzmanna: Evan Parker, Fred van Hove, Han Bennink, Ken Vandermark i Mats Gustafsson. Całość okraszona fragmentami koncertów, archiwalnymi zdjęciami z lat '60 i '70 oraz obrazami i grafikami Brotzmanna.

Peter Brotzmann, charyzmatyczny muzyk, który na scenie wydaje się wściekle wydmuchiwać przez saksofon swoje płuca i mózg, okazuje się człowiekiem niezwykle skromnym i wyciszonym, zasłuchanym w naturę i zapatrzonym w pejzaż, niemalże romantycznym. I wszystko to słychać w muzyce, którą tworzy, trzeba tylko szerzej otworzyć uszy... Za to otwieranie chwała Bernardowi Josse.

Półtoragodzinny film to nie wszystko, w materiałach dodatkowych znajdziemy wywiady z Jostem Gebersem, Evanem Parkerem, Fredem van Hove, Hanem Benninkiem, Michaelem Wertmullerem i samym Brotzmannem, a także urywki koncertów Damage is Done, Chicago Tentet i Sonore oraz solową improwizację Freda van Hove.

Mimo swych 70 lat Brotzmann nie składa broni ;) Imponująca jest lista tegorocznych koncertów i przedsięwzięć, na czele z trwającą właśnie trasą w Chinach i listopadowym Music Unlimited w austriackim Wels, gdzie Brotzmann jest jednocześnie dyrektorem artystycznym i główną gwiazdą. Stary żołnierz cały czas w drodze, a na tej drodze ponownie znalazł się Kraków i znowu trzeba tam być...

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 września 2011 19:48:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
oj jak bardzo by się to oglądnęło! Pewnie wszystko po angielsku? Bardzo lubię Brotzmanna! Wyjątkowy muzyk.
robertz pisze:
Stary żołnierz cały czas w drodze, a na tej drodze ponownie znalazł się Kraków i znowu trzeba tam być...

:jasiek:
trzeba trzeba...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 września 2011 07:56:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Pietruszka pisze:
Pewnie wszystko po angielsku?

Owszem, ale angielszczyzna Brotzmanna wyszukana nie jest :wink:
Kupiłem TUTAJ, chyba najtaniej...

Pietruszka pisze:
trzeba trzeba...

To jesteśmy umówieni :?:

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 września 2011 14:48:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
robertz pisze:
To jesteśmy umówieni

Jesteśmy.

Zastanawiam się nad kupnem karnetu.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 57  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group