Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:51:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 08 sierpnia 2018 12:49:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Jak zobaczyłem taki model, "nie mogłem się powstrzymać":)

Nie mogę się też powstrzymać przed wklejeniem tego utworu, choć zupełnie inna stylistyka, to podobne rozpoczęcie albumu...

https://www.youtube.com/watch?v=GVwUrw5hNVs

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 sierpnia 2018 20:46:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
Lubię otwieracze Armii. Być może najlepszy utwór na Toni. 8/10.

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 sierpnia 2018 22:47:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Odkryłem niedawno, że mam jednak pewien problem z tą płytą... dużo lepiej wchodzą mi pojedyncze utwory niż płyta jako całość (trochę podobnie jest z Ultimą)...
Czasu brak na jakieś szczegółowe rozważania, ale jest to bardzo mocny punkt tej płyty... Ile tam się dzieje!! I nie mogę zrozumieć dlaczego mi to umyka przy słuchaniu całej płyty, a słuchają kawałka (nawet kilka razy pod rząd) zachwycam się jakby to był najlepszy utwór Armii... A może jest?
trochę zawyżę ocenę, ale tak jakoś poczułem teraz: 9,1/10

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 sierpnia 2018 23:05:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
cianu pisze:
Jak zobaczyłem taki model, "nie mogłem się powstrzymać":)


Sorry za ciągnięcie tego offtopu, ale czy mógłbyś wrzucić to w jakiejś większej rozdzielczości do wątku o Floydach?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 sierpnia 2018 07:47:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
W przeciwieństwie to wielu tu piszących, Cud uważam za jeden z najsłabszych utworów na płycie, nieporywającą przystawką przed zupełnie dobrym daniem głównym. Zjeść, zjem - bez problemu - ale mógłbym się obyć bez. To taka sałatka, w której jakieś dodatki pozostawiają bardzo dobre wrażenie, ale baza jest jakaś taka bez wyrazu. Jak już nie raz pisałem, w muzyce rockowej lubię, kiedy jest ona prowadzona przez gitarę, a w Cudzie schodzi ona na drugi plan, ustępując miejsca a to perkusji, a to wokalowi. Wybija się w dwóch momentach - po "idź i patrz" (i to jest świetne, absolutnie najlepszy moment utworu) i pod koniec (gdzie z początku brzmi bardzo ciekawie, ale po kilku taktach nachodzi mnie chęć na jakieś przełamanie i kolejne zakręty, które jednak nie następują i robi się monotonnie). Oprócz powyższych atutów, jest jeszcze trochę rzeczy jednoznacznie pozytywnych. Tyle tylko, że jedna część - jak wspomniany przez Araska klawisz, czy epizody waltornii - schowana jest na tak dalekim planie, że w ocenie kawałka mogą pomóc tylko przy zimnej analizie, a nie odbijają się na wrażeniu, przy normalnym słuchaniu, natomiast druga - ciekawa perkusja i wokal, z efektem sprawiającym wrażenie jakiegoś oblepienia muzyką - nie są dla mnie czymś, co by mogło zrównoważyć nijakość podstawy.

3/10

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 sierpnia 2018 10:44:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
arasek pisze:
A od 2:04 creme de la creme: prawdopodobnie najlepsze (może ex aequo z "Inaczej niż zwykle"?...) użycie klawiszy w historii Armii. Dyskretne i wcale nie na pierwszym planie, ale za każdym razem jak to słyszę, mam ciarki na plecach.

o mamo - jak ja tych klawiszy nie znoszę :D
Nawet mieliśmy z Borsem niecny plan żeby Budzego do nich zniechęcić ale ku Waszej uciesze spalił na panewce.

Po 1-sze tego utworu nie byłoby bez Pawła P, który jak wiecie w trakcie pracy nad płytą nas opuścił. Toni to nie pomogło z oczywistych względów dot. Pawła i jego potencjału ale też dlatego że duża część gotowego już materiału wypadła wraz z jego odejściem. Pamiętam takie piękne walco-spychacze o roboczych tytułach Słoń czy Nosorożec... Podobałyby się - nie mam żadnych wątpliwości.
A z Cudem było tak że frazy Pawła zainspirowały mnie i podczas próby jeszcze z Karpiem, zaimprowizowałem transową zwrotkę i refren a 2 lata później kiedy już pracowaliśmy z Amade naszły mnie akordy przedzwrotkowe. Bardzo mi było szkoda tych gitar więc postanowiliśmy z Darkiem napisać Cud od początku zachowując oryginalną strukturę ale całkowicie zmieniając sekcję rytmiczną (bębny też były Pawła)
Bogus pisze:
(gdzie z początku brzmi bardzo ciekawie, ale po kilku taktach nachodzi mnie chęć na jakieś przełamanie i kolejne zakręty, które jednak nie następują i robi się monotonnie)

Nie mogę się z Tobą nie zgodzić - nawet próbowałem urozmaicać ten fragment harmonicznie: 1 kółko unisono z basem, 2 tercja z basem, 3 - riff kwintami ale trzeba było pokusić się o jakiś przełamanie tej formy właśnie - skrócić, wydłużyć, zsynkopować. Uderza mnie to za każdym razem kiedy słucham Cudu.
Na koniec wersja Pawłowa z koncertu w Mińsku M.
phpBB [video]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 sierpnia 2018 16:31:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
A tam był wogóle jakiś bas? Bo jeśli chodzi o Cud z Toni, to właśnie bas jest najlepszy!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 sierpnia 2018 16:58:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Frantz pisze:
awet mieliśmy z Borsem niecny plan żeby Budzego do nich zniechęcić ale ku Waszej uciesze spalił na panewce.


I bardzo dobrze :D

W ogóle ciekawa rzecz z tym "Cudem"... nie sądziłem, że utwór ma tak w sumie długą historię!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 sierpnia 2018 17:05:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Ten miński Cud jest bardzo triodantyjski, jakie tam są ciekawe partie gitar, a przede wszystkim waltorni, super! Najlepsze, że byłem na tym koncercie, a tego wykonania nie pamiętam...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 sierpnia 2018 18:55:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
anastazja pisze:
A tam był wogóle jakiś bas?!

Rozumiem że to pytanie to taki żart więc odpowiadam żartobliwie.
...Nie, nie było tam żadnego basu a Paweł na koncercie w minsku jak słychać grał na trąbce ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 sierpnia 2018 23:41:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Frantz pisze:
Na koniec wersja Pawłowa z koncertu w Mińsku M.


:shock: :shock: Ja nie mogę, ale rewelacyjny numer!! Coś wspaniałego, dzięki wielkie, Frantz!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 sierpnia 2018 07:21:46 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 10:01:40
Posty: 153
Ten miński CUD jest cudowny! Tam bębni Karpiu?
Odejście Pawła w takim momencie to był niewyobrażalny cios dla Armii. Pamiętam jaki byłem podjarany jak Budzy tu pisał o nowej płycie, że prace trwają i "Paweł Piotrowski jest na fali".
A CUD z Toni ma u mnie 8,8/10. Pewnie byłoby parę dziesiątych punktu więcej, gdyby Frantz nie wkleił tu tego co wkleił. Mimo wszystko bardzo lubię ten numer, choć teraz zaczął mi się wydawać jeszcze bardziej siermiężny (bo i taka jest cała płyta, a Cud to i tak jest tam namber łan).
Przepiękne minimalistyczne zakończenie, ciary na plecach, najbardziej poruszający moment całej płyty jak dla mnie A i w kategorii armijne "krańcówki" to jest akurat absolutny top.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 sierpnia 2018 08:05:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Smok pisze:
Odkryłem niedawno, że mam jednak pewien problem z tą płytą... dużo lepiej wchodzą mi pojedyncze utwory niż płyta jako całość

Ja tak mam od początku, ale zgodzę się, że Cud ma w sobie coś wybijającego się. Może nawet dam 8.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 sierpnia 2018 09:59:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Jak dobrze pamiętam, to w Mińsku tak pięknie wywijał Amade

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 sierpnia 2018 10:52:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Tak Amadeusz.
Zagrał na tyle dobrze że po koncercie się nim Olaf Deriglasoff zainteresował. Ale aranż bębnów w tej wersji Cudu był Pawłowo/Karpiowy.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group