Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:15:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 22 października 2019 20:28:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 31 sierpnia 2019 13:20:10
Posty: 118
Kurczę, tyle osób zgodnie pisze, że słyszy tam maszynę do pisania. Dochodzę do wniosku, że mówicie nie o tym dźwięku, który myślałam, że bierzecie za maszynę, tylko o jakimś zupełnie innym, którego ja z kolei nie słyszę zupełnie. To coś chichego jest? Mocno w tle?

A z tym kosmitą - świetne! :D

Edit: Jak obejrzałam na YT, to i dźwięki maszyny usłyszałam całkiem wyraźnie. To czemu na płycie nie mogłam się ich dosłuchać? :taaaaa:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 października 2019 09:03:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
arasek pisze:
Wielkie Muzeum Ludzkości, które nasz gatunek stworzył w epoce schyłkowej. Mimo że solidnie zaprojektowane na wieki, jest już w ruinie

Podsunąłeś mi tą wizję razem z filmem na YT, który ją konkretyzuje.

To moment powrotny za metą, mocne przeżycie przed wejściem do Mordopolis, gdzie znajdujemy się obecnie. Zawirowanie czasu w ciasnej, wilgotnej piwnicy, gdzie z niskiego sklepienia kapie woda, porzucony pusty garnek przewraca się i toczy z głośnym brzękiem, coś przesypuje się, przewala, coś gwiżdże w uszach, narastające dźwięki podjeżdżają pod siebie.
Upiorny puzon czy fagot, błysk i trzask flesza, ktoś lub coś na starej kasie wystukuje rachunek dla nikogo. Raport urzędniczy, ordnung i precyzja, rzetelnie i skrupulatnie, sumiennie i pragmatycznie.

Ale raczej bez wnikania w szczegóły, bo te sfilmował ktoś inny - kto jakimś cudem wyszedł z tego żywy. Może jakiś abnegat, co nie brał na poważnie powagi sytuacji? Jakiś romantyk, który zakopał się w liściach i przespał zagładę? Teraz patrzy jak przez porysowaną szybę na zaschniętą krew, martwe owady, zwiędłe kwiaty, karty do gry, figurki do zabawy, drogocenne klejnoty bez właściciela, muszle, rzeźbę o pustych oczach, pajęczyny, drabinę donikąd i przekrwione oko. Zniszczony pałac, czyjś skromny dom zdegradowany do żałosnych obrazków.

Stara kasa brzęczy i hałasuje, nasuwa wrażenie świata co przeminął, choć był równie pewny siebie i nadęty, tak samo nabity ideami, niezniszczalny. Aż zmiotła go śmierć, zatrzymała jak motyla zwykłą szpilką w szklanej gablocie. Nad ruiną stada głodnych much jak z filmu Idź i patrz - to już ostre przegięcie wyobraźni outsidera zdjętego grozą. On chciałby jak najszybciej wyjść, biegiem przebić się na drugą stronę.
Ta możliwość jest oczywiście dostępna. To tylko małe zawirowanie czasu. Wynurzam się na własnym balkonie i słyszę spokojny, zwyczajny dzień jesienny - ptaki na drzewach, dzieci pod szkołą, zamiatanie liści, kilka samochodów podskakujących na progu zwalniającym, szuranie butów starego człowieka, motor bez tłumika, piła elektryczna w sąsiednim warsztacie.
Atlantyda, cmentarzysko słoni, życie jeszcze, dźwięki nakładają się i znów podjeżdżają pod siebie.

Osobliwości.

(8/10)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 października 2019 23:17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Mikosz pisze:
Lubię "Museo barbari" najbardziej z płyty "Osobliwości". Jest sam w sobie klimatyczny i dobrze funkcjonuje jako wstęp, zapowiadając ciekawy ciąg dalszy. Co prawda większość płyty wypada raczej blado przy tych zapowiedziach, ale utwór otwierający nic na tym nie traci.

Blisko mi do tego ujęcia! Szkoda, że Mikosz nie stawia punktów, bo by podciągnął średnią od tych nie-koneserów ;-)
Dla mnie bardzo intrygujące są te wszystkie dźwięki, bardzo trafione, niczym obrazowe ujęcie araska. Oczywiście to tylko taka miniaturka, ale naprawdę bardzo dobra.

Jednak 6/10, choć mialo nie być takich ocen w Osobliwościach.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 25 października 2019 07:36:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
3/10, mnie nie porywa.

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 25 października 2019 18:19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
6

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 października 2019 07:24:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
5/10

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 października 2019 09:49:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
7/10

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 października 2019 20:38:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tak jak myślałem - jest jedna dziesiątka, ale też dwie oceny 3 a nawet jedna 2 (Emilian). Głosowało 14 osób. Finalnie "MUSEO BARBARI" otrzymuje notę 5,89 i w tej chwili zamyka podium.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group