Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 03:02:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 22:57:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
CO?!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 23:00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
10/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 czerwca 2019 08:55:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Trochę nie rozumiem zachwytów nad solówką, jest świetna, ale na pewno znalazłbym kilka lepszych w historii zespołu. Jednak nie przeszkadza to w tym, że jest to utwór wybitny. Pamiętam jak kupiłem kasetę latem 1994 roku i po włączeniu miałem wrażenie, że obcuję z czymś jedynym w swoim rodzaju. Jakby transkrypcją muzyki poważnej na grunt rockowy (bo z punkowości nie zostało tu wiele). Struktura kompozycji, jej niepiosenkowość i do tego zupełnie niesamowity tekst - coś pięknego. Sztuka jakiej w muzyce rockowej jest niewiele.
10/10

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 czerwca 2019 09:04:17 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 11:01:40
Posty: 153
https://www.youtube.com/watch?v=n77iIvG5Gmg

A tu fragment Popiołuf (zaczyna się w 8:36) gra Brylu. Eh, jakby tak ten połamany materiał z Triodante zagrał onże, to by była dopiero petarda. Zamiast wyładzonego perfekcjonizmu to bałaganiarskie rozwichrzenie. Trudno to sobie wyobrazić, ale było by to dzieło jeszcze bardziej TOTALNE. Zresztą Bryl cos wspominał w "Kryzysie w Babilonie" o jakimś demo pre-Triodante, że nawet istnieje czy istniało takie nagranie, i że był to total właśnie.
Co do samych Popiołów, waham się. Bo mam takie letko mieszane uczucia, czasem lubię bardziej czasem mniej. Ale chyba i tak nigdy nie spadają poniżej oceny 8,7. :D Są tam momenty miodne (główny riff czy to zwolnienie- ten moment co gra Brylu w wideo wyżej, fajnie jazzujące, świetni są tam Stopa i Pablo), a są i jakoś mniej mi pasujące- refren, głównie ta melodia waltorni mi czasem jakoś mniej leży - ta ra ta ta ra, ta ra ta ta ra, ta ra ta ta ra ra. Ale całościowo to te jest utwór mocarny, zwłaszcza w połączeniu z tekstem, i tym jak jest on podany. Niech będzie na ten moment 9,8/10.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 czerwca 2019 12:41:29 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 18:01:35
Posty: 227
Moje pierwsze spotkania z Popiołami, to te fragmenty wplecione w Opowieść Zimową i Legendę w 'Widowisku Legenda' w tv. Średnio mi tam wtedy pasowały. A jednak zapadły w pamięć tak, że przy pierwszym słuchaniu Triodante przy całym szoku totalnej zmiany Popioły cienką nitką łączyły nowe ze starym.
@Pablak dzięki za 'wersję kompletną'. Początek z wersji dvd jest świetny, tam na początku wręcz słychać piekielną zawieruchę.
9/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 czerwca 2019 20:53:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
otomo pisze:
A tu fragment Popiołuf (zaczyna się w 8:36) gra Brylu.

Tej, faktycznie świetne i super żre...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 czerwca 2019 22:29:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 12 lutego 2009 00:19:00
Posty: 1646
Skąd: Warmia/Poznań
10/10

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 czerwca 2019 07:43:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
9.5

Może uda mi się kiedyś jeszcze napisać o Popiołach? Można by sporo, nawet polemicznie, ale nie dało rady w tym tygodniu...

PS. Ale nie myślicie, że ten utwór mógł lekko zainspirować podkład pod partię waltorni? -

phpBB [video]

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 czerwca 2019 08:37:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Zasadniczo nieco mechanicznie brzmiące i precyzyjnie wymierzane ciosy gitarowe w wolniejszej części kojarzą mi się z późnym Bad Brains, ale przede wszystkim z Helmetem.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 czerwca 2019 12:46:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Jest to świetny utwór, tak jak i cała płyta, ale im dłużej o tym myślę, tym jestem coraz większym beton Bryl fanem i coraz mniej mam wątpliwości, że gdyby to nagrał poprzedni skład, to byłoby lepiej. Trudno, najwyżej solówki by nie było.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 czerwca 2019 13:31:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
pierwsza część utworu rewelacyjna. zwłaszcza pierwsza minuta. ale środkowa część już nie. smutnawe solo waltorni od 3:20 i skomplikowane solo gitki nie rzuca mnie na kolana.
ocena: 9/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 czerwca 2019 17:13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Nie wiem jak tam plany weekendowe jury. Ja mogę zagłosować ok. 21, jak można poczekać, to będę wdzięczny, jak nie, to zagłosuję post factum ;-)
Z góry można przewidzieć, że będzie 9,5 albo 10, ale to ważna różnica!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 czerwca 2019 18:43:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17253
Skąd: Poznań
Zaczekam do wieczora. Życzę satysfakcjonujących odsłuchów!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 czerwca 2019 20:19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
10

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 czerwca 2019 21:22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
wokr pisze:
Trochę nie rozumiem zachwytów nad solówką, jest świetna, ale na pewno znalazłbym kilka lepszych w historii zespołu.

Może tak, może nie - dla mnie siła tej solówki tkwi nie w niej samej (gdyby, powiedzmy, wyseparować sam dźwięk gitary, jak to czasem na youtubie można znaleźć), tylko w kontekście i tym, jaki osiąga dzięki niemu wyraz. Jest to wściekłe piekło, potem jest monumentalne zwolnienie (obie te części są w sumie doskonałe), wraca jeszcze porefrenowy riff na waltorni - i potem ściszenie. To przyczajone ściszenie, jakieś przytłumione blachy wyrywają się do przodu, waltornia nabiera rozbiegu, i JEB! Rewelacyjnie to jest wkomponowane w całość i dla mnie to chyba jest solówka gitarowa o najsilniejszym wyrazie, jeżeli chodzi o Armię.

wokr pisze:
transkrypcją muzyki poważnej na grunt rockowy

o tak!

Dla mnie jednak momentem numer jeden jest waltornia pam-para-pam, riff po refrenie, best moment!

Natomiast z tą dziesiątką ogarnęła mnie jakaś pomroczność, bo nigdy we wstępnych założeniach nie brałem pod uwagę oceny 10 dla Popiołów, podobnie jak jest to dla mnie utwór zdecydowanie pięciogwiazdkowy, ale nie sześcio. Pytanie nie było więc 9.5 czy 10, ale 9 czy 9.5. He he, co za dylematy. No, wszelako pokusiłem się o odsłuch kilku rzeczy, którym dawałem właśnie takie oceny:

Przebłysk (9.5) - o i to jest jakoś wyraźnie bliżej oceny maksymalnej, tak słyszę od pierwszego taktu.
Marność (9.5, ale naciągnięte, to już wcześniej podejrzewałem) - powiedziałbym, że dokładnie plasuje mi się w tej samej linii, co Popioły
Bóg jest miłością (9, ale od początku jakoś wydawało mi sie, że powinno być więcej) - w sumie jak wyżej
Statek burz (9) - i też jak wyżej...

i znów Popioły, żeby się upewnić.

Więc niech to 9.5 zostanie dla Przebłysku i Miejsca pod słońcem, a tu niech będzie 9.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group