Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:10:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 13 października 2018 18:31:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
A, chuj, że tak zacznę mało kulturalnie.

Żande głosy "taktyczne" nic tu nie dadzą, a przecież nie będę robił z siebie idioty i dawał 1/10 (co i tak stawiałoby "Nigdy" na podium!). Jest to najlepszy utwór na Legendzie, wiąże się z wieloma wspomnieniami. Nic nie poradzę, do panny nędzy :( Boli mnie utrata topu przez Triodante i mam tylko wielką nadzieję, że przereklamowana Legenda (utwór) i równie przereklamowana Opowieść nie zajmą finalnie miejsc 2 i 3. Bardzo byłoby szkoda - to solidne ośmiopunktowce i tego się trzymajmy

A Nigdy?

10/10.

Fak.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 18:33:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ten numer aż prosi się o porozbieranie na czynniki, ale to nie takie łatwe. Niemniej muszę dodać, że fascynuje mnie to co robi bas pod tymi niesamowitymi przelotami Stopy po bębnach: 1:03 - 1:13, 2:42 - 2:52 i 3:38 - 3:47. To coś co umyka uwadze, a pewnie dodaje tym przelotom jeszcze więcej niesamowitości!
Jest zresztą mnóstwo rzeczy, które rozgrywają się nieewidentnie, w dalszych planach, ale mocno wpływają na odbiór całości. Sama waltornia przecież gdzieś tam szybuje po obrzeżach. Ciekawe jest też to, co dzieje się z gitarą, bo wcale nie jest ona tu pierwszoplanowa, a już na pewno nie cały czas. Niemniej jej ścieżka warta jest prześledzenia! Jaką rozgrywkę z bębnami mamy od 2:13 do 2:23! Przedziwny przeplataniec. Albo jak Robert przez następne 11 sekund gra głównie przejazdami wzdłuż strun... Że nie wspomnę o genialnym motywie z 3:47 - 3:50.

Geniusz Legendy to oszałamiająca wizja, ale ona nie byłaby taka niesamowita, gdyby nie te wszystkie subtelności i szczegóły!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 18:58:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
pablak pisze:
tam wszystko zapieprza :D


Niby wiedziałem to, ale jak włączyłem tę wersję po kilkukrotnym dzisiaj słuchaniu wersji studyjnej, to miałem takie 'o rany! co się dzieje?" :D .

Tyler Durden pisze:
Fak.


:piwo:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 19:56:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Mimo że w międzyczasie zastrzegłem, że wersja Soundrops wskazuje ostatecznie, że żadna inna ocena niż dziesiątka nie może mieć miejsca, to jednak wątpliwości się zagnieździły i kiedy arasek napisał
Cytat:
Jest to jedna ze słabszych dziesiątek

zacząłem się obawiać, że u mnie może być podobnie. Zrodziła mi się wtedy myśl, aby zrobić odsłuch komparatystyczny wszystkich dotychczasowych dziesięciopunktowców. A co, w końcu szykuje się być może zwycięzca całego WFO, więc uhonorujmy go w taki sposób, choćby nawet sam miał wystawić nie 10, lecz premierowo ocenę 9.75, której dotąd nie używałem i zacząłem już na Nigdy szykować.

A jednak na święte Nigdy.

Nastawiłem kasety jak trzeba, do kompaktu włożyłem Prozess i poszło kolejno: ty głupcze... anioł i wół orzeł i lew... wiatr wieje ciągle tam gdzie chce... aj kas aj komen... i tak trwają i tak trwają.... Żadnej wątpliwości, nawet przejście z najmocniejszej dziesiątki (Skończyłem) do tej najbardziej nieoczekiwanej (Soul Side) nie wzbudziło myśli, że gdzieś przeszarżowałem. Jednocześnie - choć za słuchanie ich się teraz nie zabrałem - myślałem sobie o tych utworach na 9.5 (np. Światło, Miejsce, Marność), że wcale nie miałbym ochoty do tego grona ich dołączać.
A Nigdy? Oj chyba przyjdzie czas na to 9.75, myślałem sobie, aż wcisnąłem play na kasecie, zabrzmiał wiatr i już, od razu, w trzewiach coś mi powiedziało, że nieee, że chyba o czymś ważnym tu zapomniałem. Kurde, zażarło tak, jak żaden z tych poprzednich numerów i już nie potrzeba było Soundropsów ani Jacaszków, żeby przypomnieć sobie, że OCZYWIŚCIE

10/10

:boom

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 20:05:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Po zakończeniu WFO każdy będzie mógł zrobić sobie składankę ze swoimi 10/10 :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 października 2018 20:14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Mamy lidera!
Głosowało 27 osób - utwór zgromadził 20 dziesiątek, 5 (około)dziewiątek i dwie ósemki - były to najniższe noty.
"To czego nigdy nie widziałem" zgromadziło 261,99 pkt i melduje się na pierwszym miejscu z oceną 9,70

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 października 2018 08:13:55 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 10:01:40
Posty: 153
Kurde, nie zdążyłem.
Oczywiście 10/10. Głosowanie skończone, więc nie będę się zbytnio rozpisywał. Esencja mistrzostwa Bryla i Stopy. Ciągle, po tylu latach potrafi wywołać ciary. Przy odsłuchu do WFO choćby fragment od 2:10 do 2:30.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 października 2018 13:34:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
antiwitek pisze:
Po zakończeniu WFO każdy będzie mógł zrobić sobie składankę ze swoimi 10/10

u niektórych odsłuch mógłby potem trwać dobę! :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 października 2018 15:09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 października 2018 19:32:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
na wyraźną sugestię głosuję dziś pozdro aras :lol: *
Cytat:
Dlaczego Słowacki wzbudza w nas zachwyt i miłość? (...) Dlatego, panowie, że Słowacki wielkim poetą był!

no właśnie jak wzbudza, jak nie wzbudzy
ech te literówki
7,5

*tak naprawdę za późno wylądowałem

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 października 2018 08:36:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Powsinoga pisze:
7,5
Więcej takich ludzi, jak Powsinoga, i świat byłby lepszy :)
Po tym, jak "Skończyłem" skończyło z oceną prawie 9,5, byłem przekonany, że nic nie dostanie więcej (czemu dałem wyraz w przewidywankach), potem w jakiejś rozmowie Crazy mi uświadomił, że jest jeszcze Nigdy i zacząłem się o to Nigdy obawiać, okazało się, że słusznie. Myślę, że to już rzeczywiście jest nie do poprawienia (no, chyba że głos Powsinogi zostanie uwzględniony, ale chyba i wówczas będzie to trudne). Nie jest to taki zły rezultat - u mnie Nigdy wprawdzie uplasuje się gdzieś w trzeciej dziesiątce, ale to jest taki numer, że taka jego pozycja świadczy już tylko o wielkości zespołu, a nie jego słabości.

Crazy pisze:
Po PRL-u utwory z Legendy wróciły w obfitości do repertuaru koncertowego, ale moim zdaniem tamten skład nie miał do nich ręki, a zwłaszcza drętwo wychodziły Nigdy i Światło.
Ja mam jak zwykle odwrotnie. Akurat Nigdy zawsze mi się podobało na koncertach - aż obejrzałem sobie wczoraj rzeczony numer na XX lecie i na Woodstocku, żeby to zweryfikować - bardziej tam wyeksponowany jest mój ulubiony motyw, zmetalizowanie brzmieniowe też mu dobrze robi. Fakt, że na Woodstoku Budzy śpiewa w jakiejś dziwnej tonacji i to nie brzmi dobrze, no ale to w ogóle nie był jego dzień, o czym sam wielokrotnie mówił. Problem, o którym piszesz, dotykał w mej ocenie natomiast Opowieści Zimowej, podczas której na koncertach zaczynałem żałować, że nie palę.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 października 2018 19:10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bogus pisze:
Ja mam jak zwykle odwrotnie.

Oczywiście! Opowieść zimowa z utworów legendarnych wychodziła im najlepiej!

Powsinoga pisze:
wzbudzy

literówka? to freudowska pomyłka! :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group