Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:14:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 20 marca 2019 20:57:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
7,5.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 marca 2019 21:20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
9

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 marca 2019 11:44:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
arasek pisze:
Czy mógłbyś zdradzić jakie to akordy, bo mam wrażenie ze słuchu że lekko zmodyfikowane a nie proste C-Dis-D ?
Jasne - to dokładnie te dźwięki tyle że akordy to X(b5) zamiast X dur czyli zamiast kwinty jest tryton. To już sobie poradzisz :)
PS - dzięki za miłe słowa


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 marca 2019 16:46:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Niby ten numer zmierza w stronę przeze mnie pożądaną, ale od początku jakoś nie przekonywał i nie przekonuje nadal, nie do końca wiem zresztą dlaczego. Z pewnością nie pomaga refren, który oceniam dokładnie odwrotnie niż arasek - dla mnie jest doskonale nijaki i zostaje daleko z tyłu za bardzo ciekawą zwrotką. To ona jest głównym atutem tego numeru, ale - znów nie zgodzę się z araskiem - nie gitara jest tu kręgosłupem, a bębny (dżumy podziemnej). Gitara, owszem, bardzo dobrze się w tych rytmach odnajduje (nerwowa, rozedrgana - tak; dżdżdż świetne), choć jej brzmienie nieszczególnie trafia w mój gust i to, być może, drugi problem w odbiorze. Bo to, co tu bębny z gitarą robią, jest - jako już rzekłem - bardzo ciekawe, ale nie żre tak, jak można by się tego spodziewać. Może też ten cały perkusyjno-gitarowy motyw byłby świetnym ozdobnikiem jakiegoś progresywnego środka utworu, jak w Łapaczach np., ale nie radzi sobie w sytuacji, gdy na jego barkach znajduje się ciężar całości? Plusik jeszcze za wiolonczelę po drugiej zwrotce.

5/10

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 marca 2019 17:47:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
W Twoim wpisie widzę duży potencjał dla tego utworu. Może jeszcze za mało go osłuchałeś? :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 marca 2019 18:16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
5/10

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 marca 2019 20:48:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
8,05/10

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 marca 2019 21:17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Muszę coś napisać, bo denerwuje mnie ten wpis Bogusa, marudzi bardziej niż Crazy:) Choć jest bardzo merytoryczny i ciekawy, to wcale się z nim nie zgadzam. Mam wrażenie Bogus, że twój układ słuchania muzyki nie dopuszcza do zaakceptowania tego, że coś jest dobre i mimo, że odnajdujesz wiele pozytywów, to zawsze są one skasowane jakimś jednym, nieracjonalnym odczuciem, stwierdzeniem. Ale nie martw się, są na to leki:))))

A tak wracając do muzyki, to lubię te numer, jest fajnie skonstruowany, od takiego rytmicznego początku przez melodyjny refren do najlepszej według mnie części po-refrenowej, takiej crimsonowskiej w zabarwieniu. Amade gra tu rewelacyjnie, strasznie mi się podoba gitara, w trakcie "chodźmy na dach..." ten efekt wydłużenia wybrzmienia akordu, nie wiem, czy dobrze to opisałem, tak jakby rozsmarowany:).
Fajny jest ten samplowany początek, dobre wprowadzenie w całość. Faktycznie, w tym utworze pobrzmiewają trochę echa Triodante,
przez tą jego nieoczywistą konstrukcję. Bardzo ważny element Toni. W ogóle początek Toni to chyba mój ulubiony fragment tej płyty, pierwsze cztery numery, bardzo równe i mocne w wyrazie.

8,5 choć nie wiem, czy nie powinno być więcej...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 marca 2019 22:36:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
7,78/10

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 marca 2019 22:56:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dla mnie ten utwór jest zdecydowanie najbardziej plastyczny i zintegrowany (muzyka i tekst) za całego Toniowego zestawu. I dziwię się trochę, że mało wspominacie o tekście, bo bez tych mocnych, długich, rytmicznych i... dziwnych fraz w rodzaju "dudnią bębny dżumy podziemnej" to nie byłby ten sam numer! I jaki sugestywny i piękny może język polski! Bujająca siła tych fraz przegląda się w formie kawałka, która jest fajnie dziwaczna. Trochę zgadzam się z Bogasem, że zwrotki lepsze - ta gitara tam i moją uwagę przykuwa. Ciekawe, że poszarpaność jakoś ginie w ogólnym przebiegu całości, która ma swój flow. W refrenach doceniam jednak ich walor kojący: gitarki tam trochę jak na PMK chodzą. Zakończenie odrobinę gubi wcześniejsze walory, ale i tak muszę dać 8. Zwłaszcza, że tyle dałem Pustemu oknu, a tu na pewno nie jest gorzej.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 marca 2019 23:18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Refren owszem, ma melodię, która mogłaby porwać, na mnie czasem nie do końca działa, a czasem jak najbardziej działa i trafia do serca to przejmujące wołanie i muzyka.
Zwrotka i fragmenty instrumentalne dość kanciaste, ciężko się słucha tych połamanych gitar i rytmów.
Moment, kiedy włączaja się chyba skrzypce czy coś w tym stylu krótki, ale piękny.
Za to tekst trafia do serca - szczególnie tytułowe zawołanie - duszo moja wróć! Bo moja dusza zabłąkała się gdzieś daleko i nie umie wrócić...
6/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 marca 2019 23:29:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Świetny numer! I jest to dla mnie wielkie zaskoczenie - naprawdę bardzo mi się podoba, zdecydowanie najbardziej ze wszystkiego z Toni. Ekstra motywy instrumentalne zaraz po połowie, zaskakujące linie melodyczne Budzego. Z dużą przyjemnością wysłuchałem kilka uczicwych razy.

8.25/10 :!:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 marca 2019 15:59:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
9.5

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 marca 2019 17:28:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
gitarki tam trochę jak na PMK chodzą


Racja!

Gero pisze:
9.5


O, nie spodziewałem się od Ciebie tak wysokiej oceny tego numeru!
Całość się Tobie tak podoba czy coś specjalnie się wyróżnia?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 marca 2019 17:43:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
A ja nie mogę się przekonać. Tzn. nie żebym miał specjalne zastrzeżenia. Słyszę, co piszecie i wiem, o czym. Tylko chyba to, co kiedyś napisałem, i co do dziś nie rozumiem czemu okazało się nietaktowne, że ta płyta przechodzi obok mnie, tutaj znajduje swój dokładny wyraz. W zasadzie - bardzo dobry numer. Mógłby pocytować araska i innych wyżej piszących i podpisać się pod tym, że generalnie no tak, bardzo dobre to i tamto i w ogóle. Ale jak słucham, to się okazuje, że właśnie się skończyło i tak nieco nijak. Niech będzie, że obiektywnie bardzo dobry numer, a subiektywnie słabiej.

Żeby zobaczyć, czy nie mam jakiejś antytoniowej blokady w głowie akurat dziś, włączyłem sobie Urkoloseum, o którym wiem z pewnością, że NIE przechodzi obok mnie, no i indeed nie przeszło. W skali wuefoskiej wygląda to na ze dwa punkty różnicy.
Z innych porównań - ktoś zdaje się pisał, że Duszo wróć ma w sobie coś triodantejskiego, ja raczej mam skojarzenia z Ultima thule nie wiem czemu. Więc właśnie słucham Przemian (u mnie to taka esencja Ultimy z jej dobrymi i gorszymi stronami) - zdecydowanie mniej mi się podobają niż Urkoloseum, ale też zdecydowanie bardziej niż Duszo...

Więc chyba, skoro
Ur. 7
Przemiany 6
to Duszo wróć będzie miało 5/10?

Chętnie bym jeszcze dosłuchał w innych konfiguracjach i też jednocześnie z lekturą Waszych znakomitych postów. Ale teraz muszę przerwać, a potem pewnie arasek wylosuje coś nowego.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group