Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 11:27:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 stycznia 2007 19:53:33 
Dałoby.

A tu na skróty.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 stycznia 2007 14:57:14 
http://www.besterquartet.com/ckb/
Hmmm...

Jarosław Bester pisze:
Drodzy słuchacze

Zbliża się 10 rocznica powstania zespołu The Cracow Klezmer Band.
Swoją działalność rozpoczęliśmy od tradycyjnej muzyki klezmerskiej, która na przełomie lat stała się inspiracją do twórczych poszukiwań, udoskonalania umiejętności wykonawczych jak i kompozytorskich, ale w szczególności do zgłębiania wartości i przeżyć duchowych.
Wykonaliśmy kilkaset koncertów w wielu krajach świata, nagraliśmy 5 płyt dla prestiżowego nowojorskiego wydawnictwa Tzadik oraz wzięliśmy udział w szeregu nagrań dla telewizji i radia tak w Polsce jak i poza jej granicami. Powstało o nas morze artykułów prasowych, recenzji płyt, koncertów, wywiadów.
Najważniejszym dla nas wyróżnieniem jest fakt, iż na nasze koncerty przychodziły tłumy wspaniałych odbiorców, fanów, przyjaciół, których dzisiaj jest na całym świecie tysiące.
DZIĘKUJEMY WAM ZA PRZYCHYLNOŚĆ!!!

Mimo to nadszedł czas poważnych zmian, które rozpoczną się od nazwy zespołu, a skończą na kształcie kompozycji i wykonawstwie muzycznym. Zbyt daleko odeszliśmy od muzyki klezmerskiej, zbyt daleko odejdziemy z czasem, by móc trwać jako zespół w obecnym kształcie.

Od stycznia 2007 roku przestanie istnieć zespół o nazwie The Cracow Klezmer Band!
Nie oznacza to jednak, że my i nasza muzyka przestanie istnieć, że zmieniamy radykalnie to z czego wyrośliśmy i jesteśmy znani.
Myślę, że właśnie teraz pokażemy na co nas stać i stworzymy nową jakość z której będziecie z pewnością zadowoleni i dumni.
Do końca 2006 roku będziemy na bieżąco informowali was o zmianach adresu e-mail, strony internetowej i nowej nazwie zespołu.

Z wyrazami szacunku,
Jarek Bester wraz z zespołem.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lutego 2007 18:37:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Sindiris Solo Kosmos Szumi * * * * 1/8

Obrazek


Eeony świetlne * * *
Strojenie się metafizycznej orkiestry... Panika nutek :-).

Ucieczka galaktyk * * * * 1/4
Gdyby zdjąć "brajtnes" z reverbu, mielibyśmy takei mini-Dead Can Dance. Co ciekawe, ta pogłosowa jasność i wilgoć idealnie pasuje do dźwięków z tła, niepokojąca współgrając w metalicznych pejzażach. Oj, napięcie na kilka dźwiękach - w dodatku perkusyjnych... bardzo dobrze.

Wielki obłok Magellana * * * * *
Best moment. Dźwięki niczym z "Księżyca" (he he, coś za dwoistość sensu), widzę stąpającą po śniegu Bukę. Obiektywnie intrygujące.

Ramię Oriona * * 1/3
Carlos Nakai :-). Trochę za leśnie to brzmi, no i jak dla mnie zbyt chaotycznie.

Pas Kuipera * * *
Trochę tu sie dłuży, mało melodii - ale ładnym motywem są grzechotki mniej więcej w połowie utworu, jak i niespodziewanie wynurzające się fleciki.

Saturn * * * * 1/4
O! Odyseja kosmiczna. Jednodźwiękowiec i flety - ciekawa struktura, tylko czemu tak krótko?

Protuberancja * * *
Znowu lęk nutek w ciemnych przestrzeniach międzyplanetarnych.

Krater Tycho * * * * *
Wchodzimy poza dozwolony pułap, czy to jawa czy sen? Moment z Odyseji - rozpędzony statek, oko i utraty przytomności. Doskonałe.

Rakieta * 1/2
Niestety, wystrzelenia radzieckiego satelity do mnie nie przemawia :-).

Krótka forma wspaniała * * * * -
Napisy końcowe, soundtrack do magicznego krótkometrażowego filmu - witamy w jakże równie niesamowitej planecie - Ziemii.




Kamik, wielki respekt! Bez wazeliny... To jest niesamowite... Co za wyczucie!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 marca 2007 16:27:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
byłem wczoraj na koncercie grupy osjan i EDIT L zielone pojecie mam :) gdzie się wpisac więc zrobię to tu. hehe

szczerze to osjan znałem tylko z nazwy i opowieści.
tata mnie zabrał bo sam to bym pewnie nie poszedł ( a on ze sentymentem sporym bo widział ostanio osjan w opolu jakiechs 30 lat temu..)
a był czad. generalnei nie znam ich repertuaru więc tytułów nie będzie..
pierwszy szok. opole a mok pełen Shocked

ok. 20 15 światła wygasły i zaczął się szukam dobrego słowa 'ceromonia' nie 'show' też nie.. moze koncert no nie wiem.
bo nie było żadnego konwensjonaleogo dobrywieczór jesetsmy osjan tylko wleźli na scenę zgasły światła dym poszedł później pan od bębnów uskutecznił jakąs pantomimę którą widziałem połowicznie bo usiałem niefortunnie za tęższym ode mnie człowiekem Sad
fajny koncept był w zasadzie nie było za bardzo przerw między kawałkami koncert był bardzo płynny i zabierał słuchacza w różne klimaty od jakiechs tajemniczych po weselsze.. wielkie piwo dla Waglewskiego... na twardostrunnym akustyku zagrał z większą finezją i sprawnością niż nie jeden próbuje na mięciutkim stracie...
powiem krótko: przed koncertem byłem na piwie i trzymałem je w sobie przez półtora godziny bo tak się wręciłem w koncert ...
no


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 marca 2007 21:44:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
O, nie dziwię się koledze - kilka lat temu byłem na dwóch koncertach Osjana i oba bardzo mi się podobały. To znaczy... były momenty uciążliwe, ale pewnie potrzebne. Były też piękne i były zabawne. Tak samo jak Stiw nie znałem wtedy wcale żadnych nagrań - dlatego odbierałem koncert jako jakąś, głównie improwizowaną, opowieść...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2007 00:34:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
.. i ja byłem na koncercie Osjanu...na róbrege 1984..najbardziej podobała mi się okrutna nawalanka perkusyjna....pamietam ,że znany warszawski załogant ,niejaki Tycu...dostał wtedy prawie exstazy nerwowej :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 marca 2007 22:57:07 
KOSMOS SZUMI już nie jest dostęny, ale uważni znajdą coś innego, choć to tylko namiastka. Można kliknąć.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 marca 2007 23:00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
Teraz nie wiem, ale wcześniej zaineresował mnie kwadracik w jakimś tam kolorze... Postęp!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 marca 2007 00:01:33 
Kwadracik był, ale się zmył. Trzeba popatrzeć niżej.
Dodam jeszcze, że zawartość od czasu do czasu będę zmieniał.

EDIT: No dobra, w sumie kwadracik też może być.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 marca 2007 12:45:01 
kliknęłam sobie na Twój podpis Kamiku! PODOBA MI SIĘ! Będę tak sobie klikać od czasu do czasu! Więcej!!!!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 marca 2007 13:03:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 14 lipca 2006 21:06:40
Posty: 462
Skąd: Poznań
@Kamik a cóż to za zdjęcia?:) szczególnie to maleństwo jest śliczne... :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 marca 2007 15:26:35 
Morella pisze:
Będę tak sobie klikać od czasu do czasu

Tylko nie za często! Raz na tydzień w zupełności wystarczy.


weronia pisze:
cóż to za zdjęcia?

Jeśli chodzi o zdjęcia podróżnicze, to pisałem o nich tam. A maleństwem jest moja córka Zuzanka. Istotnie, jest śliczna.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 marca 2007 21:39:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...Słoma 1985...
Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 kwietnia 2007 16:03:25 
Obrazek
Chyba najbardziej mityczna muzyka jaką w domu mam (no może z wyłączeniem METAMORFOZ). Nie mam za bardzo czasu ani zapału żeby coś więcej na temat tej przepięknej płyty teraz pisać, a przecież czas do tego najlepszy... Gorąco polecam!, choć chyba trzeba mieć sporo etnicznego zacięcia żeby się rozkoszować... Przez postne otchłanie prowadzą Józef Broda z synem, czy może Joszko Broda z ojcem...

Fragment.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 kwietnia 2007 17:02:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
He he, co za propagandowa okładka :-).
Hmm, z przyjemnością poznałbym całą płytę... Podobnie ma się z Angeliką (w sensie jej płytę, he he).


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 303 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group