Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:02:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 23 marca 2019 18:00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
10/10
niestety nie zdążę napisać nic więcej


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 marca 2019 18:57:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
arasek pisze:
O, nie spodziewałem się od Ciebie tak wysokiej oceny tego numeru!
Całość się Tobie tak podoba czy coś specjalnie się wyróżnia?



numer mi bardzo urósł od momentu poznania - zagraża mojemu tytułowemu ulubieńcowi i przewyższył już Cudzy grzech

dla mnie utwór przede wszystkim stoi gitarą Rafała (hehe, jest taki numer Coldplay, wcześniejszy ale przecież Frantz się nim nie inspirował, nazywa się Major Minus i jest generalnie popową kiszką, ale w jednym miejscu ni stąd ni zowąd "Frantz" tam gra na gitarze, nie będę tu zaśmiecał wątku linkiem, ale proszę sprawdzic i się zdziwić, hehe) - bardzo wymowne partie i w riffowym temacie i w przełamaniach

drugi bohater utworu do Tom-tekściarz, bardzo mi leżą te jego "podprogowe inkantacje" w stojących momentach zwrotki

refren mniej nośny, ale dobrze dopełnia całości, można tym numerem bardzo odpocząć, no i tym się rzeczywiście wyróżnia na Toni, ma inny rodzaj "dalekości" i "dziwności" niż pozostałe numery, no i echa ducha z "Ducha" wywrócone tu są jakby jak sweter na drugą - apokaliptyczną stronę, trochę ezoterycznie pojechałem, ale tak to czuję, taki jakby odpoczynek przed ostatecznym starciem może? nie wiem, ale bardzo lubię

a! i ten klarnet od tyłu - boskie!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 marca 2019 19:28:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
"Duszo wróć" oceniły 23 osoby. Padły dwie 10 a najniższą ocenę (4) przyznał tym razem Budyń. Oceny mocno zróżnicowane - cztery piątki, trzy siódemki i ósemki... łącznie dało to 7,33 i miejsce ex aequo z "Freakiem", tak sobie pośrodku stawki.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 marca 2019 23:16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
cianu pisze:
Mam wrażenie Bogus, że twój układ słuchania muzyki nie dopuszcza do zaakceptowania tego, że coś jest dobre i mimo, że odnajdujesz wiele pozytywów, to zawsze są one skasowane jakimś jednym, nieracjonalnym odczuciem, stwierdzeniem.
Zupełnie nie tak. Jest całkiem sporo rzeczy, które uważam za dobre, może Cię to zdziwi, ale ja generalnie lubię muzykę :) Ocena 5 oznacza zresztą w przyjętej przeze mnie skali, że uważam ten numer za dobry właśnie, no ale to już pisałem tyle razy, że bez sensu powtarzam. Natomiast, po pierwsze, takie zindywidualizowane podejście do każdego kawałka sprzyja znajdywaniu nie tylko pozytywów, ale i negatywów, a po drugie przed odsłuchami Duszy spodziewałem się, że powalczy o 6 dzięki zwrotkom, ale odsłuchy przyniosły rozczarowanie - więc to właśnie ogólne odczucie (może i nieracjonalne, ale czy odbiór muzyki jest racjonalny?) zdecydowało o ocenie, a wytykanie minusów ma tylko taką, a nie inną ocenę uzasadnić. Swoją drogą, ta zabawa w ocenianie skłania mnie do wielu przemyśleń na temat tego, jak odbieram i oceniam muzykę, no ale nie o tym tu piszemy, więc już kończę.
Mogę Cię jednak pocieszyć, że w następnym odcinku nie będę tak denerwujący.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group