Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:42:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 29 września 2018 16:33:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
No właśnie, Gero zawsze mnie przekabacał, że Zjawy należą do tych ściśle NAJWIĘKSZYCH utworów Armii. Nigdy się nie dałem, przy czym przekonywać do wartości Zjaw tak generalnie mnie nie było trzeba, Pocałunek lubię niezmiernie, no a Zjawy tam... Właśnie. Mam z nimi tak, jak z Radiem Rivendell: pierwszy utwór, może nie najbardziej "singlowy", ale powiedzmy drugi najbardziej, generalnie w czołówce u większości słuchaczy, a ja jakoś - wolę Stację Dęblin i Sen nocy letniej. Ale przecież też bardzo lubię.

Świetne to proste wypunktowanie:
cianu pisze:
Kocham ten numer za:
1 wstęp z mową Bilba (Gero, extra!)
2 kapitalny Popcornowy riff wejściowy
3 wspaniały, plastyczny tekst
4 odniesienia do Tolkiena
5 niepokojące dźwięki w tle
6 gitary i perkusję
7 kapitalny wokal i melodię
8 dzień! Noc!
9 rolę w filmie Podróż na Wschód (moment, kiedy Grot decyduje się na porwanie lokomotywy)
10 baśniowość

11 za wersję Gera, jest niezwykła!

Właściwie się zgadzam, z tym, że może brakuje mi tam jakiegoś "czegoś", co sprawia, że utwór robi OCH (ang.: WOW). Mogę natomiast wyróżnić naprawdę zarąbistą gitarę (popkornowo jest to najlepszy numer na płycie, nie mam wątpliwości) i te syntezatorowe dźwięki z tła, uwielbiam je. I teledysk! Dla mnie jeden z najlepszych polskich teledysków, co prawda nie jest to żadna konkurencja, bo generalnie polskie teledyski mam za fatalne... ale ten lubię bardzo bardzo. Tekst też jest świetny, atmosfera trochę tolkienowsko-bajkowa, trochę jednak i współczesna (samo to "wracam po nocy"), a teledysk mi jeszcze potwory do szuflady wkłada. I chyba nieco mniej do mnie przemawia ogólnie melodyczność tego utworu, a właśnie melodyczność jest czymś, co najbardziej lubię na całej płycie.

Ostatecznie lokują mi się Zjawy w niższym środku płyty, wraz z następującymi po nich W kamień zaklętymi. Oba numery bardzo lubię, Zjawy są może jakby nieco *lepsze*, ale subiektywnie lokują mi się obok siebie.

Jak zatem wyglądł ostateczny kształt punktów, które dałem pierwszej ukończonej w WFO płycie?

chronologicznie:

Sen nocy letniej 8/10
Ukryta miłość 5/10
W kamień zaklęci 6.5/10
Śmierć w Wenecji 8.5/10
Utopia 7.5/10
Sodoma i Gomora 8.5/10
Horror Budzuli 4.5/10
Pocałunek mongolskiego księcia 7.5/10
Nostalgia 7/10
Zjawy i ludzie 6.5/10

A teraz przełączam się do tego wątku.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 września 2018 18:39:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
"Zjawy i ludzie" okazały się dość zwarte jeśli chodzi o rozrzut ocen - wszystko zmieściło się między 6 a 10. Oceniający (a było ich 28) przyznali najwięcej "ósemek" bo aż sześć. Najniższych ocen czyli "szóstek" (OLD SENIORHAND, Pietruszka i polake) było trzy. Najwyższych "dziesiątek" - pięć.
Łączna ocena - 8,04
(i daje to dopiero końcówkę trzeciej dziesiątki! tuż za "Green")

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 grudnia 2020 10:30:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
przejrzałem cały wątek i tego widea tu nie ma

może ktoś jeszcze nie widział i będzie miał prezent świąteczny :)

phpBB [video]

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group