Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:49:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 06 listopada 2018 06:28:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
10

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 listopada 2018 07:55:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Bracia w WFO mają chyba lepszą prasę niż w Surwajworze Ducha...:)

Tak się zastanawiam, czy jakbym miał kogoś zachęcić do Armii jednym utworem, to nie wybrałbym właśnie tego...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 listopada 2018 14:25:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
A, dam 10/10. Zasługuje. Choćby rifem wstępnym. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 00:51:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
miazga w każdej sekundzie. tekstowo i muzycznie.
ocena: 10/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 01:01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
wokr pisze:
nagonka w mediach i środowisku była duża


byłem zaszczepiony ;) więc te jęki środowiska tylko mnie rozbawiały :) oj wielu załogantów miało wtedy niezłą zagwostkę... lata 90-te: Armia Houk potem 2TM2,3... szło nowe pokolenie wojowników w glanach... :moshpit to se ne wrati...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 06:43:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Piotrpanku, szanuję bardzo i nie chcę tu nic wpływać, ale po prostu jestem ciekaw, czemu tak (stosunkowo) nisko? Znaczy nie nisko, ale jakoś nijak w porównaniu do ogółu.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 08:59:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Ha !
Ostatnio DUCH wylądował u mnie w aucie... Dziś w nocy wracałem z Pragi z kapitalnego koncertu Levellersów i jako odskocznię od katowania ich płyt w amoku przed i pokoncertowym zapuściłem właśnie DUCHa... BraciaBóm mnie jakoś mocniej uderzyli, pacze tu a tu znowu oni...

10/10

ja jestem fanatykiem tej płyty i jeżeli były momenty kiedy jakiś numer miał mniej niż 10 to raczej z uwagi na jego przegrzanie w walkmanie niż poziom...

cianu pisze:
nagonka w mediach i środowisku była duża

a ja miałem wręcz przeciwnie - myśl, że nie jestem sam ! chociaż świadomość, że nazywanie Spraw po imieniu fanów nie przyciągnie miałem już wtedy...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 09:27:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Dla mnie to jest ścisły top Ducha, a nawet top Armii...
O Riffie już pisaliście -> to jest właściwie rzecz nie-do-podrobienia, nie dane mi było usłyszeć tego w wykonaniu kogoś innego niż Popcorn... a nawet chyba nie dane mi było usłyszeć tego kawałka na żywo (pozostaje fenomenalna wersja z koncertówki Soul Side Story -> ależ tam Beata fajnie bębni na tym riffie!)... tekst bardzo ekologiczny ;) (Panek, no właśnie? Co tak surowo???) - ale też to wszystko jest tak zaśpiewane z nadzieją...

No i teledysk... nie wiem co było inspiracją, ale Inland Empire powstało przecież dużo później ;) :
Obrazek
A i w akustycznym koncercie zespołu Korn widzę podobną analogię
phpBB [video]


Najlepszy teledysk Armii... no jasne, że tak!

10/10...!!!!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 09:46:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Bracia bum zawsze wyraźnie odstawali od duchowych potęg, a że tych potęg jest tam spokojnie ponad pół płyty, to siłą rzeczy mieścili się pod koniec stawki, co nie wpływa pozytywnie na ogólny odbiór. Odizolowawszy utwór od płytowych towarzyszy, należy jednak stwierdzić, że to taka obniżka formy, jak reprezentacji Brazylii w męskiej siatkówce - jak są słabsi, to zajmują drugie miejsce. Jedyna rzecz, do której mogę się przyczepić (a jak mogę, to żal byłoby nie skorzystać), to nieszczęsny młotek w zwrotkach. Fenomenalny riff Popcorna równoważy to jednak z ogromną nawiązką, a instrumentalne fragmenty po refrenie dokładają jeszcze sporo od siebie (na SSS dochodzą tu smyczki, co bardzo cenię, choć intryguje mnie, skąd pomysł, żeby grały w innym tempie).

8/10

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 10:15:17 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 17:01:35
Posty: 227
7.5/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 10:47:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Smok pisze:
O Riffie już pisaliście -> to jest właściwie rzecz nie-do-podrobienia, nie dane mi było usłyszeć tego w wykonaniu kogoś innego niż Popcorn...

No właśnie, mam wrażenie, że następni gitarzyści jakoś niespecjalnie lubili ten utwór. Może Frantz coś naświetli w tym temacie?

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 11:25:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
ja dziesiątki nie dam - jeśli chodzi o płytę Duch, mam lekkie zastrzeżenia do brzmienia - wydaje mi się, że w tym utworze akurat te jak dla mnie niedostatki bardziej się wybijają: o co chodzi? ogólnie brzmienie Ducha jest dla mnie trochę szarobure (wiem, że zwolennicy słyszą to jako czarno-białe) i po prostu ten numer mógłby - jak dla mnie - być trochę ciekawiej wyprodukowany (a może nawet zaaranżowany?)

pomijając to - na poziomie kompozycji i wykonania wszystko mi się podoba, bardzo bardzo, od riffu przez wręcz niespotykaną w Armii melodyjność partii wokalnych, po świetnie wkomponowany w całość stop-start, no i oczywiście harmonie wokalne w ostatnim refrenie (tutaj podziękowania dla Pawła Piotrowskiego)

no i jaki piękny tekst! z wątków osobistych - pamiętam jak kłóciliśmy się z Siorą, czy samoloty wysoko na niebie to są bracia mniejsi czy nie (wyszło to od zdawkowej epifanii w piosence Blur: jets are like comets in the sunset) - ja argumentowałem, że samolot na niebie oddziałuje na człowieka estetycznie taka samo jak ptak, więc jest bratem mniejszym, Siora mówiła, że nie i poszliśmy do Budzego, żeby rozsądził - byłem pewien, że człowiek który nazwał braćmi mniejszymi kwadraty, trójkąty i linie poprze mnie, a tu niespodzianka: Tom powiedział, że samoloty to są "zabawki ludzi" a nie bracia mniejsi :)

ja akurat miałem szczęście usłyszeć ten numer na koncertach i to chyba parę razy, na nieszczęście nic z tego nie pamiętam, tylko to, że przed wykonaniem na Song of Songs 1998, Tom wskazał na Wisłę za murem fosy i powiedział: "to jest piosenka o siostrze wodzie", a ja byłem wtedy tak głupi, że nie zrozumiałem dlaczego tak powiedział :lol:

9

PS. Jeszcze przypomniało mi się jedno fajne - na koncert Armii w Arenie (festiwal Indios Bravos 2010) Tom lekko się spóźnił i jako niejako support wykonaliśmy ten numer akustycznie w aranżacji sndrps właściwie w duecie z Kmietą, chyba po angielsku, chyba nawet było to gdzieś na YT, bardzo słoneczne wspomnienie :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 14:54:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Za moich czasów to nie gitarzyści decydowali o zawartości set listy. Na SSS Klima gra ten riff więc nie tylko Popkorn. Po Popkornie, graliśmy z Pawłem ten utwór ale bez "slayera". Wtedy się cieszyłem bo w przeciwnym razie musiałbym się tego uczyć a od początku ta zbitka trashowego riffu z 3ema funtami ala Buraki do mnie nie przemawiała. Dziś to mnie jakoś mniej razi.

Edit: a... Smoku jakoś nie ufam 40 letnim chłopom grających akustyczny numetal w maskach królików czy wieprzy.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 17:42:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Crazy pisze:
czemu tak (stosunkowo) nisko? Znaczy nie nisko, ale jakoś nijak w porównaniu do ogółu

A, nie wiem. Nie będę analitykował. Po prostu z Ducha jakoś do mnie najmniej trafia, a przecież nie mogę dać naprawdę niskiej oceny.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 23:17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
cianu pisze:
Bracia w WFO mają chyba lepszą prasę niż w Surwajworze Ducha

ale już po ostatnich wpisach widać o co chodzi - surwajwory mają zupełnie inną dynamikę i wystarczy nieduża ilość osób, które akurat uważają utwór za jeden ze słabszych i stosunkowo łatwo wylatuje. W końcu w duchowym surwajworze zaraz na początku poszły On jest tu i Soul Side, a w WFO oba miały wyniki znakomite.

Co do Braci bum, to muzycznie jeszcze zawsze bardzo mi się podobało to sekundowe wykorzystanie ciszy. Rewelacja! Cisza na Triodante była świetnie użyta, ale tam to była taka bardziej barokowa cisza, żeby wszyscy na pewno ją zauważyli. Natomiast tutaj to jest oko cyklonu! Jedzie czas największy, a tu nagle bóm!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group