Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:45:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 03 sierpnia 2018 11:00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
dobry! :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 sierpnia 2018 11:05:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Cześć Cytzu! Dobrze Cię widzieć (i czytać!)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 sierpnia 2018 11:22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
all credits to witt, to on mnie tu przyciągnął po latach ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 sierpnia 2018 11:42:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Z tą piosenką mam tak jak z filmami o Flipie i Flapie, które w dużej dawce oglądam od wczoraj :glupek2:
Arcydzieła to nie są, ale nie sposób nie lubić - gęba się śmieje.
6

OT
Na studiach gdy omawialiśmy ich twórczość prof. Hendrykowska opowiadała o jakimś poważnym seminarium, na którym prelegenci nie zostawili suchej nitki na filmach Flipa i Flapa, po czym zgasło światło, ruszyła projekcja i cała sala śmiała się do łez.
Stana uwielbiam absolutnie 10/10, Olivier odstaje aktorsko ale nostalgicznie oceniam ich filmy tak jak piosenkę 6/10.
phpBB [video]

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 sierpnia 2018 11:56:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Powsinoga pisze:
to oczywiste


Hehe, Flip i Flap rządzą 8-)

Słucham tej "Nostalgii" sobie od paru dni i co rusz odkrywam tam drobne fajne smaczki.
Ten utwór jest jak dobrze posmarowana kanapka! :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 sierpnia 2018 13:26:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
ciekawa sprawa (choć nie "beznadziejna" ;)) - ja tę piosenkę odbieram zdecydowanie inaczej niż większość przedmówców

radosny punk? może się mylę, ale dla mnie jest to bardzo niewesoła piosenka miłosna, której siłą jest to że dobrze się maskuje

przepraszam, że trywializuję, ale oś interpretacyjna jest tu wg. mnie ustawiona przez następujące wersetty: położyć się i umrzeć, jeszcze nie, [ponieważ] kocham Cię, Natalia (dobrze pamiętam, że to Lica wymyślił tę linijkę?)

cały ciężar utworu tkwi w tym oto szczególe - jak mogła Autorowi przyjść w ogóle do głowy taka rozterka - POŁOŻYĆ SIĘ I UMRZEĆ?! - przecież na poprzednich albumach było tak bogato, tyle pocieszeń i słodyczy na polach i w przeszłości, nie chcę tutaj iść w stronę Pudelka, więc tylko zasygnalizuję: wokalista wielkiego zespołu zastanawia się czy się nie położyć i nie umrzeć? Cooo?? Zwróciłem na to uwagę na długo przed tym jak to pytanie zaczęło dobijać się i do mnie

w tym świetle Nostalgia sygnalizuje temat z którym w bardziej poważny sposób weźmie się za bary Śmierć w Wenecji... ratunkiem i odpowiedzią na śmierć (w perspektywie ludzkiej) nie jest "nostalgia", a jedynie miłość, w niniejszym utworze odczytuję, że i ona ledwo ledwo wystarcza... Ciekawe, że po Nostalgii następuje na płycie Utopia, która może tłumaczyć dlaczego chciałoby się położyć i... a potem Ukryta miłość, która jest poważnym wzmocnieniem/argumentem
w tej walce :!:

jeśli chodzi o warstwę muzyczną, to jestem w obozie tych, dla których części środkowej mogłoby nie być... riff OK... najlepsze dla mnie zwrotki potem refreny i rzeczywiście dodatki (niektóre efekty wokalne powrócą o wiele bardziej złowrogim echem na Procesie)

moim Rodzicom (oboje są farmaceutami/zielarzami) bardzo spodobało się użycie bielunia w tekście ;)

ciekawostka: o ile dobrze pamiętam, na singlu Utopia/Nostalgia, oba numery występują w nieco innych wersjach - ktoś ma i potwierdzi? Pablak? (ja swój egzemplarz wydałem jako nagrodę w konkursie armijnym na Wyprawie 2 :) :) :) )

7.5/10

________

jeśli chodzi o wątki "kuchenne", to pamiętam jak raz w busie jeden z muzyków Armii dosyć narzekał na ten numer i Tom pytał: ale dlaczego? ;) Ja za to miałem sposobność grać ten utwór tylko raz na koncercie Armii, ale za to jakim! Tym z Bartem :) :) :) Pamiętam, że Bart jakoś nie mógł okiełznać tego riffu, więc tylko ja go grałem, a on wtedy (na próbach) robił takie niby-hip-hopowe świsty na strunach... Zdaje się, że na koncercie tego nie miał odwagi zrobić, ale ja sobie wtedy myślałem, że to ciekawsze niż to, co ja gram - nie że riff taki słaby, tylko że moje wykonanie takie kulawe, a te jego eksperymenty to chociaż jakąś świeżość miały. Nie pamiętam jak to wyszło na koncercie :) :) :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 sierpnia 2018 19:58:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Za radosny punk 7/10

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 sierpnia 2018 20:06:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
6/10 na dziś


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 sierpnia 2018 20:50:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie zdoła napisać dłuższego posta, ale zdołałem odsłuchać. Strzały 7? Pięknoręki 7? To i Nostalgia 7!
Tak jak cytz napisał, Pieknoręki wydaje się obiektywnie lepszy, ale czy ja wieeem? W tamto i owamto wybieram Nostalgię! A w WFO daję remis siódemkowy.

Super numer!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 sierpnia 2018 11:29:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Gero pisze:
ja tę piosenkę odbieram zdecydowanie inaczej niż większość przedmówców

No cóż nostalgia może być zła i dobra. Gdy doskwiera, drażni denerwuje jak niebieski płot na peronie to nie jest fajne. Gdy człowiek musi użerać się na zapas cały dzień to jest słabo. No to i chciałby położyć się i umrzeć.
Jest jeszcze ta dobra nostalgia, która koi, umacnia a nawet się uśmiechnie jak Flip i Flap, jest dobra jak Droga Wieczności.

Tak, jest to piosenka miłosna, a może lepiej o miłości. Zobaczmy co przeciwstawia sobie Autor
Beznadziejna sprawa vs. bieluń dziędzierzawa
Smutek i nostalgia vs. kocham cię Natalia
Smutek i nostalgia vs. niewidzialna armia o!

No i zakończenie:
Tylu fajnych chłopaków,
zmarnowało się,
zmarnowało się przez kobiety /tekst też można odwrócić bo są fajne dziewczyny, a faceci beznadzieja/
ale mi się udało
ale mi się chce żyć bo mam Natalię, bielunia i armię
to wszystko darowane!
Laj laj laj laj (hej!)

Zdarza mi się narzekać, marudzić, że to jest takie, a mogłoby być lepsze, inne.To nie działa, to się marnuje, to zostało zniszczone i tak dalej i w ten deseń. Nawet przeczytałem /w sumie bardzo aroganckie stwierdzenie/, że narzekanie to modlitwa szatana. Ale Bóg pocieszył szybko słowami pewnego Dominikanina, że narzekanie to tęsknota za niebem. I tego się trzymam.
Bo tam szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie. Co nie?

Ocenę podnoszę do 8, sam się przekonałem, że dałem za nisko :mrgreen:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 sierpnia 2018 13:22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Ten utwór poznałem dzięki woodstockowej koncertówce, dlatego wokaliza Kmiety była dla mnie naturalną częścią utworu. Mam dosyć duży sentyment do tej płyty, bo od niej zacząłem lepiej poznawać twórczość Armii. "Nostalgię" z PMK mniej lubię, dlatego oceniam wersję koncertową.
8/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 sierpnia 2018 16:29:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
Bardzo lubię, poznałam dość niedawno. Niby beznadziejnie, ale na przekór. Trochę jak nie mamy żadnych szans, czy to nie piękne?
8


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 sierpnia 2018 16:38:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
No i trochę kawałek musiał mi się uleżeć w tym tygodniu, trochę chodził po głowie, fajne video z koncertu na Malcie (którego to koncertu w tvp Kultura wręcz nie znoszę, za zbyt ciche gitary - co w pewnym momencie na koncertach Armii stało się nie aż tak rzadką sytuacją (!) - a tutaj te gitary całkiem dobrze słychać, więc muszę odszukać ten koncert i jeszcze raz obejrzeć/posłuchać (może na lepszych głośnikach niż kiedyś))... Riff jest super, ale bardzo duża zgoda z Gerem odnośnie ważności słów: położyć się i umrzeć - jeszcze nie... nawet przez dobrych kilka miesięcy miałem to w moim podpisie, jest to bardzo ważne zdanie, które mnie pewnie kilka razy uratowało (nie, nie miałem myśli samobójczych, ale zupełnie niechcenie wszystkiego jak najbardziej...). No i tutaj wielki plus dla tego kawałka, może nie wszystko w tym tekście mi wchodzi, trochę czuję, coś tam rozumiem... Ogólna ocena: 8/10

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 sierpnia 2018 18:48:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
"Nostalgia" - głosowały 24 osoby. Utwór nie dostał ani jednej dziesiątki i ani jednej jedynki. Za to aż osiem ósemek! Ponieważ jednak były też szóstki (3) i piątki (3) ogólna ocena nie jest bardzo wysoka i wynosi 7,15 ( np: za "Radiem NRD", zadziwiające!).
Dzięki za udział!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: NOSTALGIA
PostWysłany: pn, 06 sierpnia 2018 10:01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Gero pisze:
jeśli chodzi o wątki "kuchenne", to pamiętam jak raz w busie jeden z muzyków Armii dosyć narzekał na ten numer i Tom pytał: ale dlaczego? ;) Ja za to miałem sposobność grać ten utwór tylko raz na koncercie Armii, ale za to jakim! Tym z Bartem :) :) :) Pamiętam, że Bart jakoś nie mógł okiełznać tego riffu, więc tylko ja go grałem, a on wtedy (na próbach) robił takie niby-hip-hopowe świsty na strunach... Zdaje się, że na koncercie tego nie miał odwagi zrobić, ale ja sobie wtedy myślałem, że to ciekawsze niż to, co ja gram - nie że riff taki słaby, tylko że moje wykonanie takie kulawe, a te jego eksperymenty to chociaż jakąś świeżość miały. Nie pamiętam jak to wyszło na koncercie :) :) :)

Tak było! :)

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group