Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 07:17:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2019 19:54:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
crazy pisze:
Pamiętam, że zawsze istniał konsensus, że to najlepsza solówka gitarowa w historii Armii. Że przez długie lata nikt nawet nie podejmował próby, żeby to zagrać. I mam takie wspomnienie, że przyszedłem do Parku Sowińskiego w 2010 roku i Erkej mi szepnął konfidencjonalnie na ucho, że jest Grymuza i że na próbie zagrał całą tę solówkę! Ale czy to możliwe w ogóle?..
Grał cały set Triodante i zagrał całe solo.
Zagrał je też na próbie dzień wcześniej... :faja: (ale po 2 taktach się wysypał więc zostawiłem tylko to co wyszło)
phpBB [video]

crazy pisze:
Pamiętam, że zawsze istniał konsensus, że to najlepsza solówka gitarowa w historii Armii. Że przez długie lata nikt nawet nie podejmował próby, żeby to zagrać...
Ściśle rzecz ujmując Darek grał to nuta w nutę (according to Budzy).
Paweł grał te 4 kółka (1 kółko = 4 takty) po swojemu, ale brzmiało to bardzo podobnie do tego co jest na płycie.
Ja grałem 2 pierwsze kółka po swojemu a 2 ostatnie jak Michał bo podczas zdjęć do PNW w przerwie mi pokazał jak 8-)
No i wg mnie to nie jest najlepsza solówka w historii Armii - być może najbardziej efektowna i pewnie sprawiająca wrażenie trudnej do zagrania ale dla mnie każde solo z Ducha jest lepsze. Do tego to w ogóle nie miało być solo. Paweł P opowiadał mi jak Grymuza na próbie grał zwykłą wprawkę, usłyszał to Budzy i padło kultowe "zróbmy z tego numer" :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2019 20:37:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
9/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2019 20:50:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Frantz pisze:
Zagrał je też na próbie dzień wcześniej... (ale po 2 taktach się wysypał więc zostawiłem tylko to co wyszło)


Wow!! Wrzuciłbyś coś więcej???

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2019 21:10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Nie mam nic więcej.
To była próba przed koncertem w parku. Stawił się Michał, Paweł, Alik - na bębnach grał Krzyżyk bo Stopa nie mógł przyjść, na gicie ja poza setem Triodante bo Bryla też nie było. Ciężko mi się to pisze parę dni po rocznicy Bryla i miesiąc po 8 rocznicy Stopy. Byli tylko nie mogli wpaść akurat :( :( :(


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2019 21:17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Szkoda na kilku poziomach... Wielkie dzięki za te szczegóły!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 czerwca 2019 21:48:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Jak się wyrobię to wrzucę Popioły z 25-lecia.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 05 czerwca 2019 16:36:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Wersja z Trio jest na 9, natomiast wykonanie w filmie Podróż na wschód w połączeniu z obrazem, to absolutna dycha, te falujące, podświetlone popołudniowym słońcem trawy w zwolnieniu, te uginające się pałki Stopy, ta stacja na końcu świata, czarny Gibson Grymuzy i takie polne brzmienie...

10

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 05 czerwca 2019 21:30:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Moje pierwsze zetknięcie z "Popiołami" było nieszczególne, jak z całą płytą (oprócz "Wyludniacza" i "Skończyłem..."). Gdzież legendowe gitary i dynamika? To trwało dobre kilka miesięcy. Teraz "Popioły" są u mnie w TOP TEN Armii.
To dość brutalny utwór, trochę taki bunkier! Z gitary Grymuzy dźwięki nie spływają niczym farba z mokrego wałka (specjalność Brylewskiego), to raczej odmierzane, precyzyjne uderzenia. Pasuje to bardzo do treści. A "Popioły" mają szczególne miejsce w tym koncept albumie. To chyba najbardziej ponure chwile na "Triodante". W "Wyludniaczu" ciągle jeszcze można się łudzić. Może jednak jest to tajemne przejście do schronów natury, może istnieje ów właz do komina gdzie podobno widać jeszcze gwiazdy? Już wiadomo, że słabe żółte światło nigdy nie jest (i nie będzie) Tym, ale... a może jednak? Może się kiedyś uda? Z kolei dramatyzm nocy z wiatrem i wyplutymi napojami w "Miejscu pod słońcem" już nie jest bezalternatywny. Już światło świeci w ciemności! Jeszcze strasznie daleko, ale już jest. Natomiast w "Popiołach" nie ma żadnych złudzeń: tu trwa jedynie szary zmierzch. Brak pór roku to brak nadziei, zresztą jaka nadzieja przy takiej osobowej dehumanizacji? (nie będziesz mówić ja). Ostatecznie zostaje proch i pył. Ciekawe, że "Wyludniacz" pozostawia jeszcze jakąś namiastkę katatoniczego działania, to co się tam dzieje z perspektywy jest zupełnie bez sensu, ale gdy się zbliżyć teoretycznie tam coś się dzieje. W "Popiołach" już wszystko jest na "nie", popatrzmy na te bierne i wypatroszone czasowniki i zwroty "trwa", "nie obraca", "żywi śmierć", "wyobraź sobie [...] nic". Jedynym aktywnym jest owo "wyje wiatr" (jedyny element dynamiczny) co nie stanowi specjalnej pociechy.
Waltorniowe refreny (te dalsze z pięknymi harmoniami) przez swój romans z trytonem świetnie podkreślają ten ponuro-agresywny klimat.
Bardzo lubię spokojną część po 3:00. Nie tylko za zjawiskową wręcz partię waltorni. Również ze względu na doskonałe operowanie ciszą, zanim ta waltornia zacznie. Te półsekundowe pauzy, skontrowane soczystym, jasnym bębnem brzmią wspaniale!
Solówka - dzięki Frantz za szczegóły i filmik - niezależnie od motywów i okoliczności powstania, jest klasą samą w sobie. I ja ją odbieram jako ostateczne podkreślenie nadirowości tego utworu. Jest rozpaczliwym rykiem zrozumienia i wściekłości, który nic już nie daje (przynajmniej tutaj).
No i sama końcówka od 5:45! Jakieś dziwne, pokręcone akordy na gitarze, utwór wyrywa do przodu, by zapaść się wnet na chwilę w podstawowy riff i zakończyć cichnącą waltornią...
Arcydzieło bez słabych punktów. Oczywiście 10/10

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 05 czerwca 2019 23:00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Crazy pisze:
czy Grymuza był na tym koncercie...
Peregrin Took pisze:
Na dwudziestopięcioleciu? Był i zagrał.
Frantz pisze:
Grał cały set Triodante i zagrał całe solo.
phpBB [video]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 12:23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
a jeszcze ocena:

9,9/10

ująłem za brak na płycie intra z przedstawienia

wersja kompletna mogłaby by wyglądać tak

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 13:16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Popioły są jednym z najważniejszych dla mnie utworów 'w ogóle'. Ilość i jakość emocji jakie niesie ten numer jest niesamowita. Uwielbiam każdy ułamek sekundy i żałuję tylko, że trwa to tak krótko. Pod względem wykonawczym (i kompozycyjnym) światowa superliga. Na wszelki wypadek powtórzę ocenę: 10/10, oczywiście.

Dzięki Pablak za te wrzuty! Przy okazji: myślisz, że dasz radę skompilować tabelę ze wszystkich głosowań (kiedyś)?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 13:21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Tyler Durden pisze:
myślisz, że dasz radę skompilować tabelę ze wszystkich głosowań (kiedyś)?
zostało mi do wpisania 50 głosowań, ale chwilowo (do poniedziałku) brakuje mi czasu, żeby porządnie przysiąść. Ale jest szansa, że do zakończenia WFO zdążę.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 13:22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Super!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 15:48:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Nie będę Bogusem tego głosowania, bo Popioły zajmują u mnie miejsce czwarte w kompletnym rankingu utworów Armii. Złego słowa nie można powiedzieć, więc to tyle z mojej strony.

10/10

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 06 czerwca 2019 17:42:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
7/10

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group