Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:57:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2019 14:20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dlaczego?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2019 15:03:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
dodaję punkt za po mroczność ale do płyty Seventeen Seconds ciągle daleko ;)
ocena: 3/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2019 22:37:03 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 17:01:35
Posty: 227
Skrajnie niearmijny utwór ale go lubię :)
Kojarzy mi się w jakiś sposób z siekierowymi 'Balladami na koniec świata'.

6/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 stycznia 2019 23:44:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
diglator pisze:
Kojarzy mi się w jakiś sposób z siekierowymi 'Balladami na koniec świata'.


:!: Tego skojarzenia mi brakowało! Dzięki - czułem, że jest coś muzycznego z czym mi się to kojarzy

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 stycznia 2019 11:28:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Coś w tym jest, diglatorze...
Choć "Ballady..." wydają mi się jednak bardziej melancholijnie pogodzone ze światem, tu jest więcej niewiadomego niepokoju.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2019 19:40:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Dla mnie dopiero w tym miejscu zaczyna się i kończy właściwa Toń - żaden tam początek nowej wyprawy, żaden Dom jak w Lunie, mimo że obie płyty łączy mroczna podróż - tu jednak nie pociągiem przez noc, tu jakby wgłąb siebie.Tak jak Luna pozwala dotrzeć do domu, odpocząć przy lampie nad stołem- tu nie ma happy endu, lepiej już było zostać w Urkoloseum. Płyta jak mityczna baśń, jak schody w dół - wiele obiecuje, zaczyna od Cudu, kończy na niczym. Tam gdzie kończy się kraj jest zakończeniem, którego można się spodziewać po takiej wyprawie - mglistym , rozmytym, groźnym, w nawarstwiających się dźwiękach, echach, smugach, szumach. Koniec którego nie można uniknąć, gdy zaszło się aż tam. Meta w pełnym znaczeniu słowa - jeden krok dalej i przepadniesz...
8/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2019 20:35:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Peregrin Took pisze:
Mi się całkiem podoba ten niepokojący klimat, ale wolałbym, żeby trwał z dwie minuty krócej.

Mógłbym się pod tym podpisać, ale najfajniej jest tam, gdzie wchodzi klarnet (czy saksofon, czy nie wiem co) i inne dźwięki przełamujące niskie dźwięki.

Całkiem mi się podoba. Mam wrażenie, że NIGDY tego wcześniej nie słyszałem!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2019 20:45:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Tam gdzie wchodzi klarnet to jest wogóle fragment co przebija wszystkie inne momenty, to już jest generalnie faza! :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2019 15:28:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
anastazja pisze:
Meta w pełnym znaczeniu słowa - jeden krok dalej i przepadniesz...


Podoba mi się takie ujęcie tematu!

Sam utwór podoba mi się dziś - w oderwaniu od całej reszty - chyba bardziej niż dotychczas. Może pamiętacie, ja najpierw słyszałem, że tam stoi dom i jakoś mi to zapadło, przypasowało, choć przecież już wiem, że toń. Tajemnicza sprawa, niejednoznaczna.

Nie wiadomo na przykład czy to ziemia czy kosmos. Najpierw myślę, że ziemia podszyta kosmosem, potem, że jednak kosmos (Tangerine Zeit), ale klarnetowe dźwięki znów dzieją się bliżej w tych kosmicznych pustkach. Nie wiadomo. Ale wbrew pozorom sporo się dzieje, jest trochę warstw do zaobserwowania w skupieniu, o co łatwiej w oderwaniu od płyty. Tam, gdzie kończy się kraj (tytuł jak nie przymierzając To, czego nigdy nie widziałem) w ogóle jest zaskakująco uniwersalny i chyba mógłby sprawdzić się w niejednej konfiguracji.

10 sekund ciszy na koniec...

5.5 może?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2019 15:41:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jest to wrażenie bardzo mętne, jako że nie znam się na płycie Toń, ale mam wrażenie, że utwór ten może lepiej się sprawdzać osobno, niż na koniec płyty, w każdym razie dla mnie, bo mnie Toń nuży i niekoniecznie mam na koniec ochotę słuchać takiego dziwadełka. A tymczasem jest ono naprawdę całkiem udane.
Z oceną mam lekki kłopot, bo trochę ciężko się ocenia takie bezkształtne formy. Rozważaliśmy tę kwestię dawno przy okazji Intro 87 też. Przecież jest ono bardzo fajne, a oceny zbierało takie sobie, bo jak to oceniać... Myślę, że w sumie ten sam problem pojawił się przy top ten Osobliwości, gdzie Museo barbari tak marnie wypadło. Z tych trzech wszelako chyba najbardziej lubię te Museo, dlatego wystąpiłem energicznie w jego obronie ;-)

Intro 87 dostało ode mnie 3.5 Podobnie Nieruchomo. To chyba odpowiednie towarzystwo ;-)

3.5/10

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2019 15:52:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Całkiem lubię to jako outro "Toni".
6/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2019 19:22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
"Tam gdzie kończy się kraj" został oceniony surowo. Utwór jako jeden z nielicznych nie przekroczył łącznie stu punktów, uzyskując
ich dokładnie 96,98. Głosowało 21 osób, padły aż cztery jedynki, odnotujmy tym razem najwyżej oceniającego - 8,5 pkt od Pietruszki!
Utwór nie został jednak czerwoną latarnią tabeli - wyprzedził cztery inne (m.in. "Horror Budzulli"). Łączna nota 4,62.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group