Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:27:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: ZOSTAW TO
PostWysłany: sob, 21 stycznia 2017 21:38:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17229
Skąd: Poznań
Dziękuję za wszystkie posty! :brawa:
"Bóg jest miłością" oceniło 21 osób, średnia wyszła na 8,95 :!:


Crazy pisze:
o właśnie aż się niecierpliwię!! Ale nie wiemy kiedy. Może dziś... a może w czwartek rano? Tajemniczy wątek!


Hehe, losowanie miało istotnie miejsce w czwartek (chociaż późnym popołudniem). Stwierdziłem, że skoro Emilian tak sprawnie wylosował, to jeszcze może sobie przedłużę ten urlop :wink: Skorzystałem z faktu, że akurat wizytował mnie lider zespołu, poprosiłem go o wylosowanie utworu. Budzy pociągnął łyk herbaty, stwierdził że "z wielką przyjemnością" po czym wyciągnął los... uwaga! - "Zostaw to". Zapraszam do dyskusji! 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Ostatnio zmieniony sob, 21 stycznia 2017 22:31:25 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 stycznia 2017 21:49:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25361
arasek pisze:
akurat wizytował mnie lider zespołu, poprosiłem go o wylosowanie utworu. Budzy pociągnął łyk herbaty, stwierdził że "z wielką przyjemnością" po czym wyciągnął los...


łooo :D

Może lider napisze tu?.................


Ej, ale w ogóle to trzeci super numer z rzędu!

p.s.
antiwitek pisze:
Nie wiem czy głosy spóźnione będą liczone? Na przykład jak ktoś dołączy później i zechce wrócić do wcześniejszych numerów?

Liczone czy nieliczone, warto napisać! (ja też nie zdążyłem z oceną Smoków, ale cóż z tego?)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 stycznia 2017 21:59:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
arasek pisze:
Skorzystałem z faktu, że akurat wizytował mnie lider zespołu, poprosiłem go o wylosowanie utworu. Budzy pociągnął łyk herbaty, stwierdził że "z wielką przyjemnością" po czym wyciągnął los... uwaga! - "Zostaw to".


Ej, ale fajnie! :D

"Zostaw to" mógł się znudzić przez lata, ale ten riff jednak bardzo fajny jest, a całość - zwłaszcza w łapach Bryla - fajnie jakby swingowała. Tekst nieco mniej mnie przejmował niż wiele innych, ale ma kilka świetnych obrazów. Powiem tak: dla mnie w tym numerze pewna muzyczno-tekstowa oczywistość atakowana jest przez świeży, mroczny lecz niezwykle żywy styl Armii i szczęśliwie przegrywa w tym zmaganiu :) . Do tego dochodzi solówka gitarowa, która zawsze bardzo, zwłaszcza w wykonaniu Roberta, mnie interesuje - bo za każdym razem, w licznych koncertowych nagraniach, wypada inaczej.

Daję 7! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 stycznia 2017 22:00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
arasek pisze:
Budzy pociągnął łyk herbaty, stwierdził że "z wielką przyjemnością" po czym wyciągnął los... uwaga! - "Zostaw to". )


I właśnie przed chwilą zaśpiewał to na bis w Opolu!!! :serducho :armia


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 stycznia 2017 22:12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25361
antiwitek pisze:
ma kilka świetnych obrazów

Po polach przyszłych bitew wałęsa się twój cień - mistrzostwo!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 stycznia 2017 22:20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
akurat wizytował mnie lider zespołu, poprosiłem go o wylosowanie utworu. Budzy pociągnął łyk herbaty, stwierdził że "z wielką przyjemnością" po czym wyciągnął los... uwaga! - "Zostaw to".

Ooo! :) A czy lider zagląda do tego wątku?
A czy skoro widziałeś się z nim, to pamiętałeś, żeby spytać o Ełk?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 stycznia 2017 22:28:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17229
Skąd: Poznań
Mam nadzieję, że zacznie zaglądać.
O Ełk jeszcze zapytam!

anastazja pisze:
I właśnie przed chwilą zaśpiewał to na bis w Opolu!!!


Czyli zrobił to, hehe... :D

Witek - dawaj głos, policzę jeszcze raz!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 stycznia 2017 22:29:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Już tam dałem ósemkę :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 stycznia 2017 22:38:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
"Zostaw to" zawsze świetnie się sprawdza na koncertach. W kategorii "armijne przeboje" zdecydowanie czołówka. Jedna z najbardziej zapadających w pamięć partii waltorni. 8/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 stycznia 2017 22:41:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Niestety w Opolu waltorni nie było...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 stycznia 2017 23:10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
Crazy pisze:
Ej, ale w ogóle to trzeci super numer z rzędu!


super to dopiero drugi :faja:

antiwitek pisze:
"Zostaw to" mógł się znudzić przez lata


no i pewnie przez to że to szlagier koncertowy ( słusznie w sumie ) to jednak notka obniżona bo się bardziej przejadł niż inne które się nie przejadły... ( brawa dla mnie za długie, logiczne i inteligentne zdanie !!! )

tekst bardzo fajny ! całość 7/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 stycznia 2017 23:15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Ja do "Zostaw to" zawsze miałem wielki sentyment, i był okres, kiedy słuchałem go codziennie. Rewelacyjny tekst, bardzo mocny, muzyka, jaką powinno grać się do rytmu powietrza falującego wobec zachodzącego słońca, oraz jedna z najpiękniejszych ścian gitarowych Armii. Budyń kiedyś tu pisał, że to najbardziej armijny utwór, ja nie jestem tego taki pewny, ale na pewno absolutna klasyka klasyki. :wink:

Ode mnie ma 10/10. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 stycznia 2017 10:45:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Zostaw to - jak większość utworów z pierwszej płyty - nie mieści się w ciasnym kole moich muzycznych fascynacji i gdyby nie to, że to Armia, raczej nie posłuchałbym tego numeru drugi raz. Ale ponieważ moje "życie muzyczne" potoczyło się tak a nie inaczej, utwór jest mi oczywiście doskonale znany (choć tekstu absolutnie nie umiem na pamięć) i w niczym on nie uwiera. Rzeczywiście, bardzo zgrabny tekst wyciąga go ponad co tu dużo mówić (post?)-punkową estetykę, numer ma fajny drive i jest może prosto, ale bardzo dorzecznie skonstruowany, z tą solówką, na którą się czeka, by uwolniła nagromadzone przez zwrotki napięcia. Może porwać.

O wiele bardziej wolałem wykonania koncertowe (nie tylko w obniżonym stroju, ale też w obniżonej tonacji z E do D) - to "metalowe" wygłuszanie rzeczonego D, dodawało fajnego zadzioru punkowej formie i wot, od razu numer stawał się stylistycznie mniej wyrazisty i przez to bardziej tajemniczy.

Moje ulubione wykonanie to to z Gdańska, pamiętam, jak oglądałem to w TV i to był naprawdę sążnisty kop (good cop? bad cop? ;)) od razu napisałem esa do Aviatora z gratulacjami po tej solówce, a on: "takie tam pitolenie" ;)

Dzięki tej wersji podwyższam swoją notę do 7/10

phpBB [video]


_______

mam też z tym numerem kilka osobistych wspomnień wykonawczych... zawsze bardzo miłych...

po pierwsze, na słynnej próbie u Ślepego przed słynnym WOŚPem, stoimy z Bartkiem niesamowicie przestraszeni, nie mogąc z nerwów utrzymać gitar w rękach drżenia rąk, gadka się bardzo nie klei ;), no i w końcu Tom mówi: "to co możecie zagrać, umiecie Zostaw to?", no i uff, jakoś idzie :) :) :)

a jeszcze fajniejsze po słynnym nad słynnami koncercie w Szczecinku, kiedy to w Zostaw to zagrałem... yyy... najbardziej pamiętne solo w dziejach tego utworu :oops: [world cup poproszę!] - tutaj muszę dodać, że po żadnym z moich pamiętnych wywijasów na koncertach Armii lub Budzego solo, nie usłyszałem od Toma ani słowa przygany - ale tym razem, gdy wracaliśmy z Bartkiem samochodem Toma do Poznania i omawialiśmy koncert i wypłynęła ta solówka, Tom wpadł w dość mocne rozbawienie, ale zaraz nagle spoważniał i mówi: "w takiej sytuacji aż nie można powstrzymać się od pytania - co ci Pan Bóg chciał przez to powiedzieć?" - trochę mi to zabrało, ale teraz już wiem :!: dzięki, Tom


Obrazek

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 stycznia 2017 11:21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Gero pisze:
Moje ulubione wykonanie to to z Gdańska


Franz już wtedy na gitarze? :shock:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 stycznia 2017 12:54:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Utwór bardzo dobry, z chwytliwym i łatwo wpadającym w ucho riffem, lubię ten kawałek i daje mu 10/10.
Gero pisze:
Moje ulubione wykonanie to to z Gdańska

Szanuję to wykonanie ale z tych, które widziałem/słyszałem najlepsze jest to z Woodstock 2004.
phpBB [video]

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group