Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:53:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 15 października 2018 19:37:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..9/10

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 października 2018 09:16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Często jak wieczorem idę pobiegać 5km to wrzucam, idealnie się słucha w biegu:)

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 października 2018 10:04:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Przyznam, że generalnie traktuję "Ultimę Thule" jako wstęp do "Nocnego Lotnika". A utwór wspaniały. Jakoś pozwala uwierzyć, że kiedyś wszystko wreszcie znajdzie się na swoim miejscu. ;)

10/10.

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 października 2018 13:20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ja bardzo bym chciał przedłużenia terminu, bo wiem, że do soboty raczej nie odsłucham, a jeżeli nawet, to nie będę miał czasu, żeby coś więcej napisać.
Ale liczyłem, że chociaż sobie poczytam, a tu na razie ubogo.

Jeżeli - na co należałoby liczyć! - więcej osób chciałoby tu coś większego napisać, to może naprawdę warto przedłużyć. Potem w sobotę popołudniu 10 sążnistych postów wskoczy i nawet nie będzie jak się do nich odnieść...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 października 2018 13:28:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Mój nie będzie długi: 7

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 października 2018 13:28:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
nawet nie będzie jak się do nich odnieść...
Kto Ci broni się odnieść po głosowaniu? :wink:

U mnie póki co 8/10, ale nie wykluczam zmiany.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 października 2018 14:01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Peregrin Took pisze:
Kto Ci broni się odnieść po głosowaniu?

Nikt nikomu nie broni, ale zobacz, jak rzadko pojawiają się jakiekolwiek głosy po podliczeniu głosów. A dyskusje nigdy. Te wątki żyją tyle, ile czasu trwają, a potem jest następny.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 października 2018 06:43:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Będzie pośrednio - w weekend będę miał minimalny dostępo do kompa, więc podumowanie nastąpi w niedzielę i to wieczorem.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 października 2018 06:44:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Crazy pisze:
wiem, że do soboty raczej nie odsłucham

Wiedziałem :wink: , ale bądź dzielny - dasz radę!

Sam utwór - niesamowity, ale rzeczywiście trudno go ocenić w odniesieniu do np. do 2 minutowców z początków działalności zespołu. Bo jak to porównać? Ja pięć punktów daję za samą koncepcję artystyczną. Punkt za wokal, który bardzo mi się podoba, punkt za tekst. Właściwie wszystkie części są w jakiś sposób fascynujące i stanowią o sile opowieści jaką jest ten utwór. Dzięki tej różnorodności utwór nie jest nudny, ale jednocześnie jest w tym wszystkim wyjątkowo spójny. Za to i za klamrową strukturę opowieści dam jeszcze jeden punkt. Czego mi brakuje i dlaczego nie będzie dziesiątki? Brakuje mi opowieści waltorni, tak ważnego instrumentu dla Armii, szkoda, że Banan nie podjął tego wyzwania. Czyli tam było w sumie osiem punktów, ale z drugiej strony od dziesiątki odjąłem tylko jeden... niech więc będzie tak:
8,5/10

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 października 2018 10:43:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
8,5/10 to także moja ocena tego kawałka. Wokr całkiem sprawnie napisał moje przemyślenia (akurat o waltorni nie myślałem)... nie jestem fanem zbyt długich form, ale tutaj jest to wszystko tak bardzo inne od tego, czego słucham na co dzień (a to dopiero przecież zapowiedź wydarzeń z Freak'a) - że jednak ta ocena jest w górnych rejonach...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 października 2018 11:04:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Choć, wbrew pozorom, w ostatnich latach zwiększył mi się poziom tolerancji na rzeczy spoza mojego muzycznego topu, to jednak w kwestii takich form, jak Ultima Thule, zachowuję daleko posunięty sceptycyzm. Od razu włącza mi się podejrzenie, że tu sama długość utworu ma stanowić o jego wartości, a to tak nie działa. Nie są to moje rejony, więc nie mam wielkiego porównania - wolę UT, niż suity Floydów, które nudzą mnie daleko bardziej, choć może to kwestia jednak znacznie lepszego osłuchania z utworem Armii (przy czym, w ostatnich dniach, na potrzeby WFO, posłuchałem go więcej razy, niż przez poprzednie 10 lat). Znajduję i ja kilka udanych motywów (głównie, tradycyjnie, w wykonaniu gitary), ale im mniej w tym muzyki, a więcej różnych innych dźwięków, tym gorzej.
Ze słuchaniem UT jest tak, jak z jazdą po autostradzie w otwartym terenie nizinnym (dajmy na to, przez Wielkopolskę - pozdro Powsinoga ;) ). Dużo przestrzeni, ale jakoś tak nudno. A ten ostry riff, który pojawia się zupełnie z niczego i donikąd nie prowadzi, jest jak poziome oznakowane grubowarstwowe - w sam raz po to, żeby obudzić hałasem, jak się przyśnie i na niego najedzie.

3/10

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 października 2018 11:18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Tak jak pisałem wcześniej, suita Ultima Thule zasługiwać powinna na ocenę 10.

Zgadzam się z Krejzim, że całość utworu jest lepsza niż wynikałoby z kalkulacji według której oceniałoby się poszczególne części, a następnie wyciągało średnią.

Uwielbiam część elektroniczno-bananową: jest bardzo nocno-przygodowa z wyraźnie detektywistyczno-thrillerowym rysem (tknęło mnie nagle, że jest w tym coś pokrewnego z "Inspektorem Callahanem" zespołu The D.N.A. :) ). Pasaże syntezatorowe (moog chyba tam siedzi, co nie?) są wspaniałe i świetnie zrealizowane. Z najwyższej półki jest też Ślepokmiet. Akustycznie się rozpoczynający, a następnie elektroniczny (podobny w pewnym sensie do "mglistej" części Echoes) i perkusyjny Part V to absolutne arcydzieło, najwyżej punktowany fragment całości. Intro i Outro (Przychodzą i Odchodzą) nie mają żadnych słabych punktów i stanowią świetną klamrę suity. Przy wyciąganiu średniej arytmetycznej na ostateczną ocenę wpłynąłby wyraźnie trzeci odcinek, określony przez Krejziego mianem części klimaczakowej. Ten fragment lubię najmniej.

Policzmy jednak głosy:

Part I: 8
Part II: 8.9
Part III: 5
Part IV: 9.9
Part V: 10
Part VI: 8

Średnio wychodzi 8.3, więc starając się o maksymalną uczciwość dam więc na koniec 9.3 pkt., podbijając wynik średniej o cały punkt za wspaniały i wyjątkowy koncept całości.

9.3/10

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 października 2018 12:17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Nie ma co kombinować :wink:.
10/10

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 października 2018 17:46:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Trochę się bałem wspisywać, myśląc że będę najniżej oceniającym. Na szczęście Bogus okazał się dobrym kolegą :mrgreen:

Ale powaga - gdy Fen wylosowała UT, to tak na gorąco nie wykluczałem nawet oceny typu 1,5. Nie jestem fanem długich form, komunikatów od wykonawców w rodzaju "a teraz patrzcie jaki już poziom osiągnęliśmy" oraz stwarzania wrażenia przez suity, że są wprowadzeniem słuchacza do niedostępnego dlań dotychczas świata i że jak grzecznie posłucha to kto wie - może kiedyś nawet nie zaśnie przy Pendereckim?
Ponadto nie słuchałem tego utworu od długiego czasu. Tyler Durden słucha (średnio) raz na tydzień, więc ma za sobą już pewnie ponad 650 odsłuchów. U mnie zebrałoby się może z 10.
No ale dobra - dokonałem ich kilku ostatnio i nawet nie jest źle z tą suitą!
Ja tak nie rozróżniam dobrze tych części jak wy, ale wyróżniłbym:
-czas circa między 16:00 a 18:00. Bardzo fajne brzmienie perksusji, ogólne pulsowanie utworu jest nieco "afrykańskie"
-gitara od 19:50: ładne brzmienie, fajna kompozycja
-efekty elektro ok 23:00 - chyba najbardziej elektroniczny zakątek armijny. Udanie odmalowana przestrzeń, chłód i tajemnica: ha! - skojarzyło mi się to z eskapadą Pirxa na Tytanie ("Fiasko")
-i motyw od 27:02, z czymś mi się to kojarzy i nie wiem z czym w każdym razie fajne

Ogólnie słuchało mi się lepiej niż sądziłem.
Niemniej nie tym odżywia mnie Armia :wink: Pewnie jeszcze jutro, pojutrze sobie wrzucę ten utwór, ale nie wiem czy później znów będzie mnie ciągnęło do Ultimy.

Doceniam, brawa za pomysł, szacun za wykonanie. Ale podobaniowo to u mnie wychodzi na 4,5/10

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 października 2018 18:43:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Co do Bogiego, to się w sumie spodziewałem dość niskiej oceny, acz żałuję, że się nie pomyliłem - miałem nadzieję, że ten suityczny wymiar podziała na niego pozytywnie.

Ty jednak, Aras, mocno mnie przygnębiłeś. Po Grocie spodziewałem się większego zaangażowania w ten właśnie mocno lokomotywowy numer. Szkoda :(

arasek pisze:
Tyler Durden słucha (średnio) raz na tydzień, więc ma za sobą już pewnie ponad 650 odsłuchów.


Raz na tydzień słucham ostatnio, ale 650 razy na pewno tego nie słyszałem. Obstawiam jednak, że tak ze 200 odsłuchów mam za sobą.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group